Tajemnice gry pozycyjnej

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szachowe "Penelopa"
szachy
poradniki

To pierwszy w Polsce nowoczesny podręcznik gry pozycyjnej. Praktycznie każdy, kto lubi szachy, chce grać w nie co raz lepiej. Pytanie, które zawsze stawiają sobie wszyscy szachiści, niezależnie od poziomu gry, brzmi: jak trenować, aby grać lepiej? Rację mają ci, którzy twierdzą, że rozwiązywanie zadań (tzw. kombinacji) pozwala szachistom na poprawę jakości gry, czyli mniej podstawiają i widzą więcej błędów przeciwnika. Problemy zaczynają się, gdy w grze jest mniej taktyki, a więcej strategii. Wówczas mamy do czynienia z tzw. grą pozycyjną, która cieszy się dużo mniejszym powodzeniem niż gra taktyczna. Gra pozycyjna jest zwyczajnie mniej widowiskowa. Niestety nie sposób dobrze grać w szachy, a jednocześnie słabo rozumieć szachowe pozycje. Książka należy do najlepszych podręczników gry pozycyjnej, jakie kiedykolwiek napisano.

źródło opisu: http://www.penelopa.pl/produkty/tajemnice-gry-pozycyjnej

źródło okładki: http://www.penelopa.pl/produkty/tajemnice-gry-pozycyjnej