Nielegalna

Wydawnictwo: Novae Res
978-83-61194-61-3
Beletrystyka
Kamila

Maxi ma niespełna szesnaście lat, charakter, który nie ulegnie nawet najlepszej temperówce i bagaż doświadczeń upchany gdzieś w kieszeni spodni. Gdy jest już pewna, że stała się wolna, zyskuje całkiem przez przypadek nową kulę u nogi. Kula ta ma blond włosy, błękitne oczy i irytujący uśmieszek, który ściągnie na nią jeszcze więcej kłopotów, niż miała do tej pory… Wspólny wyjazd z przyjaciółmi...

Wspólny wyjazd z przyjaciółmi zaowocuje w nowe, niekoniecznie dobre, znajomości, przetestuje prawdziwość uczuć, wyciągnie na światło dzienne ludzkie słabości i pokaże, że jedni nie potrafią trzymać języka za zębami, zaś inni robią to zbyt długo.

Reading_is_sexyy | 2012-11-25

Na książkę trafiłam przypadkiem, sięgnęłam po nią, gdyż nie miałam zbytniego wyboru, bo jak i opisem jak i okładką mnie nie oczarowała. Ale tu przysłowie "nie oceniaj książki po okładce" sprawdza się całkowicie. Książka miła i przyjemna. Oczywiście miała kilka minusów, a największym z nich był zbyt buntowniczy jak dla mnie charakter Maxi. Szkoda, że tak późno uświadomiła sobie, co czuje. Lekturę czytało się miło i przyjemnie, nie ciągnęła mi się, rozdziały krótkie, format i czcionka przyjemna dla oczu. Podobała mi się, choć do fenomenów nie należy. Mimo wszystko, warta uwagi.

RedHead | 2011-05-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Oddam
Przeczytana: 13 maja 2011

Pyskata, bezczelna, wredna. Maxi ma szesnaście lat i jest buntowniczką. Czas spędza w gronie przyjaciółek, z którymi świetnie się bawi. Mimo tego, że każda z nich jest inna, a najbardziej wyróżnia się jednak bohaterka, która nie cierpi chodzić po sklepach, woli wybrać się do parku i pojeździć na desce, to świetnie się dogadują. Pewnego dnia dziewczyny udają się do swej kryjówki, gdzie mogą napić się piwa i porozmawiać. Nazywają to swoim miejscem, którego nikt nie zna, więc ich zdziwienie jest naprawdę duże kiedy podchodzi do nich czterech chłopaków. Maxi zaczyna podrywać Zac - przystojny blondyn z błękitnymi oczami, niestety zostaje przegoniony. Łatwo się jednak nie podda i od tej pory będzie jej kulą u nogi.
Tak zaczyna się przygoda czterech przyjaciółek i czterech kumpli, którzy po pewnym czasie swojej znajomości wyjeżdżają wspólnie spędzić wakacje. Tam poznają lepiej siebie, wyjazd zaowocuje w nowe znajomości, a także pokaże czym jest prawdziwa przyjaźń.

Lekturę czyta się...

aggie | 2011-08-27
Przeczytana: sierpień 2011

Moim zdaniem charakter Maxi jest bardzo naciągany, przez co traciłam większą radość z czytania książki. Wydawało mi się, jakby autorka chciała na siłę zrobić ją bardziej " cool ". Nawet jeśli przełknąć jej zachowanie i nieprawdopodobieństwo niektórych sytuacji, kolejnym gwoździem do trumny jest Zack. " I tak będzie moja " Boże, nie pamiętam, aby sposób myślenia jakiegokolwiek bohatera denerwował mnie tak bardzo. Ale kiedy przeczytałam już całą książkę, uznałam, że nie była to strata czasu, potrafiła zaskoczyć i rozśmieszyć, nie była tez schematyczną opowieścią o nastolatkach, jakich mnóstwo. Miała to " coś " i bynajmniej to ratuje ją w moich oczach. Więcej nie przeczytam, ale nie żałuję. Jeśli ktoś szuka luźnej historii i nie przeszkadza mu naciągnięcie tego i owego, to może być zadowolony z " Nielegalnej ".

Szaken | 2012-11-18

To jedyna książka, na której widok wpadam w panikę i mam ochotę krzyczeć "O Matko Boska, nigdy więcej!". Śmiało mogę stwierdzić: najgorsza, jaką kiedykolwiek przeczytałam (a raczej próbowałam przeczytać, bo zwyczajnie nie dałam rady. Kilka końcowych fragmentów pominęłam, z czego dumna nie jestem, bo to było zwykłe poddanie się. Kapitulacja.) Poziom bardzo niski. Cała historia oparta na dialogach, które doprowadzały mnie do szewskiej pasji. Postacie tak przerysowane, postępowanie bohaterów nielogiczne, nienaturalne, dialogi dziecinne, a historia tak nieprawdopodobna, z tyloma przypadkami i zrządzeniami losu, że trudno to opisać (przynajmniej w języku polskim). O czym to w ogóle jest? Jakie wnioski można wynieść? Czy ta książka coś wniosła do mojego życia? Niewiele. Opowiadając komukolwiek o tej książce, mogę jedynie z rozpaczą machać rękami i bezradnie kręcić głową.
Przykro mi, nie podobało mi się, niemniej trzymam kciuki za autorkę, niech się kształci dalej.

Aisog | 2011-09-05
Na półkach: Przeczytane, 2011
Przeczytana: 05 września 2011

Fabuła bardzo ciekawa, zaskakująca jednak w wielu momentach można zauważyć, że nie jest to książka napisana przez doświadczoną autorkę.
Okładka i opinia koleżanki zachęciły mnie do przeczytania.
Zastanawiam się tylko dlaczego tytuł to "nielegalna" według mnie bardziej pasowałoby "chamska".
Mimo to wszystko podobała mi się. To taka lekka książka, którą można przeczytać aby się odprężyć.
Raczej nie przeczytam jej po raz kolejny ale jeśli pojawi się druga część to wypożyczę (nie kupię) i z chęcią przeczytam.
Polecam, chociażby po to żeby odpocząć. :)

Kinga | 2013-07-09

Podzielam opinię wielu czytelników.
Książka - teoretycznie nic specjalnego. Znany wątek, bohaterowie tez niezbyt oryginalni...
Jednak powieść podobała mi się. Była lekka, ciekawa, momentami nawet wzruszająca.
Polecam tę książkę osobom, które nudzą się czasem popołudniu i chcą przenieść się w bardziej beztroski i ciekawszy świat.

Dracula | 2011-07-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

bardzo fajna książka !!!

sqiki | 2012-07-19
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: maj 2012

Super książka. Przeczytałam ją przez zbieg okoliczności i przypadek. Pod koniec roku pani kazała nam wybrać jedną polską powieść, którą przeczytaliśmy i nam się podobała. Potem każdy napisał tytuł na kartce i wrzucił do kapelusza. Pani wylosowała tę powieść. Wrzuciła ją moja przyjaciółka, Aleksandra. Tylko, że zrobiła to przez przypadek, bo miała dwie kartki, jedną z tytułem książki dla pani, drugą, bo wzięła niechcący z domu, przykleiła się. I wrzuciła tą przypadkową, dlatego padło na tę książkę. Co za szczęście, że akurat tę pani wylosowała. Książka bardzo mi się podobała i wiem, że mojej klasie również. Jest to jedyna lektura, którą przeczytała cała klasa. Najlepsza!!!

ligretto | 2011-07-03
Przeczytana: listopad 2010

Ciężko jest mi ocenić tą książkę, ponieważ napisała ją moja koleżanka, Monika. Czytałam ją wiele razy, jednak niestety, za każdym razem mam coraz gorsze opinie na jej temat - być może dlatego, że z wiekiem się zmieniamy, dlatego zmieniają się i nasze gusta. Obecnie nie podoba mi się w niej przede wszystkim motyw Zaca - chłopaka, który jest sponiewierany przez Maxi - nieszanującego się i tego, co robi. Również Maxi jak dla mnie nie reprezentuje osoby realnej - jest zbyt chamska dla przyjaciół i odrzuca większość ludzi, na których jej zależy. Książka dobra dla osoby w przedziale wiekowym 10-12 lat i dla osób właśnie w tym wieku ją polecam.

Wiktoria | 2013-03-01
Przeczytana: 12 stycznia 2013

Maxi to pyskata szesnastolatka, która ma wiele znajomych. Na końcu płakałam. Chętnie przeczytam to jeszcze raz.