6 nawyków wydajnego zespołu

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Jak stworzyć stabilny, trwały i efektywny zespółaJak rozwijać synergię i minimalizować dysonansaJakie nawyki rozwijać, a jakie stanowczo tłumića Jak działa zespół marzeńaGrupa idealnie dopasowana. zostań budowniczym relacji międzyludzkich! zdefiniuj zestaw umiejętności potrzebnych zespołowi.znajdź osoby, które posiadają wszelkie niezbędne cechy.Stawiaj na poszerzanie horyzontów i myślenie lateralne.zadbaj, by styl pracy lidera był dopasowany do grupy.Pamiętaj o odpowiednich treningach i potrzebnych szkoleniach.Obserwuj profesjonalny oraz emocjonalny rozwój zespołu.Planowanie i realizacja projektów dla klientów, opracowywanie strategii, doskonalenie systemów, podejmowanie decyzji operacyjnych to zadania, do których nowoczesne organizacje wykorzystują pracę zespołów. Co jednak sprawia, że ten system sprawdza się w praktycea zespół jest niczym mała orkiestra. Jego członkowie muszą posiadać indywidualne, choć uzupełniające się umiejętności. Nad całością powinien zaś panować zdolny dyrygent. Tak powstaje wspaniały koncert oraz doskonale przeprowadzony projekt.Dobrze dobrana i zgrana grupa nie powstaje z przypadku, ale w drodze drobiazgowej analizy kompetencji i osobowości. Wspólna świadoma współpraca, wzmacnianie więzi i wprowadzanie w życie pozytywnych nawyków stanowią o jej sile i trwałości. Autorzy książki skupiają się na sześciu takich nawykach, proponując prosty i praktyczny model, sprawdzający się w organizacji każdej wielkości.

Magda | 2014-06-29
Przeczytana: 2012 rok