Baśnie w kolorach tęczy

Okładka książki Baśnie w kolorach tęczy Mariola Jarocka
Okładka książki Baśnie w kolorach tęczy
Mariola Jarocka Wydawnictwo: Wydawnictwo Alegoria literatura dziecięca
literatura dziecięca
Baśnie w kolorach tęczy
Wydawnictwo Alegoria
2010-01-01
2010-01-01

Czerwony, pomarańczowy, żółty, zielony, niebieski, indygo i fiolet. Diabeł, Wiedźma, Strach, Nimfa, Bracia, Uczeń i psotny Wiatr. Kolory nadziei i paleta magicznych postaci – kwintesencja „Baśni w kolorach tęczy” Marioli Jarockiej. Dla dorosłych cierpiących na deficyt wyobraźni są ukojeniem. Dla dziecięcych mistrzów imaginacji – polem, na którym uprawiać mogą owoce swoich nieskrępowanych myśli. Są wehikułem przenoszącym Czytelnika w barwny świat marzeń i tęsknot. W niebanalną przestrzeń, w której poczciwy Diabeł pielęgnuje róże, dobroduszna Wiedźma pomaga szlachetnemu Rycerzowi, samotny Strach poszukuje Miłości, a zakochana Nimfa walczy o Wolność.
Dzieło zachwyca subtelnością skłaniania do refleksji dotyczącej uniwersalnych wartości. Nie wiesz, jak powiedzieć dziecku o skutkach pazerności? Przeczytaj mu o chciwej Księżniczce. Jak nauczyć budowania hierarchii wartości – opowiedz o Magu miłującym tylko księgi...
Miłość do literatury należy zaszczepiać w innych od najwcześniejszych lat. „Baśnie...” stanowią pomost umożliwiający spotkanie się różnych pokoleń czytelników. Adresowane do dzieci, poruszą też wrażliwe serca dorosłych, którzy odnajdą w nich sens, siebie samych lub „sytuacje” znane z życia.
„Baśnie...” to osobliwa współcześnie propozycja literacka. Zachwycają treścią oraz szatą graficzną. Jarmarcznej kolorystyce współczesnych dzieł przeciwstawiają urzekającą prostotę oraz uporządkowanie kompozycyjne, aurę spokoju i kontemplacji. Dzieło przenikają kolory tęczy, co odzwierciedla się w zilustrowaniu rozdziałów i w przekazie językowym.
Głębia treści, prostota przekazu, synestezyjność, jasność kompozycyjna, niebanalność formy, wysoka jakość wydawnicza i piękny, nomen omen, barwny język – oto jego atuty.
Grudzień to miesiąc powrotów do dziecięcości, gdy chętniej sięgamy po to, co dozwolone do lat 18. Niech i ta książka trafi do Waszych rąk...

Wspaniała, pełna magii książka. Niesamowita fabuła, przepiękny język, mądre przesłanie. Idealna propozycja nie tylko dla starszych dzieci ale także dla nastolatków oraz doroslych.

Dodaj cytat z książki Baśnie w kolorach tęczy