Służąca Przewodnicząca #5

Okładka książki Służąca Przewodnicząca #5 Hiro Fujiwara
Okładka książki Służąca Przewodnicząca #5
Hiro Fujiwara Wydawnictwo: J.P. Fantastica Cykl: Służąca Przewodnicząca (tom 5) komiksy
komiksy
Służąca Przewodnicząca (tom 5)
会長はメイド様! (Kaichou wa Maid-sama!)
J.P. Fantastica
2015-03-10
2015-03-10
Paweł Dybała
komedia romans szkolne życie shoujo manga

Chyba jak na razie najlepszy z tomów. Wątek główny, czyli ten miłosny coraz bardziej się zaognia i czyta się tę część niemal na jednym wdechu.
Sama opowieść bardziej rozbudowana niż w serialu anime, dokładniejsze przedstawienie scen - zdecydowanie na plus.
Już łapie za kolejny tom! 🖤

Już łapie za kolejny tom! 🖤

Lekka i zabawna komedia na poprawę humoru. Ciekawi bohaterowie. Tak naprawdę nie ma co się rozpisywać. „Służąca przewodnicząca” nie jest jakimś ogromnym dziełem, co za zadanie ma zmienić nasz światopogląd. Jest romansem z dużą ilością humoru i w tej kwestii spełnia swoje zadanie. Polecam również anime.

Przyjaciółka Misaki — Sakura namówiła dziewczynę na zbiorową randkę z członkami pewnego zespołu muzycznego. Czy złe przeczucie Misaki dobrze podpowiada, że to spotkanie skończy się klęską? Co więcej, ktoś chce wykupić Maid Latte, by wybudować na jej miejscu restaurację z lokajami. Jakby tego było mało, do klasy Misaki, zapisuje się nowy uczyń, który ma na celu odnaleźć swoją miłość z dzieciństwa. Jak poradzi sobie z tym wszyskim Misaki? Czy dane jej będzie wreszcie odpocząć?

Misaki — to kobieta, którą każdy facet chciałby mieć za żonę. No może większość. Co prawda, do bycia 'kobietą' jej daleko, jednak potrafi być przewodniczącą szkoły, rządzić mężczyznami w placówce, biegać po mieście, by pomóc znajomym, a na dodatek pracować jeszcze wieczorami, by wspomóc mamie finansowo. Chciałabym powiedzieć, że dziewczyna zmienia się, jednak byłoby to kłamstwo. Czasami pójdzie na pewne ustępstwa, jednak z tego, co zauważyłam to raczej litość, niż chęć zmiany, chociaż procenta, w swoim charakterze. Chociaż uwielbiam w niej to, że się nie poddaje. Nie ważne, jakby było źle, zawsze da sobie radę — sama czy też z przyjaciółmi.

Gdyby nie było Usuia, manga byłaby po prostu nudna. On nadaje dużo humorystycznego akcentu. Jego bezpośredniość, zaradność i miłość, jaką darzy Misaki — aż miło na to patrzeć. Plusem jest fakt, że nie jest to pantoflarz — jak część myśli. Co więcej, z każdym następnym tomem, poznajemy innych bohaterów, którzy dużo wnoszą do życia Misaki.

Humor — to mocna strona tej mangi. Gdyby nie ona sądzę, że komiks nie byłby tak dobrze sprzedawany. Trzeba przyznać, że Tercet Idiotyczny — czyli trzech uczniów, którzy przeszli z ciemnej strony mocy, na jasną — potrafią wpaść na taki pomysł, że nie pozostaje nam nic innego jak śmiać się na całego. Co więcej, dialogi pomiędzy Misaki i Usui są po prostu genialne.

"Służąca Przewodnicząca" to manga, z bardzo ładną kreską. Świetnie ukazane są: emocje, akcje czy też sami bohaterowie. Niestety, gdybym miała porównać sposób rysowania pomiędzy "Służącą przewodniczącą" a "HoriMiya" wybrałabym ten drugi komiks. Bardziej do mnie przemawia. Co nie zmienia faktu, że świetnie się czyta i taką mangę.

Mangę polecam z całego serca. Czyta się lekko i przyjemnie. Akcja goni akcję, a bohaterowie nas nie nudzą. Świetne poczucie humoru i sytuacje, które nie pozwalają nam zostawić tomiku nieprzeczytanego. Chce się czytać więcej i więcej. Także bierzcie w łapki mangę i czytajcie :)

Bardzo przyjemna i lekka manga, tercet idiotyczny, to po prostu złoto , a relacja MisakixUsui jest niezastąpiona. Zabawne postacie i piękna kreska, polecam.

Mogę już otwarcie przyznać że manga skradła moje serducho. Należy się 10 jak nic.

1931

Och! Tak, będę tylko wzdychać przy tej mandze. Niby główna bohaterka to zły babochłop, a tu popatrz, jaka urocza.

• Manga
  • Mangi