Trzy panny młode

Marriage Matters
9788328012035
literatura piękna
Ag2S

Ta książka to prawdziwa gratka dla fanów Emily Giffin i Jennifer Weiner. Ciepła opowieść o trzech kobietach: babce, matce i córce, które na pewnym przyjęciu weselnym złapały bukiet panny młodej. Jak się można było spodziewać, to wydarzenie odmieniło życie każdej z nich. Tematem powieści są pierwsze miłości i drugie szanse, przyglądamy się trzem pokoleniom panien młodych i dowiadujemy się, że...

Ta książka to prawdziwa gratka dla fanów Emily Giffin i Jennifer Weiner.
Ciepła opowieść o trzech kobietach: babce, matce i córce, które na pewnym przyjęciu weselnym złapały bukiet panny młodej. Jak się można było spodziewać, to wydarzenie odmieniło życie każdej z nich. Tematem powieści są pierwsze miłości i drugie szanse, przyglądamy się trzem pokoleniom panien młodych i dowiadujemy się, że miłość zawsze jest lepsza, gdy można się nią dzielić z rodziną.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/t

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/t

Madzienka | 2019-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2019

Tak jak w opisie książki jest ona spokojna, aczkolwiek dobrze się ja czyta i wciąga.
Bardzo podobała mi się postać June. I jej urocza wojna z sąsiadem. Jej ingerencję w sprawy córki i wnuczki.
Kibicowałam też oczywiście córce i wnuczce.

agnesm | 2018-02-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Teraz
Przeczytana: 11 lutego 2018

Książka, początkowo ckliwa i cukierkowa, wraz z rozwojem akcji stawia coraz więcej pytań o istotę naszych wyborów zyciowych, o odwagę podejmowania decyzji osobistych.
Niestety lekturę psuje bardzo niestaranna redakcja, liczne błędy i literówki - wynotowałam ich ok. 10. A oto przyklad, któryś z bohaterów pyta: "Zjesz z nami na kolację?" Chciałoby się powiedzieć: "Nie.Dziękuję głodny".

Dorotxy | 2016-06-17
Przeczytana: 16 czerwca 2016

Książkę zaczęłam czytać już jakiś czas temu, ale jakoś początek wydawał mi się mało wciągający, później dostałam inną książkę, potem kolejna z biblioteki i tak sobie leżała trochę....
Dwa dni temu sięgnęłam po nią po raz kolejny i przepadłam ;)

Poznajemy trzy bohaterki jak zmierzają na ślub.....na weselu łapią bukiet białych róż i od tego zaczyna się ich przygoda.... Mama, córka i babcia, trzy pokolenia kobiet, pokazują jaka jest siła kobiet i rodziny.
June interesuje się sąsiadem, nie podoba jej się co porabia w ogródku, podgląda go i w końcu wpada jak śliwka w kompot, a to wszystko przez podstęp sąsiada.
Kris tęskni za ciągle podróżującym mężem, gdy w końcu ma już dość, dzieje się wiele, ale w konsekwencji wychodzi to im na dobre ;)
Chloe to zapracowana studentka, z fajnym przyjacielem obok, kiedy poznaje mężczyznę, wydawałoby się "swojego życia", przyjaźń się chwieje, czy ją odzyska i będzie szczęśliwa?

Książka ma ponad 400 stron, jakoś w połowie, może szybciej zaczęła mnie...

Gosia | 2016-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Świetna książka, opowiadająca o miłości i więzi rodzinnej. Trzy pokolenia, babcia, matka, córka łapią bukiet na ślubie.. CO z tego wyniknie?

Blackheart009 | 2015-07-12

Bardzo fajna książka,dość przewidywalna ale lekka i przyjemna.

Embargo | 2015-05-16
Na półkach: Przeczytane, 2015

Z serii „Książki z biblioteki”, czyli książki, które niekoniecznie bym kupiła, ale podoba mi się okładka, wydanie albo zachęca mnie treść lub gdy potrzebuję czegoś lekkiego. Tak było i tym razem, choć nieco się rozczarowałam.

Byłaby z tego świetna, banalna komedia romantyczna:

– w roli uroczej, temperamentnej wdody, która dyskretnie dyryguje rodziną – June – widziałabym Vannesę Redgrave lub Maggie Smith;

– w roli jej zagubionej, nieszczęśliwej córki – Kristine – która przeżywa kryzys w małżeństwie i sama nie wie, czego chce, widziałabym Diane Keaton albo Kate Winslet,

– w roli młodej, ambitnej wnuczki Chloe – niezawodną w takich komediach Rachel McAdams albo młodziutką i pełną uroku Lily Collins.

Po prostu już to widzę – trzy kobiety, każda z charakterem, z własnymi przygodami, pokonują ramię w ramię kolejne problemy, które pojawiają się im na drodze. Bo to, że będą trzy śluby, spojleruje nam już tytuł i okładka. To, że nie będzie łatwo sugeruje nam ilość stron – ponad 400...

DOROTA | 2015-03-30
Przeczytana: 30 marca 2015

Książka lekka,łatwa i przyjemna.
Perypetie rodzinne i miłosne babci, matki i córki

Fitnesska | 2015-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2015

Lekka historia o trzech pokoleniach kobiet. Książka opowiada o losach babci, matki i córki splatających się w jedną całość. Dobra na chwile relaksu.

CzytAśka | 2014-10-29
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 28 października 2014

Harlequin aż jęk idzie. Babcia - wdowa, matka - wieloletnia mężatka i córka niezdecydowana panna na wydaniu. I wszystko będzie dobrze ale z przeszkodami łatwymi do przewidzenia. Nie wiem czemu w ogóle zaczęłam to czytać a jeszcze bardziej się dziwię, że dobrnęłam do końca.

aannaa | 2014-09-12
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 września 2014

Napisane fajnym językiem, tak że bardzo szybko czyta się tą książkę.