Messerschmitt Bf 109 F /Monografie

Wydawnictwo: Kagero
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
hobby

Pierwsza część monografii Messerschmitta Bf 109 F przedstawia jego rozwój techniczny, przebieg prób prototypów i produkcję seryjną, a w swojej dalszej części opisuje działania bojowe nad Kanałem La Manche, południowo wschodnią Anglią i Francją, w których brały udział te samoloty, zarówno w wersjach myśliwskich, jak i myśliwsko bombowych. Czytelnik będzie miał okazję prześledzić historię sukcesów,

Getos | 2013-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2013

Bardzo ciekawe opracowanie pióra Marka Murawskiego opisujące historię powstania Messerschmitta Bf 109 w wersji F, samolotu który bardzo przypadł do gustu niemieckim pilotom (wielu uważało go za najlepszą werję 109-tki). Samolot ten pod koniec 1940 roku zaczął zastępować na frontach wersję E. 109-tka w wersji F rządziła na niebie przez blisko 1,5 roku, do czasu kiedy zaczęła być zastępowana przez Fw 190A, a później Bf 109-tkę w wersji G (najliczniej produkowaną). Pozycja z wydawnictwa KAGERO charakteryzuje się bardzo ładną szatą graficzną, świetne rysunki A. Wróbla to prawdziwy rarytas, kupa świetnych i ciekawych zdjęć, do tego zwięzły opis konstrukcji i opis użycia tej wersji 109-tki na Froncie Zachodnim głównie w pułkach myśliwskich JG51, JG2 i JG26. Mimo tego że takie książki pisze się ciężko (trzeba jakoś tą gmatwaniną danych technicznych i opisów konstrukcji zainteresować czytlenika) to Panu Murawskiemu udało się to znakomicie. Jeżeli chodzi o tą pozycję, to polecam.

e2tomw | 2016-10-26
Bogusław | 2013-08-14