Kupa siku

Stephanie Blake Wydawnictwo: Dwie Siostry Cykl: Króliczek Henio (tom 1) literatura dziecięca
Caca boudin
Dwie Siostry
Caca boudin
Króliczek Henio (tom 1)
literatura dziecięca
Joanna Rzyska

Bardziej humorystyczna wersja czerwonego kapturka.

Dziś podzielę się książką, która wywołała u mnie spazmy śmiechu, a w Heli obudziła jakiś wielki czytelniczy szał. Wierzcie mi, “Kupa Siku” Stephanie Blake, wydawnictwa Dwóch Sióstr, jest czytana na okrągło od jakiegoś tygodnia. Córka, stoi przy mnie z książeczką po kilka razy dziennie. Czasami przyłapuję ją, jak siedzi na kanapie i sama wertuje strony, by dotrzeć do...

Książka jest GENIALNA! Krótka, prosta, a kupa przy niej śmiechu ;). Mój synek jest obecnie na etapie ciągłego mówienia "kupa siku", więc gdy tylko zobaczyłam ten tytuł, pomyślałam, że muszę go mieć w naszej rodzinnej biblioteczce. Książkę kupiłam wczoraj i od tego czasu przeczytaliśmy ją już kilkakrotnie, za każdym razem śmiejąc się do rozpuku. Tym, którzy zarzucają autorce...

Dzieci się przy niej szalenie cieszą. Trudno mi ją ocenić, zwłaszcza, że niektórym moim ukochanym (dorosłym) znajomym przypadła do gustu. Jednak ta pozycja jakoś do mnie nie trafia (a szczerze zachęcona czułam się tytułem!).

Przeczytałam "na miejscu", na stoisku wydawnictwa Dwie Siostry, na targach książki. Jest koszmarna, absolutnie niepedagogiczna i straszna, ale po przeczytaniu nie mogłam przestać się śmiać.
I nadal nie mogę, jak ją sobie przypomnę.
Nie polecam dzieciom, ale powinien ją przeczytać każdy dorosły, szczególnie taki ze spiętymi pośladami.

Jest to książka, której okładka przykuwa uwagę. To zdecydowanie jest jej mocna strona. Jeśli chodzi o szatę graficzną - rewelacja. Wartość merytoryczna w tym zestawieniu wypada dużo gorzej... uważam, że tytuł adekwatnie ją streszcza.

Może i śmieszne, ale dla mnie wprost straszne, że coś takiego robią ( i że ktoś to czyta!)

O matko co to za książka. Dramat i tragedia i "kupa siku". Niezbyt to mądra książka ale za to moi synowie chcą ją czytać po parę razy i za każdym razem w odpowiednich momentach ze śmiechem krzyczą "kupa siku".
Morału tu nie będzie, nauki tu nie będzie, co najwyżej śmiech i okrzyki. Niemniej książka jest rewelacyjna skoro aż tak się do niej garną dzieciaki

Przezabawna opowieść o króliczku Heniu i jego perypetiach. Rozbawia do łez, dorosłych przenosi do zapomnianej, beztroskiej krainy dzieciństwa. Ulubiona książeczka chłopaków, nasz wspólny codzienny niezbędnik usypiania.

To jest pierwsza książka, którą moje dziecko potrafi streścić, a wręcz wyrecytować, w dodatku płacząc ze śmiechu. Zapamiętam ją za to do końca życia. Ponadto Henio to bardzo dobre imię dla małego łobuza. Książka trafia w sedno

Dyskusje

• Dla dzieci
  • 2014
  • 2019
  • C6) Bez kategorii
  • Chcę w prezencie
  • 3) Z biblioteki

Dodaj cytat z książki Kupa siku