[nienapisane]

Seria: Świadectwa
Wydawnictwo: słowo/obraz terytoria

Nienapisanea Książki składają się na ogół z tego, co udało się ich autorom napisać (lub zapisać). Czym więc jest nienapisane , które pojawia się w miejscu tytułua Słowem, które tytuł udajea Do pewnego stopnia. Książka składająca się z fragmentów nienapisanych książek nie może mieć prawdziwego tytułu. Głównym bohaterem tej książki jest to, co zostało jedynie wyznaczone, zaprojektowane przez zamieszczone w niej teksty co było niegdyś tematem milczenia lub przedmiotem marzeń. Słowo postawione w miejscu tytułu otwarcie zapowiada zatem, że więcej jest w tej książce nienapisanego niż napisanego, że pisanie otwiera coraz większą, rosnącą z każdym słowem i każdym zdaniem przestrzeń nienapisanego. Ono jest zresztą zawsze ciekawsze od tego wszystkiego, co znalazło już jakiś wyraz w słowach.

5000lib | 2017-04-14
swierblewskaj | 2016-03-31