Gosan no Heart

Kaiohsha
2013-04-10
2013-04-10
japoński
manga yaoi komedia dramat szkolne życie sportowe

To jest moja pierwsza manga autorki i może jest z tych "słabszych", ale mi się nawet podobała, chociaż jak sama przyznała pod koniec "nie jest bez wad".

Manga zawiera w sobie jeszcze dwie poboczne powieści o innych bohaterach, oprócz tej głównej. Przyznaję że trochę byłam pogubiona, nie spodziewałam się tu innych opowieści.

Z głównej opowieści o Miki i Udo, ten pierwszy zachowuje się jak rozkapryszona panienka, co mnie nieco zdziwiło xD ich relacja jest dosyć dziwna. Jednakże miło się to czytało.

Daje ocenę 7/10, ja nie miałam żadnych oczekiwań, miła i fajna historia.

Jestem ciekawa innych mang autorki, a zwłaszcza "Caste Heaven", no i mam jeszcze jedną mangusie od niej - Historia o niekończącym się nieszczęściu, więc się biorę za to😼

Z głównej opowieści o Miki i Udo, ten pierwszy...

Zacznę od tego, że Chise Ogawa kupiła mnie innymi swoimi pracami, więc i tym razem podeszłam z wysokimi oczekiwaniami. Czy zostały spełnione? Tak, tak, po trzykroć tak.
Po pierwsze, czyli pierwsza historia wydała mi się najsłabsza z całego zbioru. Kolejna szkoła, kolejny playboy, kolejny kujon, kolejna historia o pączkującym uczuciu... eee... nie do końca. Raczej o obsesji, która powoli zmienia się w uczucie, nie do końca jednak czyste i niewinne. Tak naprawdę, ta schematyczna do bólu historyjka kupiła mnie końcówką i dwoma rozdziałami dodatkowymi. Bo główna część nie wychodzi poza sztampę, świetnie narysowaną i wciągającą sztampę, ale sztampę.
Za to pozostałe dwa opowiadanka - wyborne. Place lizać. Nie chcę zdradzać za dużo, ale pierwsza z dodatkowych historii kupiła mnie dokumentnie. Zaś druga ujęła delikatnością w sposobie ujęcia tematu.
Kreska piękna, szkicowa, mało szczegółowa i dość prosta, ale nie prostacka i po prostu klimatyczna. Widać, że Ogawa to utalentowana rysowniczka i scenarzystka.
Czy polecam? Tak, bardzo tak, tak. Dla każdej z trzech historii po jednym tak.

W tomie znajdziemy trzy opowiadania, z których podobało mi się niestety tylko główne.

Szczerze mówiąc myślałam, że tomik będzie dotyczył tylko okładkowej pary, ale mimo wszystko czyta się spoko :)

To będzie jeden z moich ulubionych yaoi

Mimo, że na początku podchodziłam do niego niechętnie, to po paru stronach zakochałam się bez reszty

Po pierwszych stronach miałam ochotę rzucić to w cholerę, ale po czasie gdy wgłębiałam się w GŁÓWNĄ historię lektura stała się czysta przyjemnością. No i tu właśnie napotyka się mój największy zarzut wobec mangi. Wolałam bym po prostu żeby całość była skupiona na głównej historii i jej bohaterach, a nie w trakcie żeby przerzucano nas historiami na 20 stron. Poza tym problemem sama lektura była bardzo przyjemnie i miło spędzonym czasem.

Mogę szczerze stwierdzić, że gdyby nie ten drobny mankament "Gra uczuć" mogłaby stanąć na podium moich ulubionych mang yaoi, a w tym przypadku to po prostu dobra lektura, do której być może kiedyś wrócę.

To będzie jeden z moich ulubionych yaoi

Okey manga BL, szału nie ma, ale jest dobrym wyborem jeśli chcecie przeczytać lekki niezobowiązujący romans. Tom zawiera 3 historie o trzech różnych parach, z czego historia okładkowej pary jest najbardziej rozbudowana. Rozwój relacji nje jest zbyt dobrze przedstawiony, ale da się to przełknąć. Jednak nie są to historie zapadające w pamięć.

Kolejna manga, która potwierdza, że Chise Ogawa piszę albo istną toksynę z pozytywnymi zakończeniami, albo (jak jest w tym wypadku) czystą słodycz, od której dostaje się cukrzycy <3

Polecam przeczytać Historię o niekończącym się szczęściu, która jest spin-off'em do Gry uczuć.

1931

Gra uczuć to historia główna, są jeszcze dwie inne, ale bez nawiązań do głównej historii. Pierwsza najlepsza.

Po tym jak Yoneda Kou, Hidaka Shoko i Ranmaru Zariya (nie wspominając już o TogaQ i Kichiku Neko!) postawiły poprzeczkę dość wysoko, nie potrafię już tego typu historyjek oceniać wyżej niż 5/10. Fabuła jest tu po prostu zbyt śmieszna i nieprawdopodobna (pod tym względem chyba lepiej wypadają koreańskie manhwy, ale to też różnie bywa).
No i odrobinę irytują mnie te cieniutkie kończyny i mocno nieproporcjonalne sylwetki postaci, chociaż u Ogawy Chise nie wygląda to wcale tak źle, kreska jest dość miła dla oka, nie to co niektóre potworki yaoi.

Ech, no i znajdź sobie teraz coś co ci się naprawdę spodoba! :'(

No i odrobinę irytują mnie te...

Bardzo fajne :) Szkoda tylko, że takie krótkie :(

Bardzo fajne :) Szkoda tylko, że takie krótkie :(