More Than This

Cykl: Więcej (tom 1)
Wydawnictwo: Skyscape
9781477820384
angielski

*Mikayla* W jedną noc moja baśń się skończyła. Lub może się zaczęła. To moja historia o przyjaźni i miłości, złamanym sercu i przeznaczeniu, i sile by pokazać słabość. *Jake* Pewnej nocy spotkałem dziewczynę. Smutną i załamaną dziewczynę, ale piękniejszą niż jakakolwiek inna. Śmiała się przez smutek, podczas gdy pokochałem ją mimo jej złamanego serca. *To jest nasza historia, która może...

*Mikayla*

*Jake*

*To jest nasza historia, która może mieć szczęśliwe zakończenie*

Miał rację. Nie było żadnej różnicy czy to było 6 miesięcy lub 6 lat.
Nie mogłam cofnąć tego co się stało. Nie mogłam zmienić przyszłości.
Nie mogłam jej nawet przewidzieć.
To była jedna noc.
Jedna noc, kiedy wszystko się zmieniło.
To było coś więcej niż tylko zdrada.
To była Tragedia.
Zgony.
Morderstwa.
Ale było także to uczucie.
Uczucie spadania.
**************************************
When Mikayla imagined her prom night, she envisioned a fairy-tale evening full of romance. So when betrayal and tragedy come in quick succession, Mikayla is completely destroyed. Suddenly, everything she loved and everyone she relied on are tragically, irrevocably gone.
Jake, a handsome boy she just met, happens to witness her loss. With no one to turn to, Mikayla is forced to depend on this near stranger and his family, and he in turn is determined to take care of her. But Mikayla—thrust into adulthood with no one to guide her—is desperate to contain her grief and hide what she considers to be her weakness. Mikayla and Jake both want more, but despite their growing closeness and intense chemistry, she tries to keep her distance and protect her heart. As he does everything in his power to win her trust, Mikayla must choose between remaining alone and safe or letting love in.

źródło opisu: http://www.jaymcleanauthor.com/morethan

źródło okładki: http://www.jaymcleanauthor.com/morethan

Lillylovela | 2019-07-13
Przeczytana: 13 lipca 2019

Przyjemna książka, ale tak naprawdę niczym się nie wyróżnia. Jest po prostu wtórna. Czytałam już wiele historii tego typu.

Cała fabuła, moim zdaniem, była trochę naciągana. Coś takiego na pewno nie miałoby miejsca w prawdziwym życiu.

Jedynym plusem jest to, że jest to bardzo krótka książka, pisana przystępnym językiem, więc czyta się ją bardzo szybko.

Kasia Kit_katbooks | 2019-07-02

Skończyłam dziś czytać i , no właśnie i ...
Niby podobała mi się, ale nie piszczę z zachwytu .
Mikayla główna bohaterka ,przeżyła tragedię po której ciężko sie pozbierać, majac świadomość ze zostało się samemu na świecie, jednak jak dla mnie za dużo w niej niezdecydowania , wodzi za nos tego biednego Jaka , ależ chłopak miał do niej cierpliwość. Prowokuje go i zostawia... On wydaje sie taki idealny , wyrozumiały i w dodatku przystojny i wyprostowany i same ochy u achy , marzenie nie jednej dziewczyny .
Cała historia w miarę mi sie podobała, przeczytałam, ale nie było tego wow .
I chyba wstrzymam sie z kolejna częścią 🤔🤔 dam sobie czas .

zaczytanamarzycielka | 2019-06-07

"Więcej niż my" to książka, która wzbudziła naprawdę wiele kontrowersji. Jedni bardzo zachwalają tę książkę, inni wręcz mocno ją odradzają. Ja zawsze muszę sprawdzić, powieść na własnej skórze, żeby się przekonać czy warto i wyrobić sobie o niej opinię. Zachęcona pozytywnymi recenzjami osób, którym ufam, postanowiłam spróbować. Czy książka przypadła mi do gustu? Zapraszam do przeczytania dalszej recenzji.

Początek książki zaczyna się, bardzo dobrze nasza główna bohaterka Mikayla wybiera się na szkolny bal ze swoją najlepszą przyjaciółką oraz chłopakiem. Gdy wpadają do restauracji, aby coś zjeść, pewien chłopak wylewa na nią piwo, aby zwrócić jej uwagę. Gdy dziewczyna udaje się do toalety, widzi swojego chłopaka w ramionach jej najbliższej przyjaciółki. Kayla rozpada się na kawałki, czego świadkiem jest Jake. Chłopak postanawia pocieszyć dziewczynę i zabiera ją do swoich znajomych. Gdy odwozi ją do domu, okazuje się, że Mikeyla została osierocona a jej rodzice oraz malutka siostra...

Notka | 2019-05-13

nie moge przebrnac

Magda | 2019-04-26
Przeczytana: 26 kwietnia 2019

życie młodej dziewczyny Mikayli w ciągu kilku godzin zmienia się drastycznie, z szalonej nastolatki mającej normalny dom cudownego chłopaka zostaje porzuconą, zdradzoną dziewczyną i sierotą bo jej rodzina zostaje zabita a dom spalony. Los na jej drodze w ciągu tych kilku godzin postawił przypadkowego gościa Jake'a który wyciągnął do niej rękę, wysłuchał, pomógł, przytulił .. i tej ręki już nie chciał puścić a ona też trzymała się jej kurczowo. Miłość zrodzona w tych ciężkich chwilach może przetrwać, tylko trzeba jej otworzyć furtkę... Historia pokonywania samych siebie, nauki życia, pokonywania lęków, zrozumienia emocji czyta się przyjemnie i lekko.

LenkaMaj | 2019-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2019

Więcej niż my przeczytana i niestety do zapomnienia.
Książka która jest w 100% przewidywalna ale... to nie jedyny problem w tej książce. Książka ciekawie się zapowiada, Mikayla traci rodzinę, zostaje sama w życiu i musi sobie sama radzić. Taki początek powinien zapowiadać interesującą książkę, ale niestety tu tak nie jest. Te wydarzenie wg mnie to tylko niewielki epizod w relacji głównych bohaterów, bo ta książka tak naprawdę opiera się na relacjach Jaka i Mikayli na ich zbliżeniu i niby związku, niby przyjaźni.
Ta książka wg mnie jest podobna do książek Pani Katarzyny Michalak wszystko ładnie pięknie się układa. Książka pisana w "różowych okularach" zbyt szybko ważne wątki zostały zakończone, ominięte, stały się mało istotne... a szkoda.

Syla | 2019-04-12
Przeczytana: 25 marca 2019

Książka bardzo odrealniona, zwłaszcza jak na młody wiek bohaterów. Natomiast jak dla nastolatków sadzę, że się spodoba. Czytając ją trochę się odmłodziłam :-D

Katarzyna | 2019-04-08

Początek książki powalający !!! ( emocje kolosalne, wylałam morze łez )
Środek trochę mi się dłużył, może dlatego iż Mikayla była bardzo niezdecydowana i sama nie wiedziała czego chce, ( typowe zachowania nastolatki, tu by chciała ale może jednak nie )
Koniec równie bardzo mocny, zaskakujący ! ( mam namyśli sytuacje która odbywała się na cmentarzu )
Ogólnie podsumowując książkę jestem usatysfakcjonowana, podobała mi się i to nawet bardzo 🥰
📚Mikayla wkracza w dorosłe życie, ukoronowaniem tego zdarzenia będzie bal na zakończenie liceum. Kobieta wyobraża go sobie jako bajkowy, niezapomniany wieczór... jednak okaże się on dla niej najgorszym daniem życia. 📚 przypadkowym świadkiem tragedii z życia dziewczyny będzie Jake, to właśnie on okaże się jedyną osobą który będzie starał się ze wszystkich sił pomóc. 📚 młodzi maja się ku sobie, lecz poraniona przez życie Mikayla bardzo boi się ponownej straty.
Czy Mikayla przezwycięży strach i przekona się że jednak warto zaryzykować ?

Muniette | 2019-04-02
Na półkach: Przeczytane, 2017, 2018, 2019
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Micheala i Jake poznają się w najgorszą noc jej życia. Życie wali się jak domek z kart.
Tragedia związana z jej rodzicami, zdrada najbliższych ludzi…. Wydawało by się, że to zbyt dużo by udźwignąć. A jednak Jake pozwala jej się załamać. Pomaga wrócić do normalności. I nie zostawia jej nawet na moment.
To nie jest zła książka, ba, jest wręcz dobra. Ale nie aż tak dobra jak miałam na to nadzieję. Liczyłam na cudowną opowieść o złamanej dziewczynie, którą uzdrawia potęga miłości. Czy tak jest? Nie, tego też tu nie znajdziecie. Miłość łącząca M. i J. jest mocna, ale niejako ciągle coś staje jej na przeszkodzie. Każda romantyczna scena ostatecznie przestaje być romantyczna, bo sceny erotyczne rozmywają się we mgle. Po pewnym czasie to się robi naprawdę frustrujące, gdy czytelnik liczy, że to jest ten moment, że wszystko się układa, ale BUM i znowu nic nie wychodzi.

Czytając blurb Więcej niż my, czułam, że ta historia może przypaść mi do gustu. Już sam opis poruszył coś w moim sercu i dlatego też niedługo po otrzymaniu książki zabrałam się za jej czytanie. Czy Jay McLean przekonała mnie do siebie i zdobyła moją uwagę?