Adwokat Diabła. Krótki traktat o tym jak być naprawdę dobrym w sądzie

Tłumaczenie: Piotr Staroń
Wydawnictwo: Kancelaria Radcy Prawnego Piotr Staroń
The Devil's Advocate. A short polemic on how to be seriously good in court
poradniki
Dracon

„W pracy adwokata nie chodzi o prawdę, ale o wygrywanie. Ważne jest, aby to zrozumieć, niezależnie od tego jak smutne lub nielogiczne może się to wydawać (…)” – pisze Iain Morley, ikona świata prawniczego i jeden z najskuteczniejszych adwokatów w Wielkiej Brytanii. W swoim niezwykłym poradniku, czytanym nie tylko przez prawników, ale przez wszystkich zainteresowanych sztuką perswazji, Morley dzieli się doświadczeniem z 40 lat praktyki, podczas której prowadził najbardziej medialne i najtrudniejsze sprawy.

„Adwokat diabła” to praktyczny poradnik, w którym autor w bezpośredni, pozbawiony filozofowania i moralizatorstwa sposób tłumaczy, na czym polega gra tocząca się w sądzie i jak ją wygrać.

Dlaczego możesz przegrać sprawę pomimo, że prawda jest po Twojej stronie? Jakich dwóch kluczowych rzeczy nigdy nie powinieneś robić prowadząc sprawę? Jak prezentować argumenty w sposób prosty, zwięzły, racjonalny, zgodny ze zdrowym rozsądkiem? Jak przesłuchiwać świadków i na czym polega różnica między przesłuchiwaniem świadków własnych i drugiej strony?

Każdy prawnik procesowy szuka odpowiedzi na te pytania. Jednak wskazówki zawarte w książce są znacznie bardziej uniwersalne. „Adwokat diabła” to fascynująca lektura dla każdego kto chce wygrywać – nie tylko spory, i nie tylko sądowe.

źródło opisu: http://www.ksiegarnia.piotrstaron.pl/pl/p/Adwokat-Diabla/74

źródło okładki: http://www.ksiegarnia.piotrstaron.pl/pl/p/Adwokat-Diabla/74

Dracon | 2015-05-18
Przeczytana: 15 maja 2015

Książka zawiera szereg, bardzo praktycznych rad. Moje notatki zawarłem jednak na kilku kartkach co wskazuje, że książka mogłaby być krótsza. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to pozycja warta polecenia.

Kamil | 2016-10-31
Przeczytana: 05 lipca 2015

Czyta się szybko i ciekawie, jednakże rady z książki niestety praktycznie kompletnie niemające odniesienia do polskiego systemu prawnego...

ABC | 2019-05-30
Na półkach: Prawo, 2019, Przeczytane