Omacnica

Wydawnictwo: Demland
komiksy
Iwona Osika

„Omacnica” to stworzona wyłącznie na papier bardziej niż zazwyczaj minimalistycznie zrealizowana historyjka, której akcja w całości dzieje się w jednym mieszkaniu, głównie w kuchni. O tym, jak różni ludzie radzą sobie z problemem robactwa w domu.

Okładkę przygotowała Ewa Zaremba-Śmietańska.

źródło opisu: http://demland.info/dem-w-druku-pelna-lista/

źródło okładki: http://demland.info/dem-w-druku-pelna-lista/

SłabyGracz | 2015-05-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Bardzo krótka historyjka niegodna wydania papierowego. "Peryferia kosmosu" były lepsze, bo miały jakąś bardziej rozbudowaną treść(pomimo dokładnie takiej samej liczby stron jak "Omacnica") i naprawdę fajne spostrzeżenia dotyczące społeczeństwa.

Plus tła są tragiczne i zrobione na odwal. Niezbyt mnie przekonują tłumaczenia autora, że zrobił tak specjalnie, bo lubi minimalizm.

Sprawdza się jako krótki skecz, ale jest to zupełnie zmarnowany potencjał.

Iwona Osika | 2015-05-09
Przeczytana: 08 maja 2015

Cytat "Logika kończy się tam, gdzie zaczyna się robactwo" idealnie określa całość komiksu. Najlepszy do tej pory wydany przez autora!