Kobieta nie jest grzechem

Wydawnictwo: Znak
978-83-240-0855-1
prostytucja
literatura faktu

Z siostrą Anną Bałchan SMI o problemie prostytucji (i nie tylko) rozmawia Katarzyna Wiśniewska. Ta książka sprawi, że jadąc na urlop, inaczej spojrzysz na kobiety przy autostradzie, a film Pretty Woman odłożysz na półkę z bajkami. Widok kobiety w krótkiej spódniczce stojącej na ulicy czy przy drodze budzi na ogół jedno skojarzenie. Niektórzy uważają, że prostytutką zostaje się z lenistwa albo...

Widok kobiety w krótkiej spódniczce stojącej na ulicy czy przy drodze budzi na ogół jedno skojarzenie. Niektórzy uważają, że prostytutką zostaje się z lenistwa albo dlatego, że się lubi seks. Pod wyzywającym makijażem i strojem na ogół jednak kryje się dramat. Przemoc w domu, brak nadziei i perspektyw, konieczność utrzymania rodziny albo miłość do niewłaściwego mężczyzny - oto motywy, które najczęściej popychają kobiety do prostytucji. Siostra Anna Bałchan ze Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej pomaga im rozpocząć nowe życie. Stworzyła dom, w którym mogą poczuć się bezpieczne i akceptowane. W rozmowie z Katarzyną Wiśniewską opowiada o zasadach pracy streetworkera, o tym, że nikt nie rodzi się prostytutką oraz własnej drodze odkrywania powołania. Książkę uzupełniają opowieści kilku jej podopiecznych oraz Ireny Dawid-Olczyk z fundacji La Strada.

Ta książka wstrząsa, wzrusza, ale także daje nadzieję.

Sylwia | 2013-01-29
Przeczytana: 2011 rok

Książka ta opowiada nie tylko o problemie prostytucji, ale i powołaniu, trudnym życiu, o którym nie chcemy słuchać, a dzieje się tuż za ścianą, po sąsiedzku.
Siostra Anna Bauchan to osoba charyzmatyczna, przez co - czytając jej wypowiedzi - przechodzi się przez tekst kołysany przez jej temperament i szczery, nieskrępowany sposób bycia.
"Kobieta nie jest grzechem" to opowieść o współczesnym apostole (a właściwie apostolce), który a swój cel do zrealizowania: aby poprzez jego działania Bóg odnalazł człowieka, a człowiek - Boga.

koemata | 2017-02-05
Na półkach: A w 2017, A w 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 lutego 2017

prostytucja, -dlaczego? kogo krzywdzi? czy są winni? czy można pomóc?jak rozmawiać? czy wszyscy za to odpowiadamy? czy jest to problem? czy jest to sposób życia? jaki jest plan Boga?

Anna | 2012-10-23
Przeczytana: 23 października 2012

Wstrząsająca opowieść o kobiecie na ulicy. Nareszcie ktoś mówi otwarcie o tym, że prostytucja to pozorny wybór, a w rzeczywistości ostateczność w braku wyboru.

| 2010-07-26

Ciekawy, pozbawiony moralizatorskiego tonu wywiad, pozwalający zrewidować poglądy na temat zjawiska prostytucji. Temat poważny, ale czyta się lekko. Polecam.

Bedata | 2015-02-28

Bardzo mądra siostra, warto posłuchać tego, co ma do powiedzenia.

FenixGirl | 2016-02-03
Przeczytana: styczeń 2016

Do sięgnięcia po tą pozycję skusiła mnie recenzja przeczytana tutaj. Niestety zawiodłam się. Ta książka to wywiad- rzeka. Autorka rozmawia z zakonnicą, która założyła dom dla prostytutek, w którym mogą poczuć się potrzebne, akceptowane, bezpieczne, rozpocząć tam życie od nowa. Opowiada o tym jak zaczęła się jej "przygoda" z zakonem oraz praca na ulicy z prostytutkami. Na początku było interesująco lecz im bliżej środka tym nudniej. Liczyłam na więcej opowieści dziewczyn, więcej historii a pod koniec dostałam już "tylko" obszerną wstawkę o wierze, powołaniu, Bogu, kościele.

Goszcz | 2012-07-04

Książka porusza bardzo ważny problem w ciekawy sposób. S. Anna Bałon jest osobą o wielkiej osobowości i sile charakteru. Dzięki jej pracy możemy poznań szczegóły życia ulicy bez mitów i koloryzowania.

przygodka | 2011-01-13
Przeczytana: 2011 rok

Po prostu trzeba przeczytać.

Nevalir | 2017-02-21
Na półkach: Audiobook, Przeczytane
Przeczytana: 16 lutego 2017
agusiaaa9 | 2017-01-25
Przeczytana: 08 sierpnia 2016
    Bitwa o Kościół
    Piotr Kraśko, Katarzyna Wiśniewska, Robert Nęcek, Kamil Durczok, Bartłomiej Kró...