Chodząca katastrofa

Jamie McGuire Wydawnictwo: Albatros Cykl: Piękna katastrofa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Walking Disaster
Data 1. wydania:
2013-01-01
Anna Esden-Tempska
Albatros
Walking Disaster
Piękna katastrofa (tom 2)
literatura obyczajowa, romans
Anna Esden-Tempska

Na półkach: , , , , , ,

Dopełnienie pierwszej części oczami Travisa - wg mnie więcej pokazanych zostało emocji w tej części.
Dotrzymuje słowa, że postać Travisa to mój książkowy mąż :-)

Obie części powinny zostać połączone w całość bo wtedy możemy przeżyć emocjonalne stany Abby i Travisa.

Mimo że nie lubię czytać dwa razy tej samej historii to w tym przypadku czytało się dobrze, bo dowiadujemy...

38 /2019

Historia z perspektywy Travisa. Zaskakujące zakończenie.

Tomy pisane z perspektywy drugiego bohatera zawsze są dla mnie tylko uzupełnieniem historii, nigdy nie czytam ich od deski, do deski, a raczej mocno wybiórczo. Tym razem mocno się zdziwiłam. To Travis powinien być głównym i jedynym narratorem. Kupuję tą postać jest autentyczna, ekspresyjna, w przeciwieństwie do niezrozumiałej dla mnie Abby.
Tak jak pisałam w recenzji...

W I części czyli "Pięknej Katastrofie" poznajemy świat Abby, jej punkt widzenia, natomiast w "Chodzącej katastrofie" odkrywamy punkt widzenia Travisa, oraz jego przeżycia i uczucia.
Pokochałam tą książkę od pierwszej strony. Przypomniałam sobie piękną historię miłości Abby i Travisa, zakochałam się w bohaterach i nie mogłam przestać czytać. Czytając tą książkę przeżywałam...

Jak dla mnie ta książka to katastrofa. Jestem wyrozumiała, ale naprawdę ta książka to przegięcie. Jest nudna, bo oczywiście bohater zakochuje się w pięć sekund, a potem akcja jest tak oklepana i nudna. Nie wprowadza żadnego napięcia i ciągnie się w nieskończoność. Wytrwałam do połowy. Koleżanka odrzuciła po kilku rozdziałach. Nie polecam. Strata czasu

Myślałam, że ta sama historia, opowiadana tym razem z perspektywy chłopaka, będzie jak odgrzewane kotlety, ale nie. Pozytywnie się zaskoczyłam.
Jest intensywna, wciągająca, romantyczna i szalona.

„Piękna katastrofa” autorstwa Jamie McGuire, faktycznie okazała się katastrofą. Czytałam ją z czystej ciekawości jak autorka postanowi „zakończyć” historię toksycznego związku Abigail i Travisa. Nie ukrywam, że się zawiodłam zakończeniem.

Nie wierzę w wielką miłość i to na dodatek od pierwszego wejrzenia. Strasznie naciągany fakt, że dziewiętnastolatka oświadcza się...

Powiem tak:
Czytając poprzednią część czyli ,,Piękną katastrofę", i ,,Chodzącą katastrofę" nasuwało mi się kilka porównań. Przede wszystkim z serią After.
Cóż jeśli chodzi o serię z katastrofą też był niegrzeczny chłopak, zagubiona dziewczyna, ale czytało mi się to zdecydowanie lepiej, bo postacie były bardziej temperamentne i takie żywe. Były dramaty, ale bez...

Historia opowiedziana od strony Travisa dużo tłumaczy. Myślę że pierwsza część zawierała więcej szczegółów jednak ta książka rozwiązała wiele wątpliwości od strony Travisa. Jego przemyślenia i czyny stały się jasne .Na końcu są ukazane dalsze losy bohaterów za 11 lat :) polecam bo książka jest świetna !

Dyskusje

1 406