Tylko jedno spojrzenie

1 406
Just one look
kryminał, coben, pocket
Amanda

Ustabilizowane życie Grace Lawson rozpada się jak domek z kart, gdy na jednej z odbitek odebranych od miejscowego fotografa rozpoznaje swojego męża. Twarz stojącej obok niego dziewczyny jest przekreślona. Fotografia wygląda na zrobioną przed laty. Jakim cudem znalazła się wśród zdjęć rodzinnych? Jack zaprzecza, by miał z nią coś wspólnego. Krótko potem wychodzi z domu i znika. Razem z nim znika także tajemnicza odbitka. Grace rozpoczyna poszukiwania męża, który, jak się okazuje, został porwany. Ktoś grozi jej dzieciom. Grace nie wie, komu może zaufać - wydaje się, że wszyscy jej znajomi i przyjaciele mają coś do ukrycia. Próbuje dotrzeć do prawdy. Trop prowadzi do tragicznych wydarzeń sprzed wielu lat, gdy cudem uszła z życiem ze strzelaniny, jaka wybuchła na koncercie rockowym.

źródło opisu: Albatros, 2014

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mollinka_90 | 2018-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2018

Nigdy nie wiemy wszystkiego o innych, nawet o tych, których kochamy. Nie wiemy nawet wszystkiego o nas samych. Czasem po prostu nie analizujemy siebie dogłębnie, nie poznajemy swojego charakteru w całości, a czasem pewne wydarzenia w naszym życiu sprawiają, że sytuacje, zdarzenia umykają nam całkowicie z pamięci. Jedne są nieważnymi błahostkami, inne przypomniane po latach mogą nami wstrząsnąć.

Od dłuższego czasu byłam ciekawa prozy Harlana Cobena i w końcu zdecydowałam się na lekturę jego powieści. Myślę, że "Tylko jedno spojrzenie" zachęci każdego do sięgnięcia po jego twórczość. Wartka, a przede wszystkim przemyślana akcja i zaskakujące rozwiązanie zagadki to największe atuty tej powieści.

Grace Lawson, z pozoru zwyczajna żona i matka, pewnego dnia odbiera odbitki fotografii z rodzinnych wakacji. Jedno ze zdjęć diametralnie różni się od pozostałych, jakby pochodziło z przeszłości. Z całą pewnością na fotografii jest mąż Grace, który po jej obejrzeniu zaczyna dziwnie się...

Ania | 2014-10-11
Przeczytana: 11 października 2014

Świetna książka,nabierajaca tempa akcja wciąga czytelnika tak że trudno się od niej oderwać.Jest tu wielowątkowa fabuła,która jest wartka,oraz wciągająca nas w świat kryminału.Wiele wspaniałych wątków,przy których nie raz byłam zaskoczona.Największą zagadką jest tu tajemnicze zdjęcie,odpowiedż na to pytanie jest dużym zaskoczeniem.
Jednym słowem polecam,warto!

Paco | 2015-03-24
Na półkach: Przeczytane, COBEN
Przeczytana: 24 marca 2015

Zenit.
Autorzy tak kierują akcją, by osiągnąć go w kulminacyjnym momencie.
Przeważnie pod koniec.
Tu wystąpił na początku i trwał ....:)
Przestaję się dziwić honorariom pana Cobena, płaconym z góry przez agencje wydawnicze.
Pochłonąłem ją.
Chłońcie i Wy :)

Perzka | 2013-02-14
Przeczytana: 21 stycznia 2013

Jeżeli lubicie czytać książki H. Cobena,nie będziecie zawiedzeni.Jak w każdej z jego książek ,które czytałam mnóstwo zagadek,tajemnic,napięcie wzrastające stopniowo, i oczywiście zakończenie ,którego nikt by się nie domyślił.

Grace Lawson szczęśliwa żona i matka pewnego dnia odbiera zdjęcia od fotografa.Wśród nich znajduje starą odbitkę,na której znajduje się jej mąż z kilkoma innymi osobami.Twarz stojącej obok niego dziewczyny jest przekreślona.Niestety mąż zaprzecza,że to on, zamyka się w pokoju zdenerwowany,telefonuje,po czym wychodzi z domu i znika.....Grace rozpoczyna poszukiwania męża,zagłębiając się w coraz to nowe,dziwne zagadki.Jest przerażona,nie wie komu może ufać.

Zachęcam do przeczytania thrillera "Tylko jedno spojrzenie",ale również do sięgnięcia po inne książki Harlana Cobena.Jest ich dosyć sporo i są to naprawdę pozycje godne polecenia.

Ksychopata | 2015-10-11
Przeczytana: 06 października 2015

Przeszłość...
To właśnie ona jest bardzo częstym gościem w powieściach Cobena, jak nie gościem, który wprasza się przy każdej możliwej okazji.
Bez względu na to, na jakiej historii oparta jest fabuła, czego będzie dotyczyła zagadka kryminalna, zawsze jej zalążek sięgać będzie odległej przeszłości. Coś kiedyś się wydarzyło i miało to bezpośredni wpływ na sytuację, która dzieje się w teraźniejszości.
Nie mam 100%-owej pewności, że nazwiąznie do przeszłości w książkach Cobena jest normą, ale czytam dużo opinii. Wśród nich bardzo często pojawia ta informacja, więc nie ma powodu, bym nie wierzył słowom czytelników, którzy przeczytali mnóstwo jego książek.

Treść tej książki doskonale podkreśli coś, co jest częstym obrazem naszej rzeczywistości. A mianowicie to, w jak wielkiej ułudzie możemy trwać.
Układamy sobie życie z osobą, którą darzymy wielkim, niezwykle głębokim uczuciem. Zakochujemy się w niej po same uszy. Pielęgnujemy to uczucie każdego dnia dostarczając mu, wszystkiego czego...

mariusz | 2014-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2014

Harlan Coben nie przestaje mnie zadziwiać swą pomysłowością i kunsztem literackim. Po przeczytaniu "W głębi lasu" byłem zauroczony i pomyślałem że to jego najlepsza powieść i trudno będzie ją przebić a tu sięgam po kolejną "Tylko jedno spojrzenie" i okazuje się że jest jeszcze lepsza!
Niesamowicie wartka akcja, świetnie wykreowane postacie i ta niesamowicie zawiła intryga doskonale układająca się w całość w samej końcówce książki powoduje iż czyta się ją jednym tchem. Po prostu rewelacja. Gorąco polecam!!!

mclena | 2018-03-20
Przeczytana: 20 marca 2018

"...nigdy nie wiemy wszystkiego o tych, których kochamy. I może , jeśli dobrze się nad tym zastanowić, nie wiemy wszystkiego nawet o nas samych."

Szczerze? Chyba najbardziej zakręcona książka Cobena jaką czytałam, a została mi już tylko "Mistyfikacja". Ogromnie mi się podobała, do samego końca nie byłam pewna jak to wszystko się skończy i kto jest winny tego całego zamieszania. Coben w pełni wykorzystał to z czego jest znany i zostawił mnie ze szczęką do ziemi. Nie sądziłam, że na koniec mimo wszystko będzie mi także smutno! Naprawdę, przez większość dzisiejszego dnia nie mogłam przestać myśleć o tym finiszu. Jedna kwestia tylko nie została wyjaśniona - kto był odpowiedzialny za podsłuch??? W sumie to nie ważne... Dziękuję bardzo Panie Harlanie za kolejną cudowną powieść i proszę pisać więcej, bo mi się lektury na chandrę kończą!

wiech | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

„Nigdy nie wiemy wszystkiego o tych, których kochamy”
Tajemnice z przeszłości - dużo tych tajemnic… jak zwykle u Cobena.
Główną postacią jest tym razem silna, opanowana kobieta – żona i matka.
Zdesperowana, zrobi wszystko by odnaleźć męża.
Pokrętna intryga. Wiele wątków. Wiele imion i nazwisk – czasami aż się gubiłam.
Akcja wciąga, jest napięcie – a zakończenie jak zwykle zaskakuje.
Książka jest po prostu dobra. - Ale tylko dobra. Na wielkie pochwały nie zasługuje.
Nie będę jednak krytykować mistrza - gwiazdy gatunku.
Nadal, to „Jedyna szansa” pozostaje moją ulubioną książką Cobena. Ale jeszcze wszystko przede mną :)

W "Tylko jedno spojrzenie" znajdziemy to, co najlepsze w Cobenie. Intrygę, powracającą przeszłość, zwroty akcji, tajemnice, napięcie. Uwielbiam powieści Cobena właśnie za to. "Tylko jedno spojrzenie" czyta się szybko, z sercem bijącym szybciej, z ogromnym napięciem i umysłem na pełnych obrotach. Polecam!

Joanna | 2018-09-06
Przeczytana: 06 września 2018

Bardzo bardzo dobra ksiazka. Nawet nie myslalam ze ten autor tak mnie zaskoczy. Tak trzymala w napieciu. Tak sie chcialo siegac po nia. A jak juz czlowiek myslal ze juz wiesz ze jyz sie wszystko wyjasnilo to okazuje sie ze nie do konca.... Ze autor zostawil sobie smaczek na konce.