SHAKIRA. Bose stopy, białe sny

Wydawnictwo: Iuvi
Shakira. Así es su vida
hiszpański
Angelito93

Ta bogato ilustrowana książka opowiada o jej życiu i karierze, począwszy od dzieciństwa w Brranguilli, przez trudne początki i historię jej pierwszego kontraktu z wytwórnią Sony, aż po międzynarodowe uznanie, dzięki któremu sprzedała ponad siedemdziesiąt milionów płyt na całym świecie. Shakira stała się prawdziwym muzycznym fenomenem dzięki oryginalnej barwie głosu i charakterystycznemu...

Shakira stała się prawdziwym muzycznym fenomenem dzięki oryginalnej barwie głosu i charakterystycznemu ruchowi bioder. Kolumbijka posiada talent, jakim niewiele artystek może się pochwalić: potrafi zaskarbić sobie sympatię w sposób niemalże jednomyślny. Kobieta młoda, atrakcyjna i odnosząca sukcesy niejednokrotnie krytykowana, jednak, nawet ci, którym nie podoba się jej muzyka, szanują jej karierę. Życie wokalistki obraca się wokół trzech filarów: rodziny i przyjaciół, muzyki, oraz fundacji artystki – Pies Dascalzos.

Nie ulega wątpliwości, że mając prawie czterdzieści jeden milionów fanów na Facebooku i dziewięć milionów obserwujących na Twitterze, piosenkarka przeżywa jeden z najpiękniejszych okresów w swoim życiu, zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym.

Polskie wydanie książki jest uaktualnione na stan obecny, wzbogacone o rozdział poświęcony jej małżeństwu i macierzyństwu.

źródło opisu: http://www.labotiga.pl/shakira

źródło okładki: http://www.labotiga.pl/shakira

Ta niewielkich gabarytów książka, licząca niewiele ponad sto stron na pierwszy rzut oka kojarzy się z małą ilością tekstu, a dużą ilością zdjęć. Jednakże pozory mylą, bo mimo sporej liczby barwnych fotografii, także opisana historia jak na tak niedługą książkę jest dość obszerna.

Przygodę zaczynamy od poznania początków kariery Shakiry. Śledzimy jej pierwsze kroki w szołbiznesie, pierwsze piosenki, w końcu pierwsze płyty (o których ona dzisiaj wolałaby zapomnieć, a które są dziś numerem jeden na liście "must have" każdego jej fana-kolekcjonera). Te rozdziały poświęcone początkom karery piosenkarki są jednymi z najciekawszych z całej książki.
Następnie mamy opisane czasy początków wielkiego sukcesu Shakiry począwszy od wielkiego boom'u: czyli od wydania płyty "Pies Descalzos", przez pierwsze duże trasy koncertowe, po płytę "Laundy Service", która zapewniła jej sławę nie tylko w Ameryce Południowej ale też na całym świecie.
Oprócz opisywanej tu kariery, skupiono się także na...

Agnieszka | 2018-09-11
Na półkach: Biografie, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2014 rok

Książka zawiera najważniejsze fakty z życia Shakiry. Jako wieloletnia fanka tej artystki nie mogłam odmówić sobie przyjemności przeczytania jej. Miło się ją czyta ponieważ nie przytłacza mało znaczącymi wydarzeniami z życia piosenkarki a ukazuje zdarzenia ważne, które wpłynęły np. na powstanie fundacji Shakiry. Dzięki tej książce możemy lepiej poznać wrażliwość i wnętrze artystki. Opowiada o uporze w docieraniu do celu mimo iż droga nie zawsze jest prosta , należy walczyć być pewnym czego się chce nie załamywać się kiedy coś nam nie wyjdzie, wierzyć i iść naprzód mądrze,rozsądnie,radośnie i z otwartością serca tak jak zrobiła to Shakira spełniając swoje marzenia :) .

Ania13 | 2014-09-09
Przeczytana: 06 września 2014

Shakirę bardzo szanuję i lubię. Jak można się oprzeć tej pięknej Kolumbijce, jej wielkiemu głosowi i pięknym tańcom? Raczej się nie da. Dlatego po książkę o tej piosenkarce sięgnęłam bardzo chętnie. Moja wiedza o tej...

ZaczytanaMajka | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Shakira to piosenkarka, która odniosła ogromny sukces. Utalentowana młoda kobieta. Swój artystyczny fenomen zawdzięcza nie tylko oryginalnej barwie głosu i charakterystycznemu ruchowi bioder, ale także naturalności. Nie muszę przedstawiać całej sylwetki Kolumbijki, ponieważ ta książka to biografia, dla mnie bardziej sylwetka, która pokazuje że mimo wszystko da się odnieść sukces o jakim tylko nam się może marzyć.

Nie trzeba przedstawiać Shakiry, każdy wie kim jest i jakie piosenki śpiewa. Wiadomo, ale mimo tej wiedzy, którą już posiadałam na temat piosenkarki, znalazło się kilka informacji, które były dla mnie nowością. Życie samej piosenkarki obraca się wokół trzech stałych filarów, które determinują jej osobę. Otóż mam tutaj na myśli rodzinę i przyjaciół, muzykę i fundację - Pies Dascalzos. Książka, w której zostało opisane całe jej życie od dzieciństwa po czasy obecne, pokazuje jak artystka zmieniła...

Dera | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Wreszcie pierwsza biograficzna książka o Shakirze z przekładem na polski. Myślałam, że nie doczekam. Książka bardzo ładnie wydana, wzbogacona o mnóstwo zdjęć. Dodatkowo, specjalnie do polskiej wersji, dopisano rozdział o ciąży i dziecku Shakiry. Jednak, jednak... jest jak zawsze jakieś "ale". Ktoś, kto interesuje się twórczością Kolumbijki, bez problemu wyłapie kilka dość rzucających się błędów. Pierwszy z nich, który najbardziej dał po oczach, dotyczył nowego albumu Shakiry. Otóż pojawił się tytuł "RATI". Zwykły fake. Nigdy nie potwierdzony, ani nawet słowem nie wspomniany przez samą Shakirę czy kogoś z jej otoczenia tytuł, pojawił się w biograficznej książce. Uważam, że takie błędy w ogóle nie powinny się pojawiać. Nazwa, która pojawiła się nie wiadomo kiedy i skąd, została potraktowana jak oficjalna. Dość mocy błąd. Czasem też obok zdjęć pojawiały się nieprawdziwe informacje. Przykład? Zdjęcie z planu teledysku do "Loca" zostało podpisane jako moment z planu do "Sale el Sol"....

| 2015-08-17
Przeczytana: 17 sierpnia 2015

O samej treści książki nie trzeba wiele pisać. Dlaczego? Głównie dlatego, że książka opowiada o życiu Shakiry. Od początku jej kariery do roku 2012, kiedy to książka została wydana i wydarzyło się coś pięknego w życiu wokalistki. Jednak, żeby nie było. Zacznę od początku. Shakira, a właściwie Shakira Isabel Mebarak Ripoll urodziła się 2 lutego 1977 roku w Barranguilli ( Kolumbia). Kolumbijska piosenkarka popowa, autorka tekstów, muzyk, producent muzyczny, tancerka i filantrop, ambasador dobrej woli UNICEF. Swoją pierwszą piosenkę napisała w wieku ośmiu lat. Shakira jest – jak ją często określają – fenomenem na scenie muzycznej, biorąc pod uwagę nie tylko jej charakterystyczny ruch bioder ,ale i niesamowitą barwę głosu. Nie tylko zyskała miłość fanów na całym świecie, ale i szacunek ludzi nastawionych do niej krytycznie.

Książka opowiada historię piosenkarki. Od trudnych początku i dzieciństwa w Barranquilli, przez historię jej pierwszego kontraktu z wytwórnią Sony, aż do...

Sprzedała miliony płyt, dała tysiące koncertów, odniosła sukces o jakim wielu tylko marzy, a mimo wszystko pozostała sobą - odważną i pewną siebie kobietą dla której najważniejsza jest rodzina. Nie ma chyba nikogo, kto nie słyszałby o tak charyzmatycznej i ekstrawaganckiej artystce jaką jest Shakira.

Ta niepozorna, jedynie stustronicowa książka ukazuje nam piosenkarkę od innej strony. Możemy poznać jej dzieciństwo, dowiedzieć się kto był jej pierwszą miłością czy przyjrzeć się działalności charytatywnej prowadzonej przez Kolumbijkę. Towarzyszymy jej od narodzin, przez pierwsze kroki stawiane w branży muzycznej, aż do osiągnięcia międzynarodowego sukcesu i odnalezienia prawdziwej miłości.

Biografia ta, to nie lada gratka dla każdego fana Shakiry. Mnóstwo ciekawostek wzbogaconych o interesujące i barwne zdjęcia sprawia, że książkę czyta się szybko i z przyjemnością. Napisana jest ona w łatwy i przystępny sposób bez jakichkolwiek terminów muzycznych. Nawet dla osoby, która nie miała...

Tola | 2015-01-02

Zaczęłam być fanką Shakiry jakieś pół roku temu, dlatego w ostatnim czasie dużo przybyło u mnie dużo jej płyt i gadżetów z nią związanych. Patrzę w sklepie internetowym - biografia Shakiry. Tak się ucieszyłam, że wreszcie znalazłam coś innego niż muzyka. Zachęciła mnie również cena - 21 zł. Już zamówiłam i wreszcie usiadłam na łóżku gotowa do przeczytania.

Wszystko napisane jest prostym językiem bez żadnych dodatkowych udziwnień. Książkę wzbogacają również bardzo dobrej jakości zdjęcia. Jedyne, co troszkę mnie zdenerwowało to 7 stron poświęconych zdobytych przez Shaki nagród. Mogli wymieniać je chociaż dwa razy mniejszym druczkiem. Jest to forma zapychania stron, pewnie dlatego, bo książka nie należy do najgrubszych.

Mimo wszystko uważam biografię za bardzo ciekawą, jedynie pojawiały się małe wstawki niedotyczące życia Shakiry.

Thalita | 2016-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2016

Shakira należy (obok Mariah Carey) do ścisłego grona moich ulubionych piosenkarek, dlatego też z ogromnym zainteresowaniem sięgnęłam po jedyną dostępną na polskim rynku biografię tej artystki, która ukazała się w 2013 roku nakładem wydawnictwa IUVI. Co nowego się z niej dowiedziałam?

Shakira Isabell Mebarak Ripoll przyszła na świat 2 lutego 1977 roku w kolumbijskim mieście Barranquilla. choć gwiazdy kina i muzyki lubią podkreślać swe trudne dzieciństwo determinujące ich osobowość i potrzebę osiągnięcia międzynarodowego sukcesu, Shakira nie należy do takich osób. Jej najmłodsze lata można nazwać sielanką - wychowywana była przez kochających ją (i siebie nawzajem) rodziców, w dość zamożnym domu. Oczywiście i w tej rodzinie zdarzały się nieszczęścia. (w wieku 18 lat zmarł tragicznie najstarszy brat Shakiry, kilka lat później rodzinny interes Mebaraków zbankrutował, co znacząco wpłynęło na pogorszenie się ich warunków życia), jedna poza tym dziewczyna nie doświadczyła większych...

AniaZatorska | 2017-03-16