Trzy panny młode

Olé
2014-08-30
2014-08-30
9788328012035

Tak jak w opisie książki jest ona spokojna, aczkolwiek dobrze się ja czyta i wciąga.
Bardzo podobała mi się postać June. I jej urocza wojna z sąsiadem. Jej ingerencję w sprawy córki i wnuczki.
Kibicowałam też oczywiście córce i wnuczce.

Kibicowałam też oczywiście córce i wnuczce.

Książka, początkowo ckliwa i cukierkowa, wraz z rozwojem akcji stawia coraz więcej pytań o istotę naszych wyborów zyciowych, o odwagę podejmowania decyzji osobistych.
Niestety lekturę psuje bardzo niestaranna redakcja, liczne błędy i literówki - wynotowałam ich ok. 10. A oto przyklad, któryś z bohaterów pyta: "Zjesz z nami na kolację?" Chciałoby się powiedzieć: "Nie.Dziękuję głodny".

Książkę zaczęłam czytać już jakiś czas temu, ale jakoś początek wydawał mi się mało wciągający, później dostałam inną książkę, potem kolejna z biblioteki i tak sobie leżała trochę....
Dwa dni temu sięgnęłam po nią po raz kolejny i przepadłam ;)

Poznajemy trzy bohaterki jak zmierzają na ślub.....na weselu łapią bukiet białych róż i od tego zaczyna się ich przygoda.... Mama, córka i babcia, trzy pokolenia kobiet, pokazują jaka jest siła kobiet i rodziny.
June interesuje się sąsiadem, nie podoba jej się co porabia w ogródku, podgląda go i w końcu wpada jak śliwka w kompot, a to wszystko przez podstęp sąsiada.
Kris tęskni za ciągle podróżującym mężem, gdy w końcu ma już dość, dzieje się wiele, ale w konsekwencji wychodzi to im na dobre ;)
Chloe to zapracowana studentka, z fajnym przyjacielem obok, kiedy poznaje mężczyznę, wydawałoby się "swojego życia", przyjaźń się chwieje, czy ją odzyska i będzie szczęśliwa?

Książka ma ponad 400 stron, jakoś w połowie, może szybciej zaczęła mnie wciągać, a że rozdziały są dość krótkie to szybko się czyta i przeskakuje z wątku na wątek, wszystko ciekawie powiązane i ciekawi jak się potoczy i jak już wszystko wydawałoby się układa, coś jednak nie gra, na szczęście wszystko dobrze się kończy.
Lekka, wciągająca opowieść, idealna na lato :)

Dwa dni temu sięgnęłam po nią po raz kolejny i przepadłam ;)

Świetna książka, opowiadająca o miłości i więzi rodzinnej. Trzy pokolenia, babcia, matka, córka łapią bukiet na ślubie.. CO z tego wyniknie?

Z serii „Książki z biblioteki”, czyli książki, które niekoniecznie bym kupiła, ale podoba mi się okładka, wydanie albo zachęca mnie treść lub gdy potrzebuję czegoś lekkiego. Tak było i tym razem, choć nieco się rozczarowałam.

Byłaby z tego świetna, banalna komedia romantyczna:

– w roli uroczej, temperamentnej wdody, która dyskretnie dyryguje rodziną – June – widziałabym Vannesę Redgrave lub Maggie Smith;

– w roli jej zagubionej, nieszczęśliwej córki – Kristine – która przeżywa kryzys w małżeństwie i sama nie wie, czego chce, widziałabym Diane Keaton albo Kate Winslet,

– w roli młodej, ambitnej wnuczki Chloe – niezawodną w takich komediach Rachel McAdams albo młodziutką i pełną uroku Lily Collins.

Po prostu już to widzę – trzy kobiety, każda z charakterem, z własnymi przygodami, pokonują ramię w ramię kolejne problemy, które pojawiają się im na drodze. Bo to, że będą trzy śluby, spojleruje nam już tytuł i okładka. To, że nie będzie łatwo sugeruje nam ilość stron – ponad 400 stron nie traktowałoby tylko o przygotowaniu do ślubów. Lekka, nieco naiwna, przewidywalna. Dobra lektura, żeby się odprężyć. Nie znajdziemy tak jednak nic nowego, wyjątkowego. To wszystko już było – w serialach, komediach romantycznych i nawet harlequinach.

Niektórzy porównują autorkę z Emily Giffin, wydaje mi się jednak, że autorka „Trzech panien młodych” nawet się do niej nie umywa, choć i Giffin można wiele zarzucić.

Na stronie lubimyczytac książka ta zaklasyfikowana jest jako „literatura piękna”. Kurczę, mam problem, bo ja dałabym ją do romansów i obyczajówek :)

Dla niewymagającej czytelniczki.

Byłaby z tego świetna, banalna komedia romantyczna:

Książka lekka,łatwa i przyjemna.
Perypetie rodzinne i miłosne babci, matki i córki

Książka lekka,łatwa i przyjemna.
Perypetie rodzinne i miłosne babci, matki i córki

Lekka historia o trzech pokoleniach kobiet. Książka opowiada o losach babci, matki i córki splatających się w jedną całość. Dobra na chwile relaksu.

Harlequin aż jęk idzie. Babcia - wdowa, matka - wieloletnia mężatka i córka niezdecydowana panna na wydaniu. I wszystko będzie dobrze ale z przeszkodami łatwymi do przewidzenia. Nie wiem czemu w ogóle zaczęłam to czytać a jeszcze bardziej się dziwię, że dobrnęłam do końca.

Napisane fajnym językiem, tak że bardzo szybko czyta się tą książkę.

Napisane fajnym językiem, tak że bardzo szybko czyta się tą książkę.

Bardzo fajna książka,dość przewidywalna ale lekka i przyjemna.

Bardzo fajna książka,dość przewidywalna ale lekka i przyjemna.

• Biblioteka
  • Do wypożyczenia
  • Moi mali książęta :)
  • Wcześniej lub później
  • Mam, ale jeszcze nie przeczytałam
  • Ebooki-posiadam

Cynthia Ellingsen Trzy panny młode Zobacz więcej