Dam_radę.blog

Okładka książki Dam_radę.blog Lara Fox
Okładka książki Dam_radę.blog
Lara Fox Wydawnictwo: Akapit Press literatura piękna
Miss Understanding she tells it like it is
Akapit Press
2011-03-25
2011-03-25
Iwona Żółtowska

Bardzo zabawne czytadło :)

Bardzo zabawne czytadło :)

Jeśli potrzebujecie czegoś lekkiego (np. po jakiejś cięższej lekturze) to jest bardzo dobra pozycja. ;)

Książka opowiada historię Waszej_Wszystko_Wiedzącej. Anya (bo tak naprawdę nazywa się WWW) prowadzi bloga z poradami, ale nie tylko. Coraz częściej opisuje swoje życie. Pierwsze miłości, sytuacje w domu i tym podobne. Takie zwykłe-niezwykłe życie nastolatki.

Jako, że ja uwielbiam czytać książki, które są pisane w formie bloga/pamiętnika/listów to naprawdę podobały mi się te książki. Mimo że są dosyć grube, to jednak czyta się je raz dwa i w jedno popołudnie już skończona książka (Pomaga też w tym duża czcionka, ale to nieważne ;) )

*Tekst dotyczy pierwszej i drugiej części :)*

Jako, że...

Napiszę krótko:
Książka ciekawa, ale "lato_w_mieście.blog" lepsze.

Napiszę krótko:
Książka ciekawa, ale "lato_w_mieście.blog" lepsze.

Książka napisana w strasznie potocznym języku, co już na wstępie mnie odtrąca.
Fabuła ( przynajmniej na początku ) niezbyt interesująca.
Od początku nie wiedziałam czy odłożyć książkę, czy też przemóc się i ją skończyć. Ostatecznie przeczytałam do końca. Ale nie uważam, ja za godną polecenia.

Książka napisana w strasznie potocznym języku, co już na wstępie mnie odtrąca.
Fabuła ( przynajmniej na początku ) niezbyt interesująca.

Co mnie skłoniło, by wziąć do ręki książkę, w której nie ma mowy o wampirach, duchach czy innych takich? Ciężko mi stwierdzić. Na pewno nie była to okładka, chociaż ja stosuję się do głównej zasady "nie oceniaj książki po okładce". Nie był to również opis zawarty na tyle powieści. Więc co to było? Może nietypowo, ale autor. Zauważcie, że nie jest on podany. Wasza_Wszystko_Wiedząca- nie może być to prawdziwe nazwisko. Zainspirowało mnie to, że autor pozostał anonimowy. Po przeczytaniu chyba zrozumiałam, dlaczego tak jest. Książka jest słaba. Tak słaba, że zdziwiło mnie, iż został wydany także drugi tom, na który mimo wszystko się skusiłam, ale o tym innym razem. Najbardziej irytujące było zachowanie głównej bohaterki. Duży plus za to, że jest ona nietypowa. Nie miałam chyba w ręku książki o podobnej tematyce, jaką jest blog. Treść bywała zabawna. Maile, które otrzymywała Anya, nasza główna bohaterka, a także rady, jakich udzielała były wręcz parodią codziennych problemów. Nie wciągnęła mnie, wręcz nie mogłam doczekać się końca.

Dość szybko się czytało. Momentami można się było nieźle pośmiać. Polecam na jesienne nudne wieczory :)

Książka trafiła w moje rece przez przypadek ale naprawde jest godna przeczytania. Jest to ksiazka w formie zapiskow z bloga Anyi Buxton. Zwyczajna dziewczyna posiadajaca zwykle problemy. Ksiazka bylaby zbyt oczywista gdyby nie fakt ze czytelnika wciaga ciety jezyk i sposob wypowiadania sie Anyi. Ma w sobie cos takiego ze ksiazke mozna czytac i czytac, sposob bycia bohaterki poprostu zwala z nog! ;] Polecam rowniez kontynuacje : "lato_w_mieście.blog"

W wakacje lubię odciążyć sobie głowę od rzeczy poważnych i ważkich, dlatego mimo mojego wieku (22 lata to jeszcze nie tak dużo chyba :)) często sięgam po książki dla młodzieży, bo i takie potrafią być naprawdę fajnymi i wartościowymi czytadłami, po które sięga się bez późniejszych wyrzutów i żalu z powodu zmarnowanego czasu. Niestety, "dam_radę.blog" poległa na całej linii.

Tajemnicza Wasza_Wszystko_Wiedząca to Anya, nastolatka, która prowadzi bloga z poradami. Odpowiada na listy swoich równolatków, najczęściej ze swojej własnej szkoły.
Już pierwsze listy i odpowiedzi dziewczyny po prostu mnie od książki odrzucały. Wymuszony "nastoletni" slang, teksty w zamierzeniu mające być sarkastyczne - a wyszły na nieco żałosne i niemiłe. Nie, zdecydowanie odpada. A porada na temat wyciskania pryszczy już do cna zbiła mnie z tropu.
W końcu dziewczyna dostrzega, że mimo dawanych porad sama postępuje wbrew przekazywanej na blogu "filozofii". I cały myk polega na tym - co z tego wyniknie?

Dziwne, bo po zamknięciu tej książki wydaje mi się, że absolutnie nic.

Nieśmieszny, wręcz godny pożałowania humor, wulgarne zwroty, czasem zawoalowane w dziwny slang, a czasem wyrażane wprost, relacje z rodziną, które pozostawiają bardzo wiele do życzenia. Wszystko tworzy "książkę dla nastolatek". A moim skromnym zdaniem młode, dorastające dziewczyny nie powinny po tą książkę sięgać. Jest poniżej poziomu osoby poukładanej...

Bardzo fajna książka na wolne wieczory czy popołudnia ;] Anya ( Wasza_Wszystko_Wiedząca) opisuje swoje życie na blogu jak i udziela porad na pytania zawarte w listach od czytelników bloga :> Dziewczyna jest szczera, śmieszna. Książka humorystyczna, dobrze się czyta :]

1953

Książkę miło się czytało. Duża czcionka ułatwiała to. Styl pisania na poziomie zwykłej, przeciętnej nastolatki. Zaintrygowało mnie to, jak główna bohaterka postrzegała wszystko. Chociaż doradzała innym, to sobie nie umiała pomóc. Z chęcią zabieram się do czytania kolejnej części.
Serdecznie polecam tę książkę osobom, które pragną oderwać się od szarej rzeczywistości.

• 2011
  • Rok 2011