Opowiadania ilustrowane

Wydawnictwo: Czuły Barbarzyńca
7 (10 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
Racconti con figure
Michele

Począwszy od pierwszego zbioru opowiadań Słowa na opak, aż do ostatniego – Opowiadania ilustrowane, malarstwo Goi, Boscha czy Velázqueza stanowiło zawsze ważną inspirację dla pisarstwa Antonia Tabucchiego (1943–2012). W Opowiadaniach ilustrowanych napotkamy współczesnych malarzy włoskich, portugalskich, latynoamerykańskich, ale także stałe wątki twórczości Tabucchiego: „przestrzeń, czas, pamięć”, jak sam napisał. A wśród niezliczonych postaci, rzeczywistych i wyobrażonych, jedna powraca wielokrotnie, towarzysząc włoskiemu pisarzowi również w tym ostatnim zbiorze: Fernando Pessoa.

źródło opisu: http://czuly.pl

źródło okładki: http://czuly.pl

Krzysztof Szczyciński | 2016-12-13
Na półkach: Przeczytane, Książki

Gdy szedłem odebrać tą książkę w antykwariacie w wyjątkowo niskiej cenie 12 zł myślałem, że przeczytam świetny zbiór opowiadań.
Tytuł tej książki myli - to nie są opowiadania.
W większości autor opisuję obrazy lub opowiada historię życia jakichś artystów.
Czuje się bardzo zawiedziony.
Wydaje mi się, że ta książka jest dla baaardzo wąskiego grona ludzi, którzy potrafią pływać wśród rozkoszy napawania się odcieniami kolorów na płótnie...
Nie mówię, że przeczytane "opowiadania" są nic nie warte, ale wśród tak wielu słabych te dobre znikają, gubią się.

tomasz | 2016-04-09
Przeczytana: 04 grudnia 2015