Niewyjaśnione zagadki historii świata

Wydawnictwo: Bellona
historyczna

Książka stanowiąca próbę znalezienia odpowiedzi na ważne, niekiedy dramatyczne pytania związane z dziejami naszej cywilizacji...

Ela | 2014-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 29 sierpnia 2014

Zbiór pięciu esejów dotyczących spektakularnych, do dziś niewyjaśnionych tajemnic historii powszechnej. I – moim zdaniem – czym bliżej współczesności tym ciekawiej. Każdy rozdział zaczyna się od opisu wydarzenia historycznego, później zaś autor przedstawia czytelnikowi jego przyczyny, przypuszczalny przebieg oraz skutki.

Mamy tu rozdział dotyczący Alkibiadesa, w którym tak właściwie nie wiadomo, o co chodzi(tym razem wyjątkowo nie o pieniądze, lecz o władzę), hipotezę, że Brutus zabił biologicznego ojca, opowieść o skarbach i klątwie templariuszy, ciekawe opowiadanie o losach Marii Stuart oraz sprawę naszyjnika, w kradzież którego podobno zamieszana była Maria Antonina. Ten ostatni rozdział ewidentnie najciekawszy, napisany najbardziej dynamicznie, ratuje całość.

Rozdziały są krótkie, interesujące, ale w jakiś sposób nużące. Trzeba się bardzo pilnować, by podczas lektury uwaga nie odleciała gdzieś hen precz;). Co drażni? Kokietowanie czytelnika wyluzowanym stylem,...

Basia | 2013-08-05
Na półkach: Przeczytane, ∎ ~ Historia

Ciekawe i bardzo przystępnym językiem napisane opracowanie , na które składają się cztery historie , które miały miejsce w odległych czasach.
Mnie najbardziej zainteresowała historia dotycząca templariuszy oraz afera z naszyjnikiem , o którą bezpodstawnie oskarżono Marię Antoninę.

Warto przeczytać !!!

Iris | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Książka składa się z pięciu zagadkowych wydarzeń z historii świata, opisanych w bardzo przystępny (momentami aż za bardzo, trochę "żarcików" bym odjęła) sposób. Dobra rozrywka ale też źródło wiedzy.

Palcieryżkażdegodnia | 2016-12-09
Przeczytana: 09 grudnia 2016