Ewa K

Wojna nie kończy się nigdy. To miało być spokojne mieszkanie w spokojnym mieście. Dla niego i dla Niej. Jednak choć z wojny można powrócić, to ucieczka przed przeszłością może okazać się niemożliwa. Były żołnierz próbuje sobie ułożyć życie na nowo. On, Ona i spokój. Jednak w kamienicy, do której się wprowadzili, wkrótce dochodzi do niepokojących zdarzeń, a niepozorni sąsiedzi odkrywają swoje...

Wojna nie kończy się nigdy.

Były żołnierz próbuje sobie ułożyć życie na nowo. On, Ona i spokój. Jednak w kamienicy, do której się wprowadzili, wkrótce dochodzi do niepokojących zdarzeń, a niepozorni sąsiedzi odkrywają swoje drugie, tajemnicze oblicze. Nie wiedzą tylko, że ścigany drapieżnik zawsze ma przygotowaną drogę ucieczki.

Kamienica Dariusza Eckerta to męska proza o przyszłości, o którą warto walczyć, i przeszłości, z którą trzeba się rozliczyć. Co jednak, jeśli istnieją przeszłości, za które nie ma odkupienia?

Najkrwawsze wojny to te, które toczą się w ludzkich głowach.

źródło opisu: http://www.wfw.com.pl/#/ksiegarnia/product/id:2274/Kamienica

źródło okładki: http://www.wfw.com.pl/data/Wfw/Shop/Products/2274_small.jpg

Ewa K | 2012-07-30
Przeczytana: 28 lipca 2012

Są takie chwile w życiu człowieka, które pozostawiają trwały ślad w jego pamięci. Dotyczy to zazwyczaj zdarzeń tragicznych. Bywa i tak, że traumatyczne wydarzenia stają się udziałem całej rzeszy ludzi. Do nich właśnie zaliczyć możemy II wojnę światową. W pamięci jej świadków pozostało wiele dotkliwych wspomnień. A co z uczestnikami działań wojennych, z żołnierzami, którzy na rozkaz zabijali bliźniego? Po sześciu latach wielu tych ludzi postanowiło ułożyć swe życie na nowo. Jednym z nich jest bohater najnowszej książki Dariusza Eckerta pt.: „Kamienica”.

Mieszkanie w „Kamienicy” miało być spokojną przystanią dla naszego bezimiennego bohatera i dla Niej- kobietki (bo przecież nie kobiety), z którą postanowił zamieszkać. To Ona stała się motorem napędowym zmian osobowości naszego bohatera. To dla Niej postanowił zapomnieć o przeszłości. Wspólne lokum, które zapoczątkować miało drugie życie bohatera, stało się jego przekleństwem.

Spokojni z pozoru sąsiedzi kryją w sobie tajemnice....

krecikwmiescie | 2015-06-17
Wujek Drut | 2013-11-05