Sekrety historii Polski

Wydawnictwo: Reader's Digest
838824387X
historyczna

To zbiór blisko stu esejów poświęconych mniej znanym lub kontrowersyjnym postaciom i wydarzeniom z naszych dziejów. Tematy poszczególnych szkiców, ułożonych w dziesięć rozdziałów, dotyczą zarówno zagadnień zupełnie nie znanych przeciętnemu Polakowi, jak też spraw, o których do dziś wiemy naprawdę bardzo niewiele.

Gangsterra_Rosita | 2014-01-12

Fajnie , że ktoś wpadł na pomysł zrealizowania takiej książki tajemnice legendy prawda czy plotki? Można tak pomyśleć kiedy czyta się recenzję tej książki na stronie gdzie można ją kupić. Aczkolwiek ja czytałam ja latami bo nie wydawała mi się dość ciekawa nie wszystkie historie mnie interesowały dlatego że skupia uwagę jedynie n czymś ale nie oddaję jej w sposób ciekawy ,który zainteresował by na dłużej to suche informacje jak gdyby wydrukowane i przypieczętowane kilkoma ilustracjami ,które mają niby oddać to wzniosłość i zaspokojenie jakiego potrzebowaliśmy otrzymać czytając spis treści. Nie chce tu zadzierać z prawdziwymi zwolennikami historii oni mają więcej do powiedzenia. Ale dla mnie to bardzo przeciętna książka jedyna historia z Napoleonem mnie zaciekawiła tak do samego końca. Szkoda ,że nie czytałam jak chodziłam do szkoły zabłysłabym może na historii. Dzięki za uwagę ;p

MsSurrealist | 2010-05-04

Zazwyczaj na temat tego typu publikacji ciężko coś napisać... Jednak nie jest to zwykła encyklopedia, która stoi latami nieotwierana na półce. Poszczególne tematy opisane są w sposób ciekawy, interesujący. Aż chce się do tej lektury wracać mając możliwość swobodnego wyboru tematu. Jest to jedna z tych książek o charakterze encyklopedycznym, które są świetną lekturą w leniwe letnie poranki i z cała pewnością pozycją obowiązkową,uzupełniającą zarówno dla osób, których "tego nie uczyli w szkole" jak i dla tych, których po prostu historia interesuje :) Publikacja trafi zarówno dla starszych, jak i nastoletnich czytelników.

Natalia | 2015-01-24

Wspaniała książka! Można się z niej wiele dowiedzieć i poszerzyć swoją wiedzę. Znajdziemy w niej mnóstwo ciekawostek od średniowiecza aż po wiek XX. Polecam! :)

Mateusz | 2015-12-28
Przeczytana: 01 stycznia 2009

"Tego nie uczyli nas w szkole" – myśl przewodnia tej publikacji bardzo dobrze oddaje treść książki. W „Sekretach historii Polski” znajdziemy wiele interesujących, często do dzisiaj zagadkowych informacji z dziejów naszego państwa, począwszy od Mieszka I, po czasy współczesne. Wielu znanych i szanowanych autorów przedstawia nam w tej książce faktyczny przebieg wydarzeń znaczących dla naszej Ojczyzny, prawdziwe losy ulubionych przez nas bohaterów, ukazuje, że dzieje historii Polski nie zawsze są takie, jak powszechnie sądzimy. Autorzy stawiają wiele kontrowersyjnych, mogłoby się wydawać, tez, nie rozwiewając wątpliwości czytelnika do końca, sprawiając tym samym, że po lekturze tej publikacji, czytelnik sam będzie dążył do wyjaśnienia „całej prawdy i tylko prawdy”. Wiele informacji zawartych w „Sekretach...” będzie zupełnym novum nawet dla „zaprawionych” historyków. Dobra forma edycji książki, duża liczba zdjęć i ilustracji są dodatkowym atutem, szczególnie dla młodszych czytelników....

Joker | 2016-03-05

Na 319 stronach znajdujemy sekrety, ciekawostki z historii naszego kraju. 10 rozdziałów przedstawiających inny aspekt historyczny. Nie jest to typowa encyklopedia z nudnymi hasłami. Możemy dowiedzieć się w jaki sposób Mieszko I zdobył przychylność cesarza Ottona III, czy też o polskim Ypers.
C
ałą książkę możemy traktować jako swoisty dodatek do tego czego uczyli nas w szkole.

Iza | 2016-09-02
Henk | 2016-07-31