Stosunki Polski z Ukrainą w latach

Wydawnictwo: Wydawnictwo Adam Marszałek
historyczna

Przedmiotem tej publikacji jest przedstawienie stosunków Polski z Ukrainą w okresie lat . Cezura ta została jednak rozszerzona, gdyż autorzy zaczynają od roku , a kończą na przedstawieniu wydarzeń w lipcu i sierpniu r. wybór Leonida Kuczmy na prezydenta Ukrainy i spotkanie premierów Polski Waldemara Pawlaka i Ukrainy Witalija Masoła w ucku na Ukrainie . Praca niniejsza stanowi kontynuację artykułu opublikowanego w książce Polska i jej nowi sąsiedzi , która ukazała się w postaci samodzielnej pozycji.