Historia ustroju państw zachodu - zarys wykładu.

Wydawnictwo: Liber
6 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
8372060770
historyczna

istoria ustroju państw zachodu, zarys wykładu jest podręcznikiem przeznaczonym dla studentów I roku uniwersyteckich wydziałów prawa. Przedmiotem wykładu są instytucje państw wchodzących w krąg tzw. cywilizacji europejskiej (Europa, w tym środkowo-wschodnia oraz Stany zjednoczone). Autor analizuje źr

Łukasz | 2015-09-01
Przeczytana: luty 2015

Na wydziale prawa UKSW do egzaminu wymagana jest znajomość "Historii Prawa" K. Sójki Zielińskiej oraz ten podręcznik pana Marka Wąsowicza. Między tymi dwoma publikacjami jest niebo i ziemia. O ile ta pierwsza jest niesamowicie szczegółowa, napisana nudnym językiem, z wieloma obcymi pojęciami, o tyle "Historia Ustroju Państw Zachodu" czyta się bardzo przyjemnie. Język jest przystępny, wszystkie terminy na bieżąco wyjaśniane. Szczegóły owszem występują, ale nie są tak straszne i stosunkowo łatwo o ich zapamiętanie. Nawigację ułatwia indeks prowadzony na marginesie oraz utytułowienie (dobre słowo? :) )każdego poruszanego zagadnienia dzięki czemu łatwo je odnaleźć.
Książkę polecam nie tylko studentom prawa czy administracji, ale każdemu kto chce się nieco dowiedzieć o czasach minionych.

Milena Figiel | 2011-03-14
Oficer95 | 2015-05-28