Zaginione skarby faraonów

Tłumaczenie: Hanna Olczak
Wydawnictwo: Amber
Versteckt, verschollen, vergraben. Pharaonenschätze, die noch zu finden sind
historyczna

Co stało się ze złotym sarkofagiem faraona heretyka Echnatona? Czy archeolodzy, tak jak Indiana Jones, szukali w delcie Nilu Arki Przymierza? Co kryje straszna i mistyczna historia o głowie Ozyrysa? Czym był „skandal Cheopsa” i czy w Wielkiej Piramidzie znajdują się niezbadane dotychczas komory? Czy istnieje druga, nieodkryta jeszcze Dolina Królowych? W gigantycznych piramidach, w...

W gigantycznych piramidach, w monumentalnych świątyniach, w legendarnej Dolinie Królów – jest jeszcze wiele tajemniczych miejsc, w których skarby staroegipskich władców ciągle czekają na swoich odkrywców. W piaskach pustyni spoczywają bajeczne bogactwa, zaćmiewające nawet skarby z grobowca Tutanchamona. Ziemia nad Nilem kryje w sobie nie tylko kosztowności ze złota i szlachetnych kamieni. Niektóre przedmioty są jeszcze cenniejsze, ale również znacznie bardziej niebezpieczne...

Od faraonów Starego Państwa, Dżesera i Cheopsa, po królową Kleopatrę ta książka zabiera wszystkich miłośników przygód i tajemnic na sensacyjne poszukiwania nieodkrytych skarbów faraonów starożytnego Egiptu – z wiarą, że już jutro może zostać odkryty kolejny skarb Tutanchamona.

źródło opisu: www.wydawnictwoamber.pl

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Kaja89 | 2014-03-15

Fajna , ciekawa książka , która pobudza wyobraźnię i pozwala czytelnikowi przenieść się w legendarną Dolinę Królów.

Gantu_mn | 2011-04-19
Przeczytana: 17 kwietnia 2011

Książka porusza bardzo interesujące kwestie, pisana jest jednak jak zestaw bajań do poduszki. Kilkanaście kilkustronicowych rozdziałów z których absolutnie każdy kończy się stwierdzeniem "ale to już zupełnie inna historia", co mnie strasznie irytowało, jakbym na koniec każdego rozdziału miał sobie przypomnieć że czytam "Gumisie" czy coś... Nie mam pojęcia do kogo autor planował skierować taką formę pisania.

CML93 | 2016-12-18
RFR08 | 2015-04-04
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 05 kwietnia 2015
Anionka | 2012-05-11
Na półkach: Przeczytane, Własne :)
mika | 2012-02-10
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Egipt