9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Illustrirte Chronik der Stadt Hirschberg i. Schl. enthaltend eine historisch-topographische Beschreibung derselben seit ihrem muthmasslichen Usprunge bis auf gegenwärtige Zeit
historia
Pani_Wu

Pełny tytuł:
Ilustrowana Kronika miasta Jelenia Góra na Śląsku zawierająca jego historyczno-topograficzny opis od jego początku aż po czasy obecne

źródło okładki: lustrowana kronika miasta Jelenia Góra,

Pani_Wu | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Cytat:
"Kronika M. F. Vogta jest bardzo ważnym źródłem historycznym dla poznania historii naszego miasta. Gruntowna lektura kroniki pozwala sądzić, że opis chronologiczny dziejów miasta oparty został na wcześniej wydanych kronikach oraz rękopiśmiennej kronice Dawida Zellera. Szczególnie interesująco przedstawione zostały dzieje II połowy XIX w., autor opisał je już nie z pozycji historyka lecz bardzo ważnego uczestnika wydarzeń. Moritz Vogt (1806-1885) w latach 1856-1868 sprawował urząd burmistrza Jeleniej Góry." [ze wstępu Dyrektora Książnicy Karkonoskiej Marcina Zawiły].