Okładka książki Iłża 1939

papier
palooh
10 (1 ocen i 0 opinii)

Opis książki

Iłża - niewielkie miasteczko leżące nad rzeką Iłżanką (niegdyś zwaną Białą) było w 1939 r. świadkiem jednej z najdramatyczniejszych bitew podczas pamiętnego Września. Bitwa ta zakończyła istnienie "Południowego Zgrupowania Armii "Prusy" dowodzonego przez gen.bryg.Stanisława Skwarczyńskiego. W jej wyniku przestały istnieć trzy wielkie regularne jednostki Wojska Polskiego - 3 DPLeg., 12 DP oraz 36 DPrez, a także także improwizowana Grupa płk.dypl.Kazimierza Glabisza.

źródło opisu: www.bellona.pl

źródło okładki: www.bellona.pl