Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek

Okładka książki Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek Paweł Beręsewicz
Okładka książki Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek
Paweł Beręsewicz Wydawnictwo: Skrzat Cykl: Jacek Karaś (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Jacek Karaś (tom 1)
Skrzat
2010-01-01
2010-01-01
Suren Vardanian
Inne

Książka jest spoko, treść jest odpowiednia dla młodszych i starszych czytelników.Jak dla mnie autor pisze fajne książki.

Przyjazna i humorystyczna książka opowiadająca perspektywę zakochanego chłopca w nowej uczennicy.

1966

Sympatyczna, zabawna, słodko-gorzka historia pierwszej miłości. Co ciekawe: ukazana z perspektywy chłopięcej. Główny bohater, Jacek, chcąc nie chcąc zadurza się w nowej koleżance, Kaśce. Oczywiście robi wszystko, żeby się dziewczynie spodobać, a pomysłów ma na to całkiem sporo. Tylko, że jak to w życiu bywa, coś zawsze krzyżuje mu plany...

Z pewnością inaczej będą tę książkę czytać równolatki głównego bohatera - dla nich będzie to pewnie przede wszystkim zabawna historia. O zwyczajnym chłopcu, któremu przytrafiają się pechowe zdarzenia, który musi znosić żarty kolegów, który musi "zmagać się" z pierwszym zakochaniem. Kiedy tę historię czyta dorosły - uśmiecha się pod nosem, ale z innego powodu. Bo ta historyjka przywodzi na myśl własne szczenięce lata i pierwsze nieudane zadurzenia.

I to jest właśnie zaleta pisarstwa Pawła Beręsewicza: nie ma ono ograniczeń wiekowych.

Z pewnością inaczej będą tę...

Autor ma lekkie pióro, i lekki dowcip więc książkę czyta się bez bólu. Poza tym lektura powiela wiele stereotypów płciowych i niczym się nie wyróżnia, spośród bardzo wielu podobnych historyjek o "męskich" przygodach i podbojach. Dość niezgrabnie, tonem belfra, do narracji wklejone są "treści edukacyjne", jak lista polskich noblistów, czy kilka obco brzmiących słów jak "wegetować" lub "bulwersować się". To zupełnie zbyteczne zabiegi i nie podnoszą wartości tej lektury, która pozostaje zwykłym czytadłem.

„Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” książka Pawła Beręsewicza to opowiadanie pełne humoru mimo iż główny bohater uważa się za w pełni poważnego i przygotowanego na pierwszą miłość. Naprawdę warto ją przeczytać i polecam ją każdemu. Bardzo przyjemnie się czyta i towarzyszy przy tym szczypta śmiechu.

Polecam serdecznie.

Polecam serdecznie.

Dobra, śmieszna książka opowiadająca o pierwszej szkolnej miłości z dużym humorem! Akcja kręci się wokół Jacka Karasia- chłopca, który zauroczył się nową uczennicą- Kaśką Kwiatek. Układa staranne plany, ale za każdym razem los krzyżuje mu plany. Nie wchodząc w szczegóły, żeby nie spoilerować polecam poczytać o perypetiach Jacka i Kaśki. Książka jest na godzinę- ma tylko sto stron i dużą czcionkę, ale niech to nie zmyla! Uważam, że jest to pozycja dla młodzieży w wieku 11-13 lat.

Historia całkiem fajna, chociaż inne pozycje tego autora są dla mnie dużo lepsze. Szkoda, że taka cienka to lektura na 2-3 godziny, nie zdążysz się wciągnąć a już się kończy

Wszystko zaczyna się pewnego wrześniowego ranka gdy do klasy wchodzi nowa uczennica Kasia Kwiatek. Jacek Karaś od razu się zakochuje, ale obiekt jego westchnień nie wygląda na zbyt zainteresowany jego osobą. Więc nasz główny bohater postanawia sam zakochać w ją w sobie.
Książkę czytała kiedyś moja mama i gdy robiła porządki dała mi ją do przeczytania. Byłam wówczas w trzeciej klasie podstawówki i czytałam ją po parę rozdziałów dziennie przed zaśnięciem. Śmieszne przygody chłopca rozbawiły mnie do łez i napewno będzie to książka, którą będę długo wspominać.

Przezabawna książka. Główny bohater - Jacek Karaś stara się na wszystkie możliwe sposoby zdobyć serce koleżanki z klasy - Kaśki Kwiatek. Gorąco polecam!

GENIALNA!

DODANE:

Na podstawie książki przeprowadziłam zajęcia w mojej bibliotece. Dziewczynki czytały i wysłuchały najciekawszych fragmentów książki Pawła Beręsewicza pt. "Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek?". Jacek Karaś, główny bohater książki zakochał się w koleżance z klasy na amen. Uczestniczki zajęć uśmiały się z przytaczanych fragmentów. Było naprawdę zabawnie.

GENIALNA!

DODANE: