Napoleon. Tom 2 - Słońce Austerlitz

Wydawnictwo: Rebis
historyczna

Drugi tom zbeletryzowanej biografii najsłynniejszego Francuza obejmuje lata 1799-1805. Trzydziestoletni Napoleon jest pierwszym konsulem. Za pięć lat zostanie cesarzem i wkrótce pod Austerlitz rozgromi koalicję antyfrancuską. Czy udałoby mu się zrobić tę zawrotną karierę, gdyby nie geniusz, energia i upór, dzięki którym pokonywał wszelkie przeszkody na swej drodze?Max Gallo, historyk, eseista i pisarz uważany za niedoścignionego mistrza biografii, śledzi losy bohatera, który do dziś nie przestaje fascynować, niezwykle wnikliwie. Żadna książka o Napoleonie nie odtwarza tak wiernie wydarzeń jego życia. Ta wyśmienita lektura, bardzo dobrze przyjęta zarówno przez historyków, jak i szeroki ogół czytelników, okazała się bestsellerem ostatniego dziesięciolecia we Francji. Książka adresowana jest nie tylko do miłośników biografii, ale również do osób szczególnie zainteresowanych Napoleonem i jego epoką, znajdą tu bowiem fakty rzadko odnotowywane we wcześniejszych opracowaniach.Obecnie na jej kanwie powstaje czteroczęściowy serial z Christianem Clavierem, Gérardem Depardieu, Johnem Malkovichem i Isabellą Rossellini w rolach głównych.

e2tomw | 2016-10-12
marianjoure | 2016-08-30