83-7083-645-3
historia Polski, album, królowie
historia

Historia Polski od pradziejów ziem słowiańskich po czasy współczesne, ponad 300 barwnych ilustracji, fotografii i map, najważniejsze wydarzenia w naszych dziejach, kalendarium, słownik pojęć, poręczny indeks. Ilustrowane dzieje Polski obejmują historię naszych ziem od najdawniejszych śladów osadnictwa po dzień dzisiejszy. Obszerny materiał ilustracyjny nadaje pozycji charakter albumowy. Tekst...

Ilustrowane dzieje Polski obejmują historię naszych ziem od najdawniejszych śladów osadnictwa po dzień dzisiejszy. Obszerny materiał ilustracyjny nadaje pozycji charakter albumowy. Tekst został opracowany w taki sposób, że prócz podstawowych informacji przedstawia również mało znane fakty i ciekawostki. Podział na części, rozdziały i układ graficzny stron ułatwiają i uatrakcyjniają lekturę.

źródło opisu: okładka

Magda | 2014-04-08

Ta książka znacząco wpłynęła na moje zainteresowanie historią. Krótkie, treściwe i konkretne wiadomości historyczne, piękne ilustracje sprawiły, że chętnie po nią sięgałam.

Jest to zdecydowanie książka mojego dzieciństwa, którą wiele razy wertowałam. Chociaż nie zawsze wszystko było dla mnie zrozumiałe to bardzo ją lubiłam i chętnie do niej wracałam. Fascynowały mnie zdjęcia i opisy pierwszych osad, a także mapki historyczne Polski. Portrety dawnych władców były dla mnie bardzo ciekawe - wyglądali na nich groźnie, a zarazem dostojnie (pomijam już fakt, że lekcjach historii bez trudu wiedziałam kto jest kim). Z pewnością książka ta zasiała we mnie ziarno fascynacji historią naszego kraju. Polecam każdemu początkującemu. Pozycja na pewno będzie również pomocna, jeżeli będzie chciało się zabłysnąć jakąś ciekawostką na sprawdzianie z historii.

| 2013-10-28
Przeczytana: 1999 rok

Moja ulubiona książka z lat przedszkolnych, przewertowana milion razy. Trafiła na półkę "wyjątkowe dla mnie", ponieważ pozostawiła we mnie spadek w postaci fascynacji historią Polski, zwłaszcza czasami piastowskimi.

książek: 2009
gorofil | 2016-05-21