Zakony rycerskie

Wydawnictwo: Bellona
83-11-10107-8
rycerstwo, zakony, rycerze
historyczna

Pięknie wydana, bogato ilustrowana monografia prezentująca zakony templariuszy, joannitów, Krzyżaków, kalatrawensów oraz inne, organizowane do walki z niewiernymi na Wschodzie, w Prusach i w Hiszpanii. Przybliża okoliczności powstania oraz rozwoju ich potęg militarnych i ekonomicznych. Analizuje wzrost znaczenia politycznego zakonów rycerskich, a także proces tworzenia świeckich elitarnych stowarzyszeń, tzw. orderów. Znajduje się tu także szczegółowe omówienie procesów rozkwitu, a następnie upadku podbitych podczas krucjat chrześcijańskich państw na Wschodzie. W lepszym zrozumieniu tekstu pomagają liczne rysunki, reprodukcje oraz mapy.

irman | 2016-10-15
Kasia | 2016-07-15