English Matters, 41/2013 (lipiec/sierpień)

Okładka książki English Matters, 41/2013 (lipiec/sierpień) Redakcja magazynu English Matters
Okładka książki English Matters, 41/2013 (lipiec/sierpień)
Redakcja magazynu English Matters Wydawnictwo: Colorful Media Seria: English Matters czasopisma
42 str. 42 min.
Kategoria:
czasopisma
Seria:
English Matters
Wydawnictwo:
Colorful Media
Data wydania:
2013-07-01
Data 1. wyd. pol.:
2013-07-01
Liczba stron:
42
Czas czytania
42 min.
Język:
polski
ISBN:
18964184
Tagi:
angielski dwumiesięcznik Beyonce
Średnia ocen

7,2 7,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 1 (73) / 2024 Edyta Bystroń, Ronan Farrow, Kamil Fejfer, Anouk Herman, Olga Hund, Katarzyna Kazimierowska, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Audrey Magee, Paul B. Preciado, Redakcja magazynu Pismo, Michał Rzecznik, Krzysztof Siwczyk, Wasyl Stus, Aleksandra Warecka
Ocena 7,2
Pismo. Magazyn... Edyta Bystroń, Rona...
Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 1 (64) / 2024 Izabella Adamczewska, James Baldwin, Jolanta Brach-Czaina, Biserka Ćejović, Krystyna Dąbrowska, Annie Ernaux, Bartosz Hlebowicz, Boguś Janiszewski, Maciej Jarkowiec, Miłada Jędrysik, Aga Kozak, Renata Lis, Paulina Małochleb, Andrzej Mencwel, Weronika Murek, Małgorzata I. Niemczyńska, Michał Nogaś, Wojciech Orliński, Piotr Paziński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Redakcja magazynu Książki, Michał Rusinek, George Saunders, Katarzyna Sawicka-Mierzyńska, Marcin Sendecki, Max Skorwider, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Karolina Sulej, Natalia Szostak, Tomasz Ulanowski, Olga Wróbel
Ocena 7,7
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Musick Magazine nr 44 (3/2023) Piotr Dorosiński, Redakcja MUSICK Magazine, Mateusz Żyła
Ocena 7,0
Musick Magazin... Piotr Dorosiński, R...
Okładka książki NOISE MAGAZINE nr 6 (48) / 2023 Łukasz Dunaj, Łukasz Orbitowski, Redakcja NOISE MAGAZINE, Piotr Weltrowski
Ocena 8,0
NOISE MAGAZINE... Łukasz Dunaj, Łukas...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 3 (75) / 2024 Anna Alboth, Jon Lee Anderson, Wiktoria Bieżuńska, Darko Cvijetić, Marcin Czajkowski, Mireła Iwanowa, Magdalena Kicińska, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Magdalena Nowicka-Franczak, Cathy Park Hong, Redakcja magazynu Pismo, Ali Smith, Filip Zawada
Ocena 7,1
Pismo. Magazyn... Anna Alboth, Jon Le...
Okładka książki Pismo. Magazyn opinii nr 4 (76) / 2024 Łukasz Barys, Wojciech Bonowicz, David Brooks, Kasia Drewek, Hanka Grupińska, Magdalena Kicińska, Christian Kobluk, Zuzanna Kowalczyk, Karolina Lewestam, Tomasz Szymon Markiewka, Karolina Przewrocka-Aderet, Redakcja magazynu Pismo, Adrienne Rich, Beata Szady, Piotr Szulc, Piotr Tracz, Arvis Viguls
Ocena 6,9
Pismo. Magazyn... Łukasz Barys, Wojci...
Okładka książki Nowa Fantastyka 497 (02/2024) Algernon Blackwood, Davide Camparsi, Piotr Gociek, Michał Gołkowski, Andrzej Miszczak, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Switłana Taratorina
Ocena 6,8
Nowa Fantastyk... Algernon Blackwood,...

Oceny

Średnia ocen
7,2 / 10
5 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1156
127

Na półkach:

W dzisiejszych czasach ważna jest nauka języka obcego, choćby tylko po to, aby dostać pracę. Najczęściej wybieranym językiem do nauki nie jest już rosyjski czy niemiecki, ale angielski, którego potęga rozrosła się na cały świat. Jednak, aby nie zapomnieć tego czego człowiek uczy się w szkole czy na kursach to trzeba ciągle język pielęgnować i tutaj z pomocą przychodzi nam magazyn English Matters. Jest on adresowany do osób, które miały już doświadczenie z językiem angielskim i chcą sobie go przypomnieć oraz dla tych, którzy nadal się go uczą i pragną poszerzyć swoją wiedzę o nim.

Czasopismo zostało podzielone na siedem działów:

-This and That - dział poświęcony ciekawostką ze świata.
-People and Lifestyle - czytelnik zapoznaje się z sylwetkami postaci znanych z mediów, czyta wywiady itp.
-Culture - czyli to co w kulturze piszczy, niezwykłe wydarzenia dla krajów anglojęzycznych oraz ciekawostki z nimi związane.
-Career - porady dla młodych (ale nie tylko) jak odnaleźć się w świecie pracy.
-Language - zapoznajemy się z zagadnieniem z działu gramatyki
-Travel - mini przewodnik po krajach anglojęzycznych lub krajach kolonizowanych przez UK.
-Leisure - coś lekkiego do poczytania

Co mi najbardziej spodobało się w tej gazecie jest to podkreślone zwroty, słowa oraz ich tłumaczenia znajdujące się pod teksem. W taki sposób przypominamy i poszerzamy słownictw. Fajne jest też to, że pokazane jest jak słowo może zmienić się w zależności od kontekstu.

Do niektórych artykułów są dołączone kody dostępu, które możemy wpisać na stronie Colorful Media i odsłuchamy sobie to co właśnie przeczytaliśmy. To pozwala nam na zaznajomienie się z wymową. W ten sposób także ćwiczymy słuchanie ze zrozumieniem.

Artykuły są napisane tak, aby czytanie ich było lekkie i przyjemne, a nie stało się mordęgą. W końcu chcemy nauczyć się języka, a się z nim męczyć. Spodobało mi się w nich to, że w każdym artykule jest wiele przymiotników, które nie powtarzają się i uczymy się nowych synonimicznych znaczeń.

Chyba jedynym minusem tego czasopisma jest to, że jest zbyt mało ćwiczeń gramatycznych. Nie wiem jak było w poprzednich numerach, ale w tym numerze jest tylko jedno zadanie. Gramatyka jest bardzo fajnie wyłożona i dobrze byłoby zastosować teorię w praktyce, więc myślę, że przynajmniej trzy zadania o różnym stopniu trudności byłoby dobrym rozwiązaniem.

Komu mogę polecić tę gazetę? Myślę, że każdemu, nawet początkującym, którzy znają przynajmniej 800 słów. Artykuły są ciekawe i idą z biegiem czasu.

W dzisiejszych czasach ważna jest nauka języka obcego, choćby tylko po to, aby dostać pracę. Najczęściej wybieranym językiem do nauki nie jest już rosyjski czy niemiecki, ale angielski, którego potęga rozrosła się na cały świat. Jednak, aby nie zapomnieć tego czego człowiek uczy się w szkole czy na kursach to trzeba ciągle język pielęgnować i tutaj z pomocą przychodzi nam...

więcej Pokaż mimo to

avatar
970
396

Na półkach: , ,

Magazyn ten przeznaczony jest dla osób, które znają język angielski na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym. Teksty w nim zawarte są bowiem napisane wyłącznie w języku angielskim. Jedynie trudne słówka znajdujące się w danym artykule, zostają wytłumaczone w języku polskim. Czasopismo przeznaczone jest dla osób w różnym wieku. Odbiorcami tekstów bez problemu mogą być zarówno kobiety jak i mężczyźni, gdyż artykuły opublikowane na jego łamach zapewniają pełną różnorodność. Na ten magazyn składa się siedem działów, w obrębie których odnajdziemy następującą tematykę:

1. This and That - znajdziemy tu informacje z różnych zakątków świata. Od informacji na temat The Gate to Hell w Turkmenistanie, poprzez nowinki na temat Caleras, czy najbardziej aktywnego wulkanu w Kolumbii, aż do opowieści związanej z historią amerykańskiej flagi.

2. People and Lifestyle - w dziale tym możemy znaleźć informacje na temat życia sławnych osób. W numerze 41 są to: krótka biografia widocznej na okładce Beyonce Knowles i informacje na temat kariery oraz życiowych planów Jana Błachowicza.

3. Culture - w dziale tym publikowane są nowinki ze świata kultury. Jeśli jesteście ciekawi, za co można dostać Toscara i co takiego zdarzyło się 12 lipca, to w tej części magazynu znajdziecie potrzebne Wam informacje.

4. Career - czyli garść wiadomości biznesowych dla każdego. Artykuł o zarabianiu pieniędzy w domowym zaciszu z pewnością zainteresuje niejednego czytelnika.

5. Language - to dział językowo-gramatyczny dla każdego, kto chciałby odświeżyć sobie nieco wiadomości teoretyczne niezbędne do nauki języka angielskiego.

6. Travel - dział najprzyjemniejszy, bo dzięki niemu udajemy się w podróż. Tym razem naszym celem będą słynne Falklandy i dawna faktoria handlowa Goa.

7. Leisure - i wreszcie czas na wypoczynek, czyli kilka ciekawostek na temat koszmarów i popularnego na całym świecie muzeum Madame Tussand.

Miłym dodatkiem są kody zamieszczone na wielu stronach czasopisma, dzięki którym możemy odsłuchać nagrań artykułów zamieszczonych tutaj. Jeśli więc znacie język angielski na tyle, by móc swobodnie czytać dłuższe wypowiedzi pisemne, to lektura "English Matters" będzie dla Was czystą przyjemnością. Serdecznie polecam wszystkim zainteresowanym.

Magazyn ten przeznaczony jest dla osób, które znają język angielski na poziomie średnio zaawansowanym lub zaawansowanym. Teksty w nim zawarte są bowiem napisane wyłącznie w języku angielskim. Jedynie trudne słówka znajdujące się w danym artykule, zostają wytłumaczone w języku polskim. Czasopismo przeznaczone jest dla osób w różnym wieku. Odbiorcami tekstów bez problemu mogą...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    9
  • Posiadam
    4
  • 2013
    1
  • Otrzymana do zrecenzowania 2014.
    1
  • Po angielsku
    1
  • 2013
    1
  • Moja biblioteczka
    1
  • Teraz czytam
    1
  • Magazyny językowe.
    1
  • Chcę przeczytać
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki English Matters, 41/2013 (lipiec/sierpień)


Podobne książki

Okładka książki Książki. Magazyn do czytania nr 2 (65) kwiecień 2024 Izabella Adamczewska, Anne Applebaum, Justyna Bargielska, Łukasz Barys, Katarzyna Boni, Biserka Ćejović, Elżbieta Cherezińska, Piotr Cieśliński, Didier Eribon, Maciej Hen, Urszula Honek, Maciej Jarkowiec, Jerzy Jarniewicz, Miłada Jędrysik, Ryszard Koziołek, Małgorzata Lebda, Pierre Lemaitre, Renata Lis, Zbigniew Mentzel, Weronika Murek, Dariusz Nowacki, Monika Ochędowska, Łukasz Orbitowski, Wojciech Orliński, Jacek Podsiadło, Agata Pyzik, Michał R. Wiśniewski, Radek Rak, Redakcja magazynu Książki, Małgorzata Rejmer, Marcin Sendecki, Agnieszka Sowińska, Magdalena Środa, Andrzej Stasiuk, Maria Stiepanowa, Katarzyna Surmiak-Domańska, Natalia Szostak, Katarzyna Wężyk
Ocena 7,0
Książki. Magaz... Izabella Adamczewsk...
Okładka książki Nowa Fantastyka 500 (05/2024) Adrianna Filimonowicz, José Pablo Iriarte, Fonda Lee, Ray Nayler, Valentino Poppi, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Szymon Stoczek, Lavie Tidhar, Istvan Vizvary
Ocena 6,7
Nowa Fantastyk... Adrianna Filimonowi...
Okładka książki Kaczor Donald 03/2024 + Kaczor Donald 01/1994 Tello -Team, Marçal Abella Bresco, Maximino Tortajada Aguilar, Francesco Artibani, Carl Barks, Sergi Cardó, Flor Collins, Miguel Fernandez Martinez, Andrea Ferraris, Janet Gilbert, Sander Gulien, John Kane, Bob Karp, Kari Korhonen, Jan Kruse, John Lustig, Miguel, Hanne Guldberg Mikkelsen, Paul Murry, Hjemmet Oslo, Stefan Petrucha, Redakcja magazynu Kaczor Donald, Francisco Rodriguez Peinado, Rodriques, Maria José Sánchez Núñez, Hugo Sauer, Al Taliaferro, William Van Horn
Ocena 7,4
Kaczor Donald ... Tello -Team, Marçal...
Okładka książki Nowa Fantastyka 499 (04/2024) Wołodymyr Arieniew, Marta Bonaventura, Michał Brzozowski, Daniel Kordowski, Redakcja miesięcznika Fantastyka, Eric M. Witchey
Ocena 6,9
Nowa Fantastyk... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Znak nr 827 / 2024 Maciej Bobula, Diana Dąbrowska, Olga Drenda, Olga Gitkiewicz, Weronika Gogola, Jerzy Illg, Michał Jędrzejek, Maria Karpińska, Aleksandra Kasprzak, Karol Kleczka, Dominika Kozłowska, Zbigniew Łagosz, Małgorzata Lebda, Anna Marchewka, Eliza Mórawska-Kmita, Piotr Oczko, Janusz Poniewierski, Redakcja miesięcznika Znak, Tomasz Stawiszyński, George Steiner, Ola Szmida, Tomasz P. Terlikowski, Olga Tokarczuk
Ocena 7,0
Znak nr 827 / ... Maciej Bobula, Dian...

Przeczytaj także