Chodząca katastrofa

Jamie McGuire Wydawnictwo: Albatros Cykl: Piękna katastrofa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Walking Disaster
Data 1. wydania:
2013-01-01
Anna Esden-Tempska
Albatros
Walking Disaster
Piękna katastrofa (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Anna Esden-Tempska

Warto poznać inny punkt widzenia...

,fajnie było poznać myśli i wytłumaczyć zachowani Travisa.Dla mnie jest lepszym bohaterem niż Abby która była irytująca

Na półkach: , , , , , ,

Dopełnienie pierwszej części oczami Travisa - wg mnie więcej pokazanych zostało emocji w tej części.
Dotrzymuje słowa, że postać Travisa to mój książkowy mąż :-)

Obie części powinny zostać połączone w całość bo wtedy możemy przeżyć emocjonalne stany Abby i Travisa.

Mimo że nie lubię czytać dwa razy tej samej historii to w tym przypadku czytało się dobrze, bo dowiadujemy...

38 /2019

Historia z perspektywy Travisa. Zaskakujące zakończenie.

Tomy pisane z perspektywy drugiego bohatera zawsze są dla mnie tylko uzupełnieniem historii, nigdy nie czytam ich od deski, do deski, a raczej mocno wybiórczo. Tym razem mocno się zdziwiłam. To Travis powinien być głównym i jedynym narratorem. Kupuję tą postać jest autentyczna, ekspresyjna, w przeciwieństwie do niezrozumiałej dla mnie Abby.
Tak jak pisałam w recenzji...

W I części czyli "Pięknej Katastrofie" poznajemy świat Abby, jej punkt widzenia, natomiast w "Chodzącej katastrofie" odkrywamy punkt widzenia Travisa, oraz jego przeżycia i uczucia.
Pokochałam tą książkę od pierwszej strony. Przypomniałam sobie piękną historię miłości Abby i Travisa, zakochałam się w bohaterach i nie mogłam przestać czytać. Czytając tą książkę przeżywałam...

Jak dla mnie ta książka to katastrofa. Jestem wyrozumiała, ale naprawdę ta książka to przegięcie. Jest nudna, bo oczywiście bohater zakochuje się w pięć sekund, a potem akcja jest tak oklepana i nudna. Nie wprowadza żadnego napięcia i ciągnie się w nieskończoność. Wytrwałam do połowy. Koleżanka odrzuciła po kilku rozdziałach. Nie polecam. Strata czasu

Myślałam, że ta sama historia, opowiadana tym razem z perspektywy chłopaka, będzie jak odgrzewane kotlety, ale nie. Pozytywnie się zaskoczyłam.
Jest intensywna, wciągająca, romantyczna i szalona.

„Piękna katastrofa” autorstwa Jamie McGuire, faktycznie okazała się katastrofą. Czytałam ją z czystej ciekawości jak autorka postanowi „zakończyć” historię toksycznego związku Abigail i Travisa. Nie ukrywam, że się zawiodłam zakończeniem.

Nie wierzę w wielką miłość i to na dodatek od pierwszego wejrzenia. Strasznie naciągany fakt, że dziewiętnastolatka oświadcza się...

Dyskusje

1 447