Białe plamy

Tłumaczenie: Konrad Krajewski
Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Oblivion

Nick Petrov jest prywatnym detektywem. Jego specjalność to odszukiwanie zaginionych osób. Takich jak Amanda, córka Lizy Rummel. I pewnie w krótkim czasie Petrov sprowadziłby do domu – i na dobrą drogę – tę zbuntowaną nastolatkę, gdyby nie dziwna przypadłość... W trakcie tego zlecenia Nick budzi się bowiem... w szpitalu. I niedługo potem doktor Tully postawi mu szokującą diagnozę: rak mózgu. A do tego jeszcze Nick odkrywa, że ma luki w pamięci z ostatnich kilku dni, kiedy szukał Amandy. I bliski był rozwiązania tej sprawy – jak mgliście sądzi. Ile z tym koszmarnym wyrokiem można żyć, nie wiadomo. Ale jest szansa, że tego czasu wystarczy Nickowi na rozwikłanie sprawy. Dopóki ktoś nie zacznie mu mocno przeszkadzać...

źródło opisu: C&T 2009

Zoltac | 2015-09-29
Przeczytana: 27 września 2015

Wciągająca intryga... ale nie do końca. Bo czyż niektórych rzeczy nie da się domyślić przed ich przeczytaniem? Autorowi opinii czasem się udaje.

Ciekawa koncepcja... ale przesadzona. Bo ileż raz można zachwycać się fluktuacją fizycznego samopoczucia bohatera i tego, jak jego obecny stan wpłynie na jego działania? To autor opinii akurat już wie.

Nowatorska narracja... ale dość męcząca. Bo czy mnogość pytań stawianych przez narratora nie miała zachęcić to pobudzenia neuronów czytelnika? Tego z autora opinii nie wykrzesała, zamiast tego wywołała serię przemyśleń o usilnym przedłużaniu powieści.

Henioo | 2013-09-12
Przeczytana: grudzień 2012

Nie jest to jakaś beznadzieja, ale spodziewałem się po Abrahamsie czegoś lepszego, tym bardziej, że kilka jego pozycji przeczytałem i podobały mi się bardziej.
No cóż, wypadki przy pracy zdarzają się każdemu, nawet najwybitniejszemu twórcy.

Morgana1976 | 2012-11-07

2010