Koronowo 1410

Seria: Historyczne Bitwy
Wydawnictwo: Bellona
historia

Książka opisuje drugą po Grunwaldzie co do wielkości i znaczenia bitwę z zakonem Krzyżackim, która rozegrała się 10 października 1410 r. pod Koronowem. Rycerstwo wielkopolskie rozgromiło w niej zaciężną armię krzyżacką i powstrzymało groźną kontrofensywę krzyżacką w głąb Wielkopolski i Kujaw, która mogłaby zniweczyć militarne i polityczne owoce zwycięstwa grunwaldzkiego.

Niesamowita książka pokazująca niekompetencję Polaków po bitwie pod Grunwaldem z jednej strony, z drugiej fantastyczną organizację Zakonu Krzyżackiego i umiejętność szybkiego wyjścia z trudnej sytuacji
Poza tym pokazuje - szczególnie w kontekście działań zbrojnych XXw i obecnych rzezi Chrześcijan na Bliskim Wschodzie - jaki wpływ na jakość walk miała kultura średniowiecznej Europy

Watcher | 2016-07-06
rybka | 2016-01-24