Ilustrowana kronika miasta Jelenia Góra na Śląsku

Okładka książki Ilustrowana kronika miasta Jelenia Góra na Śląsku Moritz Friedrich Vogt
Okładka książki Ilustrowana kronika miasta Jelenia Góra na Śląsku
Moritz Friedrich Vogt Wydawnictwo: Muzeum Karkonoskie, Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej "Książnica Karkonoska" Seria: Kroniki jeleniogórskie historia
historia
Kroniki jeleniogórskie
Illustrirte Chronik der Stadt Hirschberg i. Schl. enthaltend eine historisch-topographische Beschreibung derselben seit ihrem muthmasslichen Usprunge bis auf gegenwärtige Zeit
2008-01-01
2008-01-01
Tomasz Pryll, Emil Mendyk

Cytat:
"Kronika M. F. Vogta jest bardzo ważnym źródłem historycznym dla poznania historii naszego miasta. Gruntowna lektura kroniki pozwala sądzić, że opis chronologiczny dziejów miasta oparty został na wcześniej wydanych kronikach oraz rękopiśmiennej kronice Dawida Zellera. Szczególnie interesująco przedstawione zostały dzieje II połowy XIX w., autor opisał je już nie z pozycji historyka lecz bardzo ważnego uczestnika wydarzeń. Moritz Vogt (1806-1885) w latach 1856-1868 sprawował urząd burmistrza Jeleniej Góry." [ze wstępu Dyrektora Książnicy Karkonoskiej Marcina Zawiły].

Cytat:

• Historia (Dolnego) Śląska