English Matters, 46/2014 (maj/czerwiec)

Okładka książki English Matters, 46/2014 (maj/czerwiec) Redakcja magazynu English Matters
Okładka książki English Matters, 46/2014 (maj/czerwiec)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media Seria: English Matters czasopisma
41 str. 41 min.
Kategoria:
czasopisma
Seria:
English Matters
Wydawnictwo:
Colorful Media
Data wydania:
2014-05-03
Data 1. wyd. pol.:
2014-05-03
Liczba stron:
41
Czas czytania
41 min.
Język:
polski
ISBN:
18964184
Tagi:
angielski dwumiesięcznik
Średnia ocen

8,0 8,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
8,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
571
270

Na półkach: , ,

Magazyn jak zwykle podzielony jest na 7 działów, tym razem zdecydowanie najbardziej zainteresował mnie artykuł o języku, w tym numerze traktujący o onomatopejach. Chociaż zainteresował to niekoniecznie dobre słowo, bo przecież dźwiękonaśladownictwo nie jest moim hobby. Po prostu, był on dla mnie skarbnicą wiedzy o języku, o. Bo w życiu bym nie pomyślała, że gołąb robi "coo" a "purr" oznacza mruczeć, chociaż po dłuższym zastanowieniu wszystko się zgadza :D

"Prostitution in the World" w dziale People&Lifestyle był jednym z ciekawszych-momentami wywoływał niemałą konsternację. Znaczy nie wiedziałam, że w Niemczech prostytucja jest zarejestrowana jako normalny, legalny zawód w wszelkimi przysługującymi mu świadczeniami zdrowotnymi, etc. Aż sobie to wygoglowałam i poczytałam nieco więcej o tej regulacji prawnej. Poza tym mowa jest oczywiście o Amsterdamie i De Wallenn- słynnej dzielnicy czerwonych latarni (ej, nie wierzę, jest tam statua prostytutki z podpisem "Szacunek dla osób z całego świata, które pracują w branży seksu". Łał.)

Moim ostatnim faworytem jest tekst "Molecular Cuisine-a Blend of Technology and Emotion". Trochę o dziwactwach wielkich szefów kuchni, o sztuczkach, które pozwalają na odniesienie sukcesu w tej branży, ale głównie wyjaśnia ideę molekularnej kuchni, czyli takiej, która łączy w sobie wszelkie dziedziny nauki i kreatywność uzyskując przez to konkretne smaki w takich kombinacjach, jakich nigdy byśmy się nie spodziewali. Powstaje w ten sposób chociażby brzoskwiniowy kawior, homar pachnący rumiankiem lub makaron o smaku herbaty.

Artykuły jak zwykle są zróżnicowane zarówno pod względem językowym jak i tematycznym, dzięki czemu każdy odnajdzie coś, co będzie odpowiednie właśnie dla niego. Podtrzymuję więc swoje zdanie, iż English Matters jest świetnym sposobem na naukę języka :)

Magazyn jak zwykle podzielony jest na 7 działów, tym razem zdecydowanie najbardziej zainteresował mnie artykuł o języku, w tym numerze traktujący o onomatopejach. Chociaż zainteresował to niekoniecznie dobre słowo, bo przecież dźwiękonaśladownictwo nie jest moim hobby. Po prostu, był on dla mnie skarbnicą wiedzy o języku, o. Bo w życiu bym nie pomyślała, że gołąb robi...

więcej Pokaż mimo to

avatar
223
172

Na półkach: , ,

46 numer English Matters to moja drugie spotkanie z tym czasopismem. Tak jak i za pierwszym razem, ten również bardzo mi się spodobał i dużo dzięki niemu się dowiedziałam.


Na początek dwa krótkie artykuły w This and That. Jeden z nich dotyczył dziwnych zwierząt i bardzo mi się spodobał.

W People and Lifestyle znalazły się cztery artykuły. Pierwszy mówił o rywalizacji w szkołach/pracach/życiu. Myślę, że był to jeden z ciekawszych artykułów w całej gazecie. Dalej było trochę o pasji. Artykuł zatytułowany "Mae Heyday" ciekawie opisywał talent muzyczny, ale też sportowy Vanessy-Mae. Kolejne o czym mogliśmy przeczytać to kilka słów o prostytucji na całym świecie. Również ten artykuł przypadł mi do gustu. Kojarzycie może jak oglądaliście w telewizji programy, gdzie ludzie byli wysyłani na wyspy, mieli wykonywać różna zadania...? Ja pamiętam i pamiętam również jak świetnie się bawiłam oglądając je. Cofnęłam się więc w przeszłość z artykułem "Surviovrs - an Encounter with Reality?"

Pierwszy artykuł z Culture niestety nie przypadł mi za bardzo do gustu. Owszem był interesujący, jednak słownictwo sprawiło mi nie mały kłopot. Dalej możemy przeczytać o skandynawskich mitach. Oglądaliście film "Thor"? A znacie historię tych bogów? Jeśli nie znacie - tak jak i ja nie znałam - to ten artykuł będzie dla Was świetny. Od razu inaczej możemy spojrzeć na filmową historię Thor'a. Mimo, iż fanką historii nie jestem, niesamowicie przypadł mi do gustu tekst o Elżbiecie I. Dowiedziałam się dzięki niemu, jaką niesamowitą postacią była ta kobieta.

W Language oczywiście o... języku. Kojarzycie słowo onomatopeja? No to tutaj troszkę o tym. :)

W artykule zamieszczonym w Science cofniemy się wiele milionów lat wstecz do czasów dinozaurów i innych fantastycznych zwierząt. Wyobraźcie sobie, że one znów mogłyby chodzić po Ziemi... Niestety ten tekst nie przypadł mi gustu, ponieważ praktycznie nic z niego nie zrozumiałam. Wiem jednak, że kiedyś do niego powrócę i przetłumaczę sobie wszystko po kolei. Także ostrzegam - "Jurassic Park: from Fiction to Reality" zawiera niesamowicie trudne słownictwo, bo raczej rzadko kiedy posługujemy się takimi wyrażeniami w szkołach, czy rozmawiając/pisząc z osobą po angielsku.

Czytając artykuł z Travel znajdziemy się w... samolocie. Jeśli jeszcze nie lecieliście samolotem - tak jak ja :3 - to ten tekst świetnie przygotuje Was na przyszłość, kiedy już będzie lecieć samolotem. :3 Zabawny, ale też pokazujący co robić wolno, a czego nie.

O trochę dziwnej kuchni i mistrzostwach świata w piłce nożnej, a przede wszystkim o brazylijskiej piłce nożnej przeczytamy w Leisure. Czeka tam na nas mnóstwo ciekawostek.

Tym razem trochę mniej artykułów przypadło mi do gustu. Dwa były takie, że ciężko było mi cokolwiek z nich zrozumieć. To jednak świadczy o tym, że magazyn jest dostosowany do tego, że nie będą go czytać tylko Ci, których język jest na podstawowym poziomie. Poziom jest naprawdę zróżnicowany i każdy znajdzie artykuł, który mu odpowiada.

Kolejny raz chciałabym Wam polecić English Matters. To przede wszystkim świetna zabawa, ale też nauka. Rozumiem, że cena może trochę kogoś odstraszać, ale naprawdę to co się znajduje w środku jest zdecydowanie tego warte. A 9,50 zł na dwa miesiące to w sumie przecież nie jest tak dużo. :)
Jeszcze raz polecam! A sama już zabieram się za kolejny numer. :)

46 numer English Matters to moja drugie spotkanie z tym czasopismem. Tak jak i za pierwszym razem, ten również bardzo mi się spodobał i dużo dzięki niemu się dowiedziałam.


Na początek dwa krótkie artykuły w This and That. Jeden z nich dotyczył dziwnych zwierząt i bardzo mi się spodobał.

W People and Lifestyle znalazły się cztery artykuły. Pierwszy mówił o rywalizacji w...

więcej Pokaż mimo to

avatar
1157
127

Na półkach: ,

W tym numerze mamy siedem działów: This and That, People and Lifestyle, Culture, Language, Science, Travel i Leisure. Każdy z tych działów miał w sobie coś co mnie zainteresowało, ale gdybym miała wybrać TOP 3 to wiem na co bym postawiła.


Na miejscu trzecim znalazł się u mnie artykuł "Weird Animals". Ja ogólnie lubię czytać i oglądać programy mówiące o jakiś dziwnych stworzeniach zamieszkujących naszą planetę. Dzięki temu artykułowi nie tylko poznałam takie stworzenie jak Aye-Aye, które nieco mnie przeraża przez swoje oczy, ale także przypomniałam sobie nieco słownictwa związanego z światem zwierząt.


Miejsce drugie zajął artykuł "Prostitution in the World". Bardzo ciekawy artykuł mówiący o najstarszym zawodzie świata, czyli jak to wygląda w innych krajach, w dawnych czasach i w kwestiach religijnych. W tym artykule zaskoczyła mnie bardzo informacja dotycząca Henryka VIII, który w 1546 roku ogłosił brak tolerancji względem prostytucji w Anglii. Tego po Heńku bym się nie spodziewała.


Drums please!!!! Pierwsze zaszczytne miejsce w moim rankingu TOP 3 należy się nikomu innemu jak królowej o ognistych włosach, czyli Elżbiecie I, znanej również jako The Virgin Queen i można przeczytać o niej w artykule "The Flame-Haired Monarch". Może postawienie tego artykułu na pierwszym miejscu nie było aż tak obiektywne, bo epoka panowania Tudorów jest moją najukochańszą i mogę o niej czytać, oglądać, słuchać cały czas. A że Elka była córką Anne Boleyn to już kompletnie wynoszę ją na piedestały. Bardzo podobał mi się ten artykuł i z największą przyjemnością przypomniałam sobie fakty dotyczące Elżbiety I.

Oczywiście na pochwałę zasługują też pozostałe artykuły znajdujące się w magazynie, ponieważ są one ułożone na zróżnicowanym poziomie językowym, ale nadal są napisane lekkim piórem i bardzo łatwo odczytać z kontekstu nieznane nam słowa. Ja mam zawsze ten problem ze słownictwem, że wiem o co chodzi po angielsku, ale brakuje mi polskiego odpowiednika, dlatego od czasu do czasu też zaglądam do słowniczka pod artykułami.

Do tej pory, gdy kupowałam sobie te czasopisma w Empiku to ani razu nie wydawnictwo Colorful Media mnie nie zawiodło. Mam nadzieję, że nadal tak będzie i niezwykle cieszę się, że w Polsce mamy takie wydawnictwo, które aż tyle czasopism językowych. Szkoda tylko, że nie ma takiego z językiem japońskim i koreańskim. Ale może kiedyś...

W tym numerze mamy siedem działów: This and That, People and Lifestyle, Culture, Language, Science, Travel i Leisure. Każdy z tych działów miał w sobie coś co mnie zainteresowało, ale gdybym miała wybrać TOP 3 to wiem na co bym postawiła.


Na miejscu trzecim znalazł się u mnie artykuł "Weird Animals". Ja ogólnie lubię czytać i oglądać programy mówiące o jakiś dziwnych...

więcej Pokaż mimo to

avatar
564
239

Na półkach: , ,

<3 artykuł o mitach skandynawskich ^ ^ I like it ♥

<3 artykuł o mitach skandynawskich ^ ^ I like it ♥

Pokaż mimo to

avatar
1548
863

Na półkach: ,

http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2014/06/english-matters.html

http://korcimnieczytanie.blogspot.com/2014/06/english-matters.html

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    6
  • Posiadam
    3
  • 2014
    2
  • Mam ♥
    1
  • Po angielsku
    1
  • Czasopisma
    1
  • Mam
    1
  • Od wydawnictw/portali/autorów
    1
  • Przeczytane w 2014
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki English Matters, 46/2014 (maj/czerwiec)


Podobne książki

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Ocena 7,0
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Ocena 6,7
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 7,4
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...

Przeczytaj także