Niezłożone pocałunki. Opowieść o przyjaźni

2015-02-01
Anna Teresa Kowalewska
przyjaźń miłość wiara

Kim jest przyjaciel?
Ermes Ronchi w swojej książce ukazuje nam istotę posiadania przyjaciela. Nie każdego możemy nim nazwać. By zyskać zaufanie na tyle głębokie, potrzeba czasu i cierpliwości. Autor – włoski teolog i zakonnik – przedstawia przyjaciela, chwali go i opisuje. Wykorzystuje zmysły i uczucia, by przekazać tą najwyższą wartość – bezinteresowną miłość.
Kiedy masz przyjaciela, masz kogoś, komu możesz wszystko powiedzieć bez obawy o konsekwencje. Przyjaciel pocieszy, poda pomocną dłoń, gdy będziesz w potrzebie i nie odwróci się w chwilach kryzysu. Jest najlepszym oparciem dla strapionego człowieka.
Podczas lektury nie tylko poznamy wartość przyjaźni, ale także odkryjemy odcienie miłości, która często ukrywana, maluje historie od wieków. Ermes Ronchi włożył wiele starań by przedstawić nam naturę tych dwóch uczuć.
Dodatkowo, mamy okazję poznać ciekawe fakty historyczne, które przyczyniły się do ich rozwoju. Mam tutaj na myśli między innymi przełom XII i XIII wieku, gdy po raz pierwszy w chrześcijańskiej Europie na małżeństwo potrzebna była oficjalna zgoda kobiety.
Historie Franciszka z Asyżu, Teresy z Avilii oraz Bernarda z Clairvaux zostały napisane pięknym językiem. Przybliżają nas do Boga, poprzez podanie prostych, ale konkretnych przykładów. Książka sama w sobie jest niewielka, a brązowa okładka nadaje jej renesansowego charakteru. Polecam ją każdemu wrażliwcowi, osobom wierzącym oraz ateistom. Fragmenty poezji oraz cytaty z Pisma Świętego sprawiają, że „Niezłożone pocałunki” są wyjątkową książką.

Kim jest przyjaciel?
Kiedy masz...

Książka o przyjaźni? Powiedziałabym więcej - książka o prawdziwej Przyjaźni, która jest elementem miłości.

Autor, chcąc ukazać czytelnikom niezwykłość tej głębokiej więzi przywołuje opowieści, których bohaterami są św. Bernard, św. Franciszek i św. Teresa z Avila. Ronchi nawiązuje do życia i relacji, jakie budowali przywołani zakonnicy, przez co zachęca nas do odkrywania szczerych relacji międzyludzkich i czerpania z ich owoców.

Więcej na >>> http://papierowakobietka.blogspot.com/2015/02/niezozone-pocaunki-czyli-opowiesc-o.html

• Religia/O Kościele/Nauczanie Kościoła
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • 2015-2018
  • 2015