Oszustwo w Dolinie Królów

Tłumaczenie: Hanna Drzewicka
Seria: Kontrowersyjne interpretacje
Wydawnictwo: Amber
Fraud in the Valley of the Kings
historyczna

Czy znamy całą prawdę o odkryciu grobowca Tutanchamona? Czy może znaleziono tam coś, co ukryto przed opinią publiczną? Na podstawie opublikowanych po raz pierwszy dokumentów i poufnych informacji uzyskanych od światowej sławy egiptologów G.F.L. Stanglmeier udowadnia, że wbrew temu, co twierdzi oficjalna nauka, w grobie Tutanchamona znaleziono starożytne teksty papirusy o przełomowym dla religii znaczeniu. Ich odkrywca Howard Carter zataił to przed światem... Pełna przygód podróż tropami zaginionych papirusów z grobu Tutanchamona prowadzi przez Afrykę, Amerykę Północną i Europę. Odsłania nieznane okoliczności epokowego odkrycia w Dolinie Królów i demaskuje odkrywców, którzy ukryli zwoje znalezione w grobowcu zbyt niebezpieczne, by ujawnić je światu.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Dziub | 2016-06-27
Przeczytana: 27 czerwca 2016

Autor postanowił przedstawić wnioski z długoletniego śledztwa, co ma tłumaczyć formę reportażową jego książki. Aczkolwiek zwracając uwagę akademikom, że nie podejmują tak istotnego wg niego tematu, pisząc w takiej formie, bez przypisów, bez wyraźnych cytowań (oprócz chyba tylko fragmentu swoich poprzednich publikacji, chociaż w tej części wywodu poradził sobie lepiej w przedstawieniu swojej chyba hipotezy) sam daje oręż do walki i powód do ignorancji.
Początek czyta się jak powieść sensacyjną i właśnie brak naukowej oprawy tekstu każe umieszczać te odważne przypuszczenia obok mitu o Atlantydzie. Jeśli w każdym micie jest ziarno prawdy, to w tej publikacji najciekawsze treści są praktycznie na końcu, mniej więcej od podsumowań.
Niemniej jest to ciekawa pozycja do zapoznania się. Osobiście nie śledzę aż tak szczegółowo nowych odkryć archeologicznych, aczkolwiek wydaje mi się, że u nas nie są tak nagłaśniane jak w ojczyźnie autora. Wzmianki, owszem, ale nie przypominam sobie, żeby to...

oaxaca | 2011-04-16
Przeczytana: 10 kwietnia 2011

BARDZO CIEKAWA KSIAZKA O ZAGINIONYCH PAPIRUSACH Z GROBOWCA FARAONA TUTANCHAMONA.
WARTO PRZECZYTAC

Joreid | 2015-09-15