Ameryka zbuntowana. Siedemnaście dialogów o ciemnych stronach imperium wolności

Okładka książki Ameryka zbuntowana. Siedemnaście dialogów o ciemnych stronach imperium wolności
Artur Domosławski Wydawnictwo: Świat Książki historia
288 str. 4 godz. 48 min.
Kategoria:
historia
Wydawnictwo:
Świat Książki
Data wydania:
2007-10-17
Data 1. wyd. pol.:
2007-10-17
Liczba stron:
288
Czas czytania
4 godz. 48 min.
Język:
polski
Tagi:
polityka dialogi imperializm imperium Stany Zjednoczone USA
Średnia ocen

                6,9 6,9 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 1 (61) / 2023 Ai Weiwei, Charles Bukowski, Artur Domosławski, Lauren Groff, Igor Jarek, Magdalena Kicińska, Jan Kochanowski, Berenika Kołomycka, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Rebecca Makkai, Wojciech Nowicki, Redakcja magazynu Pismo, Wilhelm Sasnal, Jadwiga Sawicka, Wisława Szymborska, Mirosław Wlekły, Magdalena Żernicka-Goetz
Ocena 7,3
Pismo. Magazyn... Ai Weiwei, Charles ...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii, nr 1 /styczeń 2019 Stephen Buranyi, Edyta Bystroń, Tadeusz Dąbrowski, Artur Domosławski, Katarzyna Gintowt, Mikołaj Grynberg, Barbara Kędzierska, Magdalena Kicińska, Maciej Kucharski, Wojciech Kuczok, Jolanta Nawrot-Sprysak, Evan Osnos, Piotr Paziński, Łukasz Pilip, Zbigniew Rokita, Jagoda Szelc, Marcin Wicha
Ocena 7,4
Pismo. Magazyn... Stephen Buranyi, Ed...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,9 / 10
85 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
847
31

Na półkach: , , ,

Uważany za jednego z bardziej wybitnych, polskich, współczesnych reporterów Artur Domosławski przeprowadza rozmowy z wybitnymi intelektualistami Stanów Zjednoczonych. Z takiego połączenia powinno wyjść dzieło wybitne. Dlaczego, więc ocena tylko dobra?
Z jednego, ale wg mnie bardzo ważnego powodu. Szczególnie w tego typu książce.
Pomimo, że zgadzam się z dużą liczbą argumentów przytaczanych przez rozmówców, to jednak z przykrością muszę stwierdzić, że wywiady są bardzo jednostronne. Jasne jest dla mnie, że odnoszą się one do sprzeciwu wobec władzy Republikanów, szczególnie rządów George'a Busha (stąd tytuł i cała koncepcja książki), jednak przydałoby się jakieś wyważenie. Przez takie podejście do rozmów, czasem wyglądają one, nie jak wartościowe dialogi o problemach USA, a raczej jak pełne oburzenia pamflety na amerykańską neoliberalną myśl polityczną.
Przeszkadza to tym bardziej, że Domosławski tworzy czasem pytania bardzo tendencyjne, nie ukrywające nawet postawionej w nich tezy (czasem wygląda to tak jakby redaktor na siłę chciał podburzyć rozmówców do jakiegoś agresywnego stwierdzenia) Nie pasuje to to wizerunku wybitnego reportera...
Pomimo tego z pewnością będzie to wartościowa lektura dla wszystkich, którzy tak jak ja są w pewien sposób zauroczeni mitem Stanów Zjednoczonych. Jest to lektura słodko - gorzka, gdyż w wielu miejscach ten mit dekonstruuje, jednak wydaje mi się, że lepiej być świadomym niż ignorantem. Nie spotyka się później zawodu przy zetknięciu z obiektem swoich marzeń. ;)
W tekście znalazło się też kilka błędów i literówek, ale to tak naprawdę drobnostki, które nie rażą w jakiś szczególny sposób. Niestety stronniczość redaktora dość mocno obniża ocenę tego tytułu w moich oczach. Dlatego, choć polecam, daję tylko (a może "aż) 7.

Uważany za jednego z bardziej wybitnych, polskich, współczesnych reporterów Artur Domosławski przeprowadza rozmowy z wybitnymi intelektualistami Stanów Zjednoczonych. Z takiego połączenia powinno wyjść dzieło wybitne. Dlaczego, więc ocena tylko dobra?
Z jednego, ale wg mnie bardzo ważnego powodu. Szczególnie w tego typu książce.
Pomimo, że zgadzam się z dużą liczbą...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    211
  • Przeczytane
    114
  • Posiadam
    36
  • USA
    9
  • Teraz czytam
    4
  • Ulubione
    4
  • Chcę w prezencie
    3
  • Reportaż
    3
  • Literatura faktu
    2
  • E-book
    2

Cytaty

Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne