Dieta wegetariańska prosta i zdrowa

Okładka książki Dieta wegetariańska prosta i zdrowa Tomasz Nocuń
Okładka książki Dieta wegetariańska prosta i zdrowa
Tomasz Nocuń Wydawnictwo: Vegan zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
Vegan
2012-01-01
2012-01-01
dieta wegetariańska zdrowe odżywianie weganizm

Najzwięźlejsza książka o wegetarianizmie z jaką miałem do czynienia. Bardzo podoba mi się kilkustronicowy rozdział poświęcony etycznemu życiu, dużo bardzo pożytecznych rad przywodzących na myśl dezyderatę.
Ogólnie książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie.

Ogólnie książkę czyta się łatwo, szybko i przyjemnie.

Książka dla wegetarian i nie tylko. Porusza ciekawe aspekty odżywiania i jego wpływ na zdrowie, środowisko i otoczenie. Po lekturze zacząłem poważniej myśleć o swoim zdrowiu i o tym jak się odżywiam.
Książka jest kontrowersyjna ale przez to bardzo ciekawa, rysunki rewelacja! Polecam

Książka dla wegetarianów, wegan i każdego, kto interesuje się zdrowym odżywianiem i eko życiem.

W książce znaleźć można bardzo wiele interesujących faktów, które dotyczą nas wszystkich. Rozdziały dotyczące składników żywności oraz produktów spożywczych zostały przygotowane bardzo dokładnie i przystępnie. To nie pozycja, w której krótko charakteryzuje się to co zdrowe albo niezdrowe. To lektura, która pokazuje co warto jeść i dlaczego. Autor obala wiele mitów, które często podsycane są przez media. Oprócz tego dr Tomasz Nocuń przekazuje Czytelnikowi wiele innych, cennych informacji. Zanieczyszczanie środowiska, manipulacja pogodą, rola zakładów przemysłowych i zanieczyszczeń z nimi związanych, kultura roślin, naloty chemiczne to tylko niektóre rozdziały, z których można dowiedzieć się bardzo wiele.

Autor jasno wyraża swoje zdanie co do pewnych kwestii naszego codziennego życia. Nie boi się krytykować, a jeżeli to robi, wówczas zawsze znajduje potwierdzenie swojej racji, które nie opiera się na domniemaniach czy ogólnie przyjętych normach, lecz na faktach i badaniach naukowych.

Polecam rozdział dotyczący żywności GMO.

„Jakie niebezpieczeństwa niesie ze sobą żywność genetyczna? Są to zagrożenia dla zdrowia człowieka, dla środowiska naturalnego oraz socjalne i etyczne. Doniesienia naukowe wskazują, że żywność ta jest groźna dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego. Nie ma długoterminowych badań nad jej wpływem na nasze zdrowie. To my jesteśmy królikami doświadczalnymi zmasowanego eksperymentu”

„Międzynarodowe firmy biotechnologiczne mają w Polsce swoje uprawy i poletka doświadczalne. Prowadzą badania bez jakiegokolwiek rządowego nadzoru, bez oceny ryzyka i bez obowiązujących np. w Unii Europejskiej gwarancji bezpieczeństwa. Współpracują również z polskimi instytutami badawczymi i polskimi naukowcami”

Autorowi mam za złe tylko to, że książka tak szybko się skończyła. Wartościowa lektura. Polecam

Fajna pozycja, wszystko w jednym miejscu.

Fajna pozycja, wszystko w jednym miejscu.

• Zdrowie :)
  • Przeczytane 2014
  • Zdrowe odżywianie
  • Dieta, przepisy
  • Dietetyka ogólna
  • ! BŚ
  • Health

Dodaj cytat z książki Dieta wegetariańska prosta i zdrowa