Jak schudnąć 25 kg lekko, łatwo i przyjemnie

Vital
2014-05-29
2014-05-29
dieta odchudzanie

Wiele osób zmaga się z nadwagą, z ciągle przybywającymi kilogramami. Pomimo wielu prób zrzucenia ciążącego balastu, okazuje się że jest on co raz większy. Diety mają to do siebie, że kiedy je zarzucamy, to zaczyna działać efekt jojo, i jest co raz gorzej. Powstaje wtedy pytanie, czy aby to wina naszego organizmu, czy winna jest przemiana materii, czy problem nie tkwi przypadkiem gdzie indziej.

Aneta Śladowska sama przez wiele lat zmagała się z nadwagą, wielokrotnie poddając się różnym dietom i ćwiczeniom, jednak zawsze wracając do wciąż niechcianej wagi. W końca podeszła do problemu od innej strony, od odnalezienia własnej natury, życia w zgodzie z samym sobą. Autorka w swojej książce pragnie przekazać, iż łatwiej osiągnąć cel, gdy jest się pozytywnie nastawionym do świata, gdy zamieniając negatywne myślenie na optymizm, sami nie wiemy kiedy i jak pozbywamy się kilogramów.

Autorka proponuje nam nową metodę odchudzania, która tak naprawdę polega na odnalezieniu samego siebie, a przy okazji schudnięcie jest efektem ubocznym. Wiele problemów bierze się z poczucia winy, które bardzo często wpływa na powstające nałogi, w tym objadanie się. Kiedy tylko znajdziemy źródło naszego poczucia winy, kiedy pokochamy samego siebie, wtedy wiele może się zmienić.

W dzisiejszym bardzo konsumpcyjnym świecie, trudno przejść obojętnie obok wielu produktów, którym zasypują nas producenci, w sklepach towary są tak rozłożone i wyeksponowane by same nam wpadały w ręce, jednak wbrew pozorom tak łatwo koło nich przejść, wystarczy po prostu kochać samego siebie.

Wydaje wam się to nie do końca logiczne? W takim razie koniecznie musicie zapoznać się z książką Anety Śladowskiej i zobaczyć jak krok po kroku, można łatwo pokochać siebie a przy okazji pozbyć się zbędnych kilogramów.

2034

Każda kobieta chce być szczupła i piękna. I ja bym chciała, ale jestem niekonsekwentna i niesystematyczna w działaniach zmierzających w tym kierunku, dlatego też często zaglądam do poradników i wynajduję w nich rzeczy dla siebie. Nie zależy mi, aby schudnąć dużo, ale dla zdrowia (wg mojego kardiologa) powinnam jeszcze z 4-5kg. Do tego doliczam moje wędrówki z kijkami - może się uda :)

Ostatnio w moje ręce trafiła książka Anety Śladowskiej "Jak schudnąć 25 kg lekko, łatwo i przyjemnie". Od razu pomyślałam - "O matko, to tyle w ogóle się da?". I z ciekawościa przejrzałam książkę.
Autorka dzieli się z nami swoimi doświadczeniami i radami dotyczącymi skutecznej diety i walki z nadwagą. Pokazuje nam, że dieta i jej przestrzeganie + ruch fizyczny daje wiele, ale aby całość działań była skuteczna potrzeba tutaj jeszcze... szczęścia. Powodzenie zależy w dużej mierze od optymizmu i pozytywnego nastawienia podczas odchudzania. Jeśli po głowie krążą nam myśli, że znowu się nie uda - to niestety pewnie tak będzie....

Aneta Śladowska pokazuje nam, na swoim przykładzie, jak znaleźć sposób, aby proces odchudzania przyniósł nam efekt, połączony z radością, a do tego pokazuje nam jak odnaleźć siebie. Autorka skupia się nie tylko na uzdrawianiu ciała, ale i duszy. W procesie odchudzania, który nam proponuje, nasze samopoczucie i wiara w siebie jest równie ważne jak to, co będziemy spożywać, o ile nie ważniejsze.

Książka "Jak schudnąć 25 kg lekko, łatwo i przyjemnie" jest napisana w przystępny i zrozumiały sposób. Autorka na swoim przykładzie przedstawia zmiany, jakie należy poczynić w życiu, aby schudnąć i jeszcze nie popaść w depresję. Jedynie brakuje mi tutaj kolorowych zdjęć potraw - to zawsze przemawia do wyobraźni. Niektóre z rad na pewno zastosuję - a Wam polecam :)

Aneta Śladowska stworzyła niezwykłą książkę o odchudzaniu, co wyróżnia tą lekturę od innych poradników? Sposób w jaki można stracić wagę. Autorka twierdzi, że aby schudnąć trzeba najpierw zaakceptować samego siebie, a gdy już polubimy nasze odbicie w lustrze, zmienić postrzeganie świata na bardziej optymistyczny. Waga jednak sama nie spadnie, dlatego powinno się korzystać z kilku prostych i niezbyt wyczerpujących rad zamieszczonych w książce.

Pani Aneta twierdzi, że miłość jest kluczem do dobrego samopoczucia. Jeżeli nauczymy się kochać to wtedy zmieni się nasze życie. Porada nie wnosi niby nic nowego, ale dalsza część rozdziału tłumaczy, jak istotne jest aby nauczyć się wyrażać pozytywne emocję i jak wpływa to na naszą wagę.

Książka opisuję szereg zagadnień psychologicznych, których apogeum sięga stanów lękowych. Autorka ukazuję co prowadzi do nadwagi i jak walczyć ze złymi emocjami, lękami, frustracją itp.

Ciekawe, że porady dotyczące odchudzania to nie seria ćwiczeń, a sztuczki typu: gdy jesteś głodny napij się herbaty, a potem zajmij się robotą. Co prawda poradnik nie mówi o tym, że trzeba się głodzić, ale wykazuję, że aby schudnąć trzeba ograniczyć jedzenie, jednak paradoksalne jest to, że za utrzymanie dobrego stanu ducha można nagrodzić się dobrym jedzeniem.

Pozycja w dość interesujący sposób pokazuję, jak można schudnąć, ale wydaje mnie się, że pomoże bardziej osobą, którym brakuje w życiu prawdziwego szczęścia. Książka pokazuje, że aby być szczęśliwym trzeba zastosować się do kilku prostych porad, jeść zdrowo i kolorowo, kochać i być dobrą osobą, myśleć pozytywnie. Droga do mniejszej wagi nie musi więc oznaczać góry wyrzeczeń i litrów wylanego potu na siłowni, a jedynie wprowadzeniu do swego życia małych radości. Polecam.

źródło: Sekrety Literatury

• Żywienie, trening i motywacja