Historia ustroju państw zachodu - zarys wykładu.

Wydawnictwo: Liber
6 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
8372060770
historyczna

istoria ustroju państw zachodu, zarys wykładu jest podręcznikiem przeznaczonym dla studentów I roku uniwersyteckich wydziałów prawa. Przedmiotem wykładu są instytucje państw wchodzących w krąg tzw. cywilizacji europejskiej (Europa, w tym środkowo-wschodnia oraz Stany zjednoczone). Autor analizuje źr

Maciej Gutowski | 2017-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2017

Bardzo zwięźle i przejrzyście ujęte zagadnienia dotyczące procesów państwotwórczych i ustrojotwórczych państw z kręgu cywilizacji zachodniej. Jako, że książka jest spisanym wykładem, wszystkie zagadnienia są podzielone i szczegółowo omówione na wybranych przykładach, brak tu niestety dygresji (które przy tak szerokim temacie byłyby bardzo przydatne). Autor omówił najważniejsze państwa, który myśl ustrojowa była wzorcowa dla pozostałych państw świata. Mimo charakteru akademickiego, czyta się bardzo szybko i przyjemnie.

Łukasz | 2015-09-01
Przeczytana: luty 2015

Na wydziale prawa UKSW do egzaminu wymagana jest znajomość "Historii Prawa" K. Sójki Zielińskiej oraz ten podręcznik pana Marka Wąsowicza. Między tymi dwoma publikacjami jest niebo i ziemia. O ile ta pierwsza jest niesamowicie szczegółowa, napisana nudnym językiem, z wieloma obcymi pojęciami, o tyle "Historia Ustroju Państw Zachodu" czyta się bardzo przyjemnie. Język jest przystępny, wszystkie terminy na bieżąco wyjaśniane. Szczegóły owszem występują, ale nie są tak straszne i stosunkowo łatwo o ich zapamiętanie. Nawigację ułatwia indeks prowadzony na marginesie oraz utytułowienie (dobre słowo? :) )każdego poruszanego zagadnienia dzięki czemu łatwo je odnaleźć.
Książkę polecam nie tylko studentom prawa czy administracji, ale każdemu kto chce się nieco dowiedzieć o czasach minionych.

Milena Figiel | 2011-03-14
Oficer95 | 2015-05-28