Full Blooded

Okładka książki Full Blooded Amanda Carlson
Okładka książki Full Blooded
Amanda Carlson Wydawnictwo: Orbit Cykl: Jessica McClain (tom 1) fantasy, science fiction
Jessica McClain (tom 1)
Full Blooded
Orbit
2012-09-11
2012-09-11
9780316205207

Jakie to było fajne. Miałam ochotę na takie trochę dark fantasy o zmiennokształtnych z wątkiem romantycznym. I trafiłam na to. Celny strzał. Dobry strzał. Poszło migiem kosztem zarwanej nocki i nieuważania na zajęciach. Ale było warto. Dobrze napisane, ale krótkie. Na szczęście wyszukałam, że jest jeszcze 4 części. Czego chcieć więcej?
Czy tylko ja jestem ciekawa kim na prawdę jest kotołak? Za mało go było, by się nim nacieszyć, ale to co pokazał już jest obiecujące. Jess też wyszła całkiem dobrze. Nie przesadnie twarda ani też nie za miękka. Idealne były te wewnętrzne rozmowy z wilkiem. Niby jedno stworzenie a jednak osobne. Ciekawa jestem jak to się potoczy dalej. No i ten deal na końcu... Ah będzie się dalej działo. Cant wait!

Czy tylko ja jestem ciekawa kim na...

1996

Urodzona jako jedyna kobieta w męskiej rasie, Jessica McClain, nie jest tylko inna - wszyscy się jej boją.
Po dwudziestu sześciu latach życia spędzonych pod radarem, Jessica rozpoczyna niespodziewanie swoją pierwszą przemianę o pełne dziesięć lat za późno. Budzi się i odkrywa, że jest w samym środku sztormu. Teraz, kiedy stała się jedyną pełnokrwistą kobietą-wilkiem w mieście, świat nadnaturalnych już domaga się, by zgarnąć po kawałku jej dla siebie, a jej nowe Stado musi się podnieść, by ją chronić. Jednak nie wszyscy się na to piszą. W Księdze Praw wilkołaków brakuje tekstów i przesądne wilki myślą, że istnienie Jessici oznacza zagładę ich rasy. Sytuacja nie poprawia się, kiedy Jessica zaczyna sobie uświadamiać, że jest kimś więcej. Potrafi zmienić się w połowie i podtrzymać tą postać, tak samo jak mówić bezpośrednio do swojego wilka, ale jak dotąd największą komplikacją jest to, że jej ojciec i alfa nie może kontrolować jej tak, jak reszty swoich wilków.
Kiedy zatrudniony przez wampiry najemnik pojawia się, by wyciągnąć informacje o nowo zmienionej wilczycy, tylko kilka dni po jej przemianie, oboje odkrywają, że znajdują się w samym środku wojny i nie mają innego wyboru jak uciec razem. Kiedy do Jessici należy wynegocjowanie warunków uwolnienia wbrew rozkazom ojca, postanawia przyjąć propozycję pomocy. W zamian, Jessica musi złożyć przysięgę, za którą być może zapłaci życiem.

Inna napewno ,orginalna jakże inaczej:). Co o niej mysle czasem była zbyt ciężka w niektórych momętach ale nie do przejścia , napewno wciąga i ma bogate akcjie . ja juz poluje na nastepny tom, a a ten kot Raichmel przypomina mi Bonsa naszego z nasej łowczyni czemu nie wiem :))może dlatego że rzedwczoraj ją skończyłam hihi. jedyne co mnie irytuje dlaczego swego brata blizniaka nazywa małym braciszkiem -tak to wygląda w ksiązcze i ja to tak odczówam jak byłby od niej co najmniej młodszy z 5 lat .

• Części do uzupełniania
  • Do końca miesiąca