Chodząca katastrofa

Tłumaczenie: Anna Esden-Tempska
Cykl: Piękna katastrofa (tom 2)
Wydawnictwo: Albatros
Walking Disaster
_Agnes_

Intensywna. Niebezpieczna. Wciągająca. Absolutnie uzależniająca. Romantyczna i szalona powieść na punkcie której oszalały młode amerykanki! Historia trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec. A jednak dziewczyna godzi się na proponowany przez niego zakład. Czego...

Historia trudnej miłości i namiętności, pojawiających się na przekór zdrowemu rozsądkowi. Abby marzy o ustabilizowanej przyszłości. Travis uosabia wszystko to, od czego Abby chce uciec. A jednak dziewczyna godzi się na proponowany przez niego zakład. Czego boi się bardziej? Wygranej czy przegranej? I czego tak naprawdę chce on?
Travis Maddox, wytatuowany twardziel, biorący udział w nielegalnych walkach i zmieniający dziewczyny jak rękawiczki. Wychowany przez ojca wdowca, wśród licznych braci, doskonale pamięta czego przed śmiercią starała się go nauczyć matka: kochać mocno i walczyć jeszcze mocniej.
Każda historia ma dwie strony. Znamy już opowieść Abby. Teraz nadszedł czas, aby zobaczyć tę samą historię, ale widzianą oczami Travisa.

źródło opisu: www.wydawnictwoalbatros.com

źródło okładki: www.wydawnictwoalbatros.com

Opinie czytelników (2033)
monishka90 | 2015-08-12

Wyjechała daleko by uciec. Abby pod różowym sweterkiem skrywa przeszłość o której próbuje zapomnieć. Co zrobisz, gdy przeszłość nie chce zapomnieć o tobie i ujawnia się w najmniej oczekiwanym momencie?

Travis walczy w studenckim Kręgu za pieniądze. Wytatuowany podrywacz nie narzeka na brak zainteresowania u płci pięknej. A co, gdy jedyna warta uwagi dziewczyna nie chce mieć z nim nic wspólnego? Zawalczy o rodzące się uczucie czy dalej będzie tkwił w swoim świecie?

Oboje bohaterów zdążyliśmy poznać w poprzedniej części „Piękna katastrofa” gdzie narracje prowadziła Abby. Ta książka jest napisana z perspektywy Travisa nie da się ukryć, że większość zdarzeń jest powtórką z poprzedniej książki. Książka podobała mi się, ale mam zastrzeżenia co do potrzeby napisania dwóch oddzielnych. Czy nie wystarczyłaby jedna, ale z punktu widzenia Abby i Travisa? „Chodząca katastrofa” jest praktycznie lustrzanym odbiciem poprzedniej książki, co z mojej perspektywy nie jest najmądrzejszym...

"Nigdy nie dawaj za wygraną, kiedy walczysz o to, czego pragniesz".

Absolutnie cudowna! Nie wiem dlaczego nie przeczytałam kontynuacji "Pięknej katastrofy" od razu po jej skończeniu, ale może to nawet dobrze, bo nie pamiętałam już dokładnie każdej sytuacji, każdego dialogu i w ogóle. Dlatego właśnie mi bardzo podobała się ta część napisana z perspektywy Travisa, którego po prostu ubóstwiam!! <3

Nawet nie wiedziałam jak bardzo za nim tęskniłam, póki nie sięgnęłam po tę książę. I jak zaczęłam, tak nie mogłam się już oderwać. Historia pochłonęła mnie doszczętnie. Niby działo się to samo i dla niektórych byłoby to nudne, lecz poznać tę parę z obu stron było cudownym doświadczeniem. w końcu wiedziałam co mu siedzi w tej przystojnej główce. W ogóle nie spodziewałam się tego, co tam przeczytałam. Tyle momentów okazało się całkowicie i dokładnie przemyślanych przez Travisa, a w pierwszej części wydawały się kompletnie spontaniczne. Tak jak mi się wydawało chłopak pokochał Abby od...

Książkomania | 2015-08-19
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Oczami Travisa Maddoxa.

„Nigdy nie dawaj za wygraną, kiedy walczysz o to, czego pragniesz.”

Po „Pięknej Katastrofie”, pisanej z punktu widzenia Abby, przyszedł czas na „Chodzącą Katastrofę” i poznanie myśli Travisa. Kto poznał wersję Abby teraz może się przekonać co chodziło po głowie Travisowi przez całą tę wybuchową i szaloną znajomość. Czy myślał tak samo? Czy naprawdę mu zależało? A może to był tylko tani chwyt, by wykorzystać Abby? Przekonajcie się sami.

„Nie zdawałem sobie sprawy, jak bardzo jestem zagubiony, póki mnie nie znalazłaś. Nie wiedziałam, co znaczy samotność, do czasu, kiedy spędziłem pierwszą noc bez ciebie.”

Jeśli ktoś przeczytał „Piękną Katastrofę” już wie jaka jest fabuła i co go może czekać. Zna również zakończenie. Ale dla osób, które nie miały pierwszej części w ręce przedstawię pokrótce, o co chodzi z tą „chodząca katastrofą”.
Travis jako mały chłopiec stracił matkę. Od tamtej pory wydaje mu się, że nie pokocha nikogo. Imprezy, walki, dziwki – to świat...

Pinina_Paulina | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Pokochałam ich już w "Pięknej katastrofie".
Ta część tylko umocniła mnie w przekonaniu jak bardzo podoba mi się ta dwójka ludzi :)
Poznać myśli i uczucia Travisa było wręcz niezbędne żeby ta historia stała się całością.
Świetny efekt końcowy.
No i te epilog! Awww :)
Gorąco polecam ponowne spotkanie z Gołąbkiem/Abby i Travisem!

lulamae | 2015-08-06
Przeczytana: 06 sierpnia 2015

Nie urzekła mnie jakoś szczególnie 'Piękna katastrofa', ale byłam ciekawa jak ta historia będzie się prezentowała z perspektywy Travisa. No i było znacznie lepiej.

Poznajemy Travisa od środka, poznajemy tak naprawdę ile nosi w sobie uczuć i emocji związanych z osobą Abby. Jakim wielkim dla niego krokiem i wyzwaniem było pierwsze i jedyne zakochanie się w dziewczynie i oddanie jej serca nawet jeśli liczył się z tym, że może zostać ono złamane i nigdy nie poskładane.

Losy tej dwójki przedstawione przez tego porywczego faceta trafiły do mnie dużo bardziej, wywołały we mnie emocje, a historia nie wydawała się tylko powtórzeniem dokładnie tych samych wydarzeń, ale wniosła coś innego. A epilog? Zdecydowanie ciekawy.

Jeśli czytałeś kiedy 'Piękną katastrofę' i miło Ci się ją czytało (bądź cię w sobie rozkochała) to KONIECZNIE sięgnij po 'Chodzącą katastrofę', bo warto.

Kasia1101998 | 2016-02-19

Po przeczytaniu "Pięknej katastrofy", gdzie książka okazała się rewelacyjna, spodziewałam się tego również po "Chodzącej katastrofie". Niestety bardzo się zawiodłam. Mimo, iż historia jest ta sama, tylko czytamy ją z innej perspektywy, zmieniają się całkowicie odczucia do Travisa i Abby (gdzie Maddox zyskał w moich oczach, zaś Abby straciła i to dużo). Lecz każdy ma inny punkt widzenia i inne spojrzenie na książkę, więc nie zniechęcam tylko ostrzegam.

Zakładka | 2015-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2015

Zazwyczaj jestem dość sceptycznie nastawiona do przedstawienia tej samej historii z perspektywy drugiej osoby. Często takie książki są po prostu nudne, schematyczne i zwyczajnie czytamy wtedy dwa razy to samo. W tym wypadku było jednak inaczej. Poznałam historię chłopaka z jego perspektywy, to co myślał i co czuł. Widzimy to, co robił gdy nie był z Abby i poznajemy również jego intrygi i kłamstwa, o których nie widzieliśmy w pierwszej części serii. Bardzo podobało mi się, to że dialogi nie były identyczne z pierwszą częścią co w tym wypadku zadziałało na plus. Przecież każdy zapamiętuję daną rozmowę inaczej! Tak, to był wielki plus! Wiele momentów wywołało u mnie szok lecz części się spodziewałam i byłam nimi zawiedziona. Jednak dzięki tej części bardziej polubiłam Travisa i dostrzegłam w nim to, co najlepsze. Mimo, iż lekko zawiodłam się fabułą, gdyż oczekiwałam, że dowiem się więcej o chłopaku, to jestem zadowolona z poznania jego wersji historii.

Basiek | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

"Dawno temu postanowiłem, że będę wykorzystywał harpie, póki nie pojawi się gołębica. Istota, która nikomu nie wchodzi w paradę, tylko zajmuje się swoimi sprawami, stara się przejść przez życie, nie tłamsząc nikogo swoimi potrzebami czy samolubnymi zwyczajami. Dzielna. Sympatyczna. Inteligentna. Piękna. Łagodna. Towarzyszka na całe życie. Niedostępna, póki się nie przekona, że może ci zaufać."

Druga część Pięknej Katastrofy, ale czy na pewno. Otóż nie, to ta sama historia tylko widziana od strony męskiej. Niektórym może się nie podobać to, że autorka nie miała koncepcji na dalszą część historii, ale mi to w zupełności wystarcza. Przynajmniej poznałam historię miłości Abby i Travisa w 100%. Polecam tą książkę!

izabela81 | 2015-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 22 listopada 2015

Książka napisana jest z perspektywy Travisa i większość zdarzeń jest powtórką z poprzedniej książki. Mimo to książka wciąga i czyta się z dużym zaciekawieniem. Myślę że najmocniejszym punktem powieści jest jej zakończenie, które mnie zaskoczyło, bo myślałam, że będzie takie samo jak przypadku pierwszej części. Niby ta sama historia, a jednak inna. Nie brak też dużej dawki emocji - od wzruszenia po złość. I o ile w "Pięknej katastrofie" nie rozumiałam, a nawet wręcz potępiałam Travisa, to tu go zrozumiałam, współczułam, a nawet polubiłam.

AngelFire | 2015-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2015

"Chodząca katastrofa" jest napisana z punktu widzenia Travisa.Jest to świetny pomysł ponieważ Abby była ślepa na niektóre fakty.On ma za to swoje racje i mimo,że jego uczucia biją się z rozumem to i tak wygrywają.Czeka to też wiele cierpienia bo to czego pragnie nie zawsze jest zgodne z tym co jest właściwe.Mimo wszystko będzie walczył o miłość swojego życia,bo dzięki niej jego życie staje się lepsze i on sam staje się lepszym człowiekiem.A wszystko w okół niego nabiera sensu.

zobacz kolejne z 2023