Przedszkolak uczy się czytać. Pierwsze kroki w nauce czytania

Okładka książki Przedszkolak uczy się czytać. Pierwsze kroki w nauce czytania praca zbiorowa
Okładka książki Przedszkolak uczy się czytać. Pierwsze kroki w nauce czytania
praca zbiorowa Wydawnictwo: Aksjomat literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Aksjomat
2013-01-01
2013-01-01
32 min.

Nikodem
rozpoczyna powoli naukę literek, a stąd już tylko jeden krok do nauki czytania, prawda?

W książeczce tej znajduje się wiele ciekawych zadań i poleceń. Są historyjki obrazkowe, łączenie w pary, rysowanie po śladzie, dokańczanie zdań, łączenie "puzzli", labirynt, odpowiadanie na pytania, rozszyfrowywanie hasła, doklejanie brakujących liter, wyrazów lub sylab, są także rebusy, krzyżówka, kolorowanka oraz wykreślanka. W środku znajdziemy również naklejki do wykorzystania przy tych wszytskich zadaniach oraz dwie sztywne kartki z literowym memory :)

A do tego wszystkiego bardzo dużo sylabizowania. Bo właśnie na tym skupia się ta publikacja. Aby nauczyć czytać dzieciaczki sylabami. Podobno to jedna z najskuteczniejszych metod więc wierzę, że tak właśnie jest :)

Nikodem odkąd tylko poszedł do zerówki uwielbia sylabizować. Zaczęli to ćwiczyć tuż po rozpoczęciu roku szkolnego i muszę przyznać, że od samego początku idzie mu to rewelacyjnie. Pięknie wie w jaki sposób powinien dzielić poszczególne wyrazy, bez problemu liczy ile sylab ma każde z tych słów. Sądzę, że to będzie bardzo przydatne własnie przy nauce czytania :)

Wracając jednak do tej książeczki... Moim zdaniem jest to naprawdę kawałek bardzo ciekawej i przydatnej treści :) Zadania są ciekawe, urozmaicone, dobrze dobrane dla dzieci rozpoczynających naukę czytania. Wszystko jest takie kolorowe, wesołe... Wszystkiego jest dużo, a jednak panuje to ład i porządek ;) Do tego odpowiedzi w formie naklejek, niektóre zawierają całe wyrazy, inne tylko sylaby lub literki, ale zawsze trzeba wkleić je w odpowiednie miejsce. Ciekawa alternatywa dla dzieci, które nie potrafią jeszcze pisać, a przecież naklejki z pewnością uwielbia każde dziecko :) Mi najbardziej w wyglądzie tej książeczki podoba się jednak kolor, a raczej kolory, przeróżne, dodające tej książeczce wesołości :) Do tego duży format, miękka oprawa, duże literki w środku. Wszystko bardzo ładne i ciekawe!

Choć narazie dziecko moje umie i rozpoznaje dopiero kilka literek to jednak coraz bliżej mu już do czytania. Powiem szczerze, że ja już nie mogę się tego doczekać i jestem pewna, że ta książka pomoże nam w nauce :)

Nikodem

• Aksjomat

Dodaj cytat z książki Przedszkolak uczy się czytać. Pierwsze kroki w nauce czytania