Okładka książki Najstarsze, średnie, najmłodsze. Jak kolejność narodzin wpływa na Twój charakter Ronald Richardson
Ronald Richardson Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Birth order and you
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2001-01-01
1999-01-01
Małgorzata Trzebiatowska
dziecko

Jeden z lepszych poradników amerykańskich na temat relacji między rodzeństwem. Sporo wiedzy popartej badaniami.

Napisana przystępnym językiem, w lekki i praktyczny sposób przedstawia bardzo intersujące studium dotyczące wpływu wczesnych doświadczeń związanych ze strukturą rodziny na charakter człowieka. Oparta na badaniach statystycznych, przedstawia zagadnienie w wielu wymmiarach. Ważna i godna polecenia książka, szczególne dla rodziców.

Niewielka objętościowo, a wypełniona treścią po brzegi. Skrupulatna analiza wpływu kolejności narodzin w rodzinie oraz płci na dorosłe losy poszczególnych potomków. Część informacji dość oczywista (ci wspaniali najstarsi synowie...) ale jednak większość materiału dająca dużo do myślenia. Jesteś najmłodszym bratem sióstr i spotykasz się z jedynaczką? Książka ta da Ci odpowiedź, jakie zagrożenia dla takiego układu występują najczęściej. Dowiesz się także, dlaczego w dzieciństwie byłeś/aś traktowany z mniejszą uwagą niż inne dzieci. Lektura dla uważnych analizatorów układów rodzinnych.

• Psychologia
  • Psychologia/Rozwój