Tylko Matylda

Wydawnictwo: Akapit Press

Pamiętacie z Dziewczyny z pociągu Hieronima Czarnotę redaktora naczelnego Szmaciaka ? W Tylko Matylda będziecie mieli okazję wkroczyć w codzienne życie Czarnoty i poznać jego córkę, która całkowicie zrewolucjonizuje, dotąd spokojne życie redaktora.

julka | 2015-04-20
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: maj 2015

Fajny obraz ojca i córki.Jak po rozwodzie rodziców,to które rzadiej się widuje z dzieckiem nic o nim nie wie,nie rozumie wieku,nie umie czasem nic doradzić,nawet jeśli ojciec jest redaktorem jak ten Matyldy.Tutaj to tak naprawdę córka mądrzejsza jest od ojca,wie,że trzeba chodzić do spowiedzi,nawet musi przygotować ojca do zostania ojcem chrzestnym.Mimo wszystko Matylda uświadamia,że jeżeli chcemy,to dogadamy się nawet z najbardziej zacofanym ojcem.Rodzice nigdy nie powinni być przez nas nie doceniani,jak oni się martwią,kiedy jesteśmy chorzy,nie wracamy do domu,nie chcemy powiedzieć o swoich problemach,popadamy w tarapaty,w niewłaściwe towarzystwo-to już oczywiście moja nadinerpretacja tekstu:-)

Jula | 2013-04-15
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 15 kwietnia 2013

Dawno nie czytałam tak świetnej książki! I niech ktoś jeszcze powie że "ta dzisiejsza młodzież..."
Matylda to w stu procentach oryginalna nastoletnia osoba, obdarzona wielkim poczuciem humoru i wspaniałym talentem organizacji. Nie chcę napisać, że ta książka jest opowieścią o nawracaniu na dobrą drogę życia, bo na start wszystkich zniechęcę. Jest to opowieść... opowieść o tym, jak łatwo zapomnieć o najważniejszych ludziach i jak trudno docenić ich, póki ich nie stracimy. Opowieść o optymizmie i odwadze. Odwadze do stawienia czoła życiu.
Piękna książka, dziwne, że tak mało znana. Przeczytajcie sami i polećcie innym!

ligretto | 2011-07-16
Przeczytana: 15 lipca 2011

"Tylko Matylda" to chyba jedna z najfajniejszych książek, jaką miałam okazję przeczytać w tym tygodniu. Szczególnie podoba mi się to, że książka napisana jest nie z perspektywy trochę pokręconej nastolatki, lecz z perspektywy ojca - prezesa "Szmaciaka". Moim zdaniem autor ukazał tutaj swoje ciekawe spojrzenie, na relację ojca z córką. Czasem naprawdę ciężko jest, przynajmniej mnie, wyobrazić sobie, co czuje mój ojciec podczas jakichkolwiek zaistniałych sytuacji, a przy czytaniu tej książki miałam okazję poznać ojcowski punkt widzenia. Serdecznie polecam! Książka niewielka, lecz posiadająca naprawdę wartą uwagi treść.

Tiger | 2011-09-15
Przeczytana: 16 września 2011

DAWNO NIE CZYTAŁAM TAK DOBREJ KSIĄŻKI!
Narratorem jest ojciec tytułowej Matyldy,który ukazuje czytelnikom świat widziany oczami zapracowanego ojca.
Według mnie REWELACJA!!

wild79 | 2012-03-24
Przeczytana: wrzesień 2010

Całkiem fajna książka... ;)

Karolka | 2011-07-03
Na półkach: Ulubione, Przeczytane