Wyrok na miasto. Warszawskie Termopile 1944-1945

Wydawnictwo: Askon
historyczna

Książka ta to nie przewodnik po miejscach walk i pamięci, bo być nie może. Zapis ten dotyczy trzech miesięcy po upadku Powstania Warszawskiego, kiedy nastąpiła totalna zagłada miasta. Intencją Autora jest, aby Czytelnik tej książki, idąc ulicami dzisiejszej stolicy Polski, pomyślał o popiołach tamtej Warszawy, o wypędzonych mieszkańcach, udziale polskich uczonych w walce o resztki skarbów polskiej kultury.

Karambola | 2013-02-19
Przeczytana: 20 lutego 2013