Księga wybryków natury

1991-01-01
1991-01-01
Łukasz Pułaski

Okładka książki Zanim pojawił się człowiek Zdeněk Burian, Zdeněk V. Špinar
Zanim pojawił ... Zdeněk Burian, Zden...
Okładka książki Smacznego. Chorzy z powodu zdrowego jedzenia Andrea Fock, Ulrike Gonder, Karin Haug, Udo Pollmer
Smacznego. Cho... Andrea Fock, Ulrike...
Okładka książki Tablice matematyczne, fizyczne, chemiczne, astronomiczne Jan Desselberger, Anna Pielesz, Stanisław Rabiej, Tomasz Szymczyk
Tablice matema... Jan Desselberger, A...

Książka jest fantastyczna pod względem ilości fotografii i rycin. Jesli chodzi o opisy,nawet w internecie nie można doszukać się informacji dotyczących poszczególnych osób, zawartych w tej książce. Bradzo dobrze wydana i skonstruowana. Pozycja jedyna w swoim rodzaju.

Kupiłem tę kiążkę przez przypadek. Zaintrygowała mnie okładka i tytuł. Niedługo potem gdy przyniosłem ją do domu to cała rodzina ją przeglądała, a jakiś czas później kiedy zaniosłem ją do szkoły stała się sensacją wśród kolegów i koleżanek z klasy.

Książka składa się głównie ze zdjęć zdeformowanych ludzi i krótkich opisów. Z jednej strony przykuwa uwagę, a z drugiej odczuwa się wsółczucie dla tych wszystkich biedaków, dotkniętych kalectwem najrozmaitszego rodzaju. Jednak część osób opisanych w książce wiodła w miarę na pozór normalne życie, niektórzy nawet zarabiali duże pieniądze na występach w cyrku ku uciesze niewyżytej publiczności.
Ludzkie życie jest nieprzewidywalne jednym słowem.

Świetna pozycja, nie znam innej traktującej o tej tematyce. Ciekawie udokumentowana z licznymi fotografiami. Polecam

Jakkolwiek to nie zabrzmi, to moja książka dzieciństwa. Pozycja zdecydowanie nie dla każdego, zawiera wiele zdjęć ludzi z różnymi przypadłościami, które niektórych mogą szokować. Mam sentyment do tej książki od czasu, gdy czytałam ją w podstawówce. Trzeba wiedzieć jak podejść do tej książki, na pewno nie po to, aby wyśmiać dramat tych ludzi.

• Francuska
  • 0- Posiadam -0
  • Książka
  • Z własnej półki
  • Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Księga wybryków natury