W Rzymie jak w domu

Wydawnictwo: Marginesy
Ag2S

Wysypisko śmieci z czasów cesarza Augusta przebudowane na dyskoteki, podziemia Teatru Pompejusza we własnej piwnicy, kocie forum, tajne archiwum w Watykanie, Złoty Dom Nerona, zaćmienie słońca nad Rzymem, ruiny świątyni Wenus – to tylko skrawek tego, o czym dowiaduje się Rosita. A oprócz oglądania miejsc nieoczywistych, spotyka także niebanalnych ludzi: dawnych przyjaciół i znajomych,...

o czym dowiaduje się Rosita. A oprócz oglądania miejsc nieoczywistych, spotyka także niebanalnych ludzi: dawnych przyjaciół i znajomych, duchownych, archeologów, artystów
i złodziei. Oraz wnuka Lugiego Pirandella, który – chcąc pozostać wolnym – mieszka na ulicy.

źródło opisu: http://marginesy.com.pl/

źródło okładki: http://marginesy.com.pl/

Patipp | 2017-06-25

W ogóle nie rozumiem negatywnych komentarzy na temat tej książki. Moim zdaniem jest rewelacyjna. Autorka w bardzo przystępny sposób przeplata wątki z życia prywatnego z cennymi informacjami na temat Rzymu. Dodatkowo w środku książki znajdziemy piękne zdjęcia. Nie jest to przewodnik po Rzymie tylko książka która dzięki swojej unikalnej atmosferze przenosi nas prosto do Włoch.

niewyspanaolka | 2016-08-24
Przeczytana: 23 sierpnia 2016

Świetna książka, czyta się lekko, szybko i przyjemnie. Dużo ciekawostek, wynotowałam całkiem sporo miejsc, które będę chciała odwiedzić następnym razem. Książka może nie pasować osobom, które uważają, że wszyscy ludzie związani z Kościołem są święci, gdyż niektóre wątki obnażają słabości kapłanów i papiestwa.

BetiFiore | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Kilka lat temu przeczytałam inną ksiązkę tej autorki, inspirowaną postaciami Moravii i Felliniego. Niedawno na blogu Julii Wollner dowiedziałam się o "W Rzymie jak w domu" i jak na typową miłośniczkę Wiecznego Miasta przystało, musiałam kupić. Dopiero teraz jednak sięgnęłam po tę lekturę. Muszę powiedzieć, że jestem zadowolona z tego, co w środku znalazłam, choć też, tak jak parę osób już tutaj wspominało, trochę irytują personalne wstawki (troszkę mi to wygląda na przechwałki?). Dowiedziałam się rzeczy, których nie znałam. Kolejny raz też przekonałam się, że znajomości wśród kleru popłacają - można zobaczyć niejedno ukryte przed zwykłym śmiertelnikiem miejsce. Polecam.

eduko7 | 2015-10-20
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 20 października 2015

Informacje turystyczne, ciekawostki, odwołania do historii i literatury stanowią o wartości tej książki. Wątki obyczajowe i osobiste chwilami "przyciężkawe". Biorąc jednak pod uwagę te pierwsze - warto przeczytać, niezależnie od tego, na ile dobrze zna się Rzym i jego historię.

Szklanalalka | 2015-09-21
Przeczytana: 21 września 2015

autorka przynudza o wydarzeniach z osobistego życia,jest ich zdecydowanie za dużo.

| 2015-08-16
Na półkach: Przeczytane, Italia

Całkiem nowe spojrzenie na Rzym, zwłaszcza ten podziemny.

Jacek Sosnowski | 2014-12-05

Pani Rosita opowiada o czasach mniej więcej 20 lat wstecz + z bardzo osobistej, rodzinno-kościelno-arystokratycznej strony. To nie wada, czyta się świetnie, bo opowieść jest żywa i realistyczna, choć czasem nudzi szczegółami.

Rafal | 2014-10-29
Przeczytana: 12 października 2014

Dzięki Rositcie poznałem niezwykłe miejsca Rzymu - a raczej jeszcze ich nie poznałem, ale wiem gdzie ich szukać: pod ziemią... I dzięki niej pomimo dziesiątek wizyt w Rzymie teraz na nowo mam tam "cel poznawczy". Zaczynam planować podróż...