Kijów. Miasta marzeń

Agora
2009-01-01
2009-01-01
Kijów Ukraina przewodniki turystyka podróże

Prywata: jeśli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy pojechać do Kijowa, to podpowiadam, że jak najbardziej warto, a nawet trzeba (październik 2019 roku).
Absolutnie fantastyczny przewodnik oprowadzający po stolicy naszego sąsiada. Szczegółowy, wierny i obszerny. Są mapki (troszkę poglądowe),są zdjęcia (albumowe i wielce zachęcające) i są opisy.
Przewodnik składa się z niezwykle potrzebnego wprowadzenia historycznego. Ponieważ jestem od lat fanką tej serii przewodników (Miasta Marzeń GW),to polecam, bo jak ktoś tam jedzie - gdziekolwiek by nie jechał na Ukrainę - ten wstęp pozwoli mu zrozumieć zawiłą historię i państwa i jego stolicy. I bo jak wszelkie postkomunistyczne państwa, to historia niełatwa i nieprosta. Wstęp obowiązkowo.
Potem część turystyczna Kijowa - tutaj jak kto woli i do wyboru do koloru. To ciekawe i bardzo ładne miasto i naprawdę można zwiedzać przez tydzień, a na pewno coś jeszcze zostanie. Więc gdy na początku przeraża ilość tego, co tam można zobaczyć, to proszę wziąć sobie mapkę szczegółową w necie i na spokojnie przejść trasami z czasami. To miasto na wzgórzach i sporo czasu zajmują spacery, więc przydaje się taki przewodnik, co to ma napisane z detalami gdzie co ciekawego widać. Trochę jednak trudno z nim spacerować w terenie i przed podróżą warto przeczytać i przećwiczyć interesujące nas obiekty na trasie.
Część praktyczna - nieaktualna w większości. Słownik - właściwie się nie przydał, bo i tak po polsku większość rozumie.
Bardzo polecam. Polecam też tym, co podróżują palcem po mapie.
I niezmiernie się cieszę, że ten przewodnik jest ciągle dostępny. Jak dla mnie - bomba.

Przewodnik składa się z...

• W kolejce do przeczytania
  • Moja biblioteka