Operacja 5XD

Wydawnictwo: Telbit

Okazuje się, że wystarczy na pobliskim murku umieścić dla żartu graffiti. Owoc artystycznej weny Tomka i Iona zwolni spust niebanalnej historii, w którą zamieszani zostaną jeszcze mniej banalni dorośli: nieco ekscentryczny pan Wojciech, temperamentny rumuński góral, niezwykle pracowity bezrobotny oraz fryzjer z zacięciem detektywistycznym. Na osiedlu rozpoczyna się wojna: bezwzględny Prezes kontra osiedlowa społeczność! Co z tego wyniknie i jaki udział będzie miał w tym pomysłowy Szkot bezustannie borykający się z zawiłościami języka polskiego...a Mimo że akcja rozgrywa się w otoczeniu szarych blokowisk, 5XD to barwna powieść z oryginalną intrygą w tle. Na zbiorowy portret mieszkańców osiedla składa się cała gama nieprzeciętnych osobowości. Paradoksalnie, niektóre z nich zaprzyjaźniają się ze sobą i... z Czytelnikiem!

WojteK | 2013-09-14

Dobra książka dla młodzieży, tej młodszej, jeszcze nawet w podstawówce. Ale ja stary koń też się bawiłem nieźle. Przeczytałem w dzień (duża czcionka). Mamy prostą intrygę, trochę lekkiego humoru, niezłych młodych bohaterów. Luźna książka, która dla starszych czytelników może wydać się zbyt naiwna. Dla młodzieży powinna wystarczyć na wczesne przygody książkowe (:

gakuko | 2013-03-30
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 30 marca 2013

Książka nawet ok. Łatwo i szybko się ją czyta, ma nawet sympatyczne postaci i ciągle coś się dzieje. Jednak nie nazwałabym jej świetną, ot, przyzwoita lektura dla młodzieży.

Loumee | 2010-12-16
Na półkach: 2010, Przeczytane
Przeczytana: 15 grudnia 2010

Lekka, napisana w prześmieszny sposób książka.
Autor po prostu doskonale potrafi wpleść humorystyczne przenośnie w sam środek opisu.
Polecam.

Mała_Mi | 2016-07-05